Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy hak od B7 pasuje do B6?


hokej66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pomóżcie proszę, bo mam mętlik w głowie. Kupiłem używany hak (komplet) ALKO o numerze 8E0 800 491 B i nie wiem, czy zabierać się za montaż, czy nie. Sprzedający zapewniał, że pasuje do modeli od 2001-2005. Na forum w jednym wątku wyczytałem, że to jest do B6, w innym, że do B7. I już sam głupi jestem.

Głupio byłoby zdemontować wnętrze bagażnika i zderzak, aby dowiedzieć się, że nie pasuje.

Pomóżcie proszę...

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez zastanawiam nad montazem i mam podobny problem do ciebie. Slyszalem ze niby otwory mocujace sruby sa w innych miejscach w b6 i b7. Jednak szukajac na forum trudno znalesc dokladna odpowiedz pozostaje niestety sprawdzic samemu :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "przećwiczyłem" problem. Odpowiedź - nie pasuje. Inny rozstaw śrub, dłuższy profil i lekko wybrzusza zderzak.

Aczkolwiek, jako że nie miałem wyjścia, da się go dopasować: skrócić profil, wywiercić nowe dwa otwory. Pozostaje problem wybrzuszenia zderzak, ale jako, że jest ono minimalne, to mam nadzieję, że po niewielkim, koniecznym podcięciu zderzaka problem powinien być niewidoczny. To podcięcie to oczywiście w dolnej, wewnętrznej części zderzaka, konieczne zresztą chyba przy odpowiednim modelu haka.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz sie wyjasnilo dzieki ze opisales problem bo sam mialem wlasnie kupic taki hak od B7 :hi:

A masz moze zdjecie belki tego haka albo calosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam od siebie hak B6 (8E0 807 309 D) wygląda jak na foto poniżej różni się od B7 wyglądem części odpinanej i wgłębieniami na belce montażowej (tam gdzie przykręcamy go do nadwozia)

B6

m7UR9.jpg

B7

m9pDA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo dobrze przegladnąć "Szukaj". Watków o haku do B6 jest multum. Np w tym macie wszystkie nr-y haków do B6: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=114281.0;highlight=hak+b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ja nie mialem numeru haka przed zakupem. Sprzedawca zapewniał, że będzie pasował do B6. Suma sumarum, zamontowalem hak z B7 do B6 i po małej modyfikacji wszystko gra i buczy. Z zewnątrz nie widać różnicy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie montażu haka z b7 do b6.
Chciałem was zapytać, przesyłając zdjęcia,
Ale wiele się wyjaśniło gdy je zacząłem robić.....
Oto moje uwagi....
Belka zderzaka będzie pasować po przycięciu jej kilka cm, i wywierceniu otworu na drugą śrubę.
Druga śruba ma fabryczne miejsce trochę bliżej niż w b7, ale i tak w obszarze przygotowanym pod śrubę.
6f24d97553817a6548ac5d68a1725589.jpg72cf9c98eeb275babfb60445e91199d8.jpg
Ten jkawałek plastikowej rurki jest obcięty dokładnie takiej długości jak ma wejść do podłużnicy, z zaznaczeniem rozstawu śrub.
Zaznaczyłem czarnym krzyżykiem rozstaw, a czerwoną kreską ile trzeba obciąć.
Zauważcie że w kłach zderzaka, są już przygotowane miejsca pod wytłoczenie otworów. Prawie idealnie się pokrywają z zaznaczeniem.
A tak to wygląda w bagażniku

45c3009366a32d4d773d4a77e446e8ce.jpg
tutaj lewa strona gdzie jest jeszcze zaślepiony otwór pod drugą śrubę....
A tutaj
ab4aca43c6571b9adc48b4792f405afb.jpg
Włożyłem już śrubę aby sprawdzić czy pasuje.
Nie ma nakrętki, nie wiem czy można wykorzystać pozostałą. Sprawdzę czy się da ją przenieść.

niestety, to nie nakrętka tylko gwintowana płyta która jest nitowana do podłogi bagażnika.

w Etce występuje pod nr WHT 001 890....rys nr 804-50

Trzeba dać nową samo-kontrującą jeśli nie chce wam się ściągać tylnych tłumików (MNIE SIĘ NIE CHCIAŁO) i montaż skończony.

Teraz tylko kabelki i moduł.... i możemy się cieszyć hakiem w aucie.
fff499b7c6067faedabaedb002495314.jpgbe293232da674a6416acd443668d92ea.jpg

Ja jeszcze będę jutro wiercił pod PDC, zobaczymy jak to wyjdzie.

DOPISUJĘ...

kły belki należy przyciąć 5,5-6 cm (ja przyciąłem 5cm i musiałem nogą dociskać aby otwory się pokryły), potem włożyć i zaznaczyć miejsce wiercenia na drugą śrubę.

wyjmujemy wiercimy, kupujemy nakrętki samo-zabezpieczające dokręcamy i cieszymy się gotowym hakiem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odgrzebałem ten temat, ponieważ szukam haka do A4 B7 cabrio quattro (3.2fsi) żeby móc przewozić rowery. Nie ukrywam, że w ogłoszeniach nie znalazłem nic co zostało zdemontowane z Cabrio, ale może orientujecie się który będzie pasował bez przeróbki, albo który dokładnie był montowany. Wówczas będę szukał po nr części. Ciekawi mnie też, czy mój zderzak będzie potrzebował przeróbki, czy zaczep wchodzi bezinwazyjnie głębiej.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Patryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...