Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Tiptronic sonda!!!


Don Vito

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ludzi mających skrzynie tego typu.

Chciałbym przeprowadzić sondę na temat wymiany oleju i filtrów w tej skrzyni.

Proszę o wpisanie ilu z nas jeździ bez wymiany, a ilu z nas wymieniło i przy jakim przebiegu.

Jestem też ciekawy Waszych opinii i uwag.

Moja ma 168k i w książce nic nie znalazłem o wymianie, więc się zastanawiam czy nie olać tematu, bo jest wszystko ok i boję się, że ingerencja może zaszkodzić, a nie stać mnie na naprawy tiptronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany i przeczytane wszystkie posty o tych skrzyniach, ale chciałbym wiedzieć ilu z użytkowników faktycznie wymieniło, a może jest ktoś, kto wymienił i samochodem nie wyjechał lub po kilku tygodniach zaczęły się problemy???

Druga sprawa, że olej syntetyczny starzeje się kilka tysięcy % wolniej niż olej mineralny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Olo, olej w skrzyni biegów wymienia się i nie ma zmiłuj, tam są ekstremalne warunki pracy. Nie wiem czy widziałeś zużyty zwłaszcza po większym przebiegu, wtedy na pewno nie miałbyś wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem od kupna samochodu okolo 50 tys km. gosc ktory mi sprzedawal zapewnial ze wyminial , ale jakos srednio chce mi sie w to wiezyc (troche pasci musialem po nim wyprostowac) na razie nic sie nie dzieje , skrzynia TIP, zreszta kazdza skrzynia nie psuje sie z dnia na dzien, zawsze sa jakies objawy ze cos jest nie tak, i puki co nic nie ruszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puki co nic nie ruszam

Żebyś później nie żałował, 50 tys km można uznać za interwał wymiany, a jak napisałeś nie masz pewności czy poprzedni właściciel wymieniał olej i może masz zalewany jeszcze w fabryce. Poza tym dziwi mnie twoje podejście typu dopóki nic się nie dzieje- nie ruszam, jak zacznie się coś dziać to wymiana oleju skrzyni nie naprawi.

W silniku też nie wymieniasz oleju dopóki wszystko jest ok :gwizdanie: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...