Treść opublikowana przez Don Vito
-
[ALL B5] Co ten komunikat komputera oznacza?
Czasami pojawia mi się (bardzo rzadko) pomarańczowe kółko i w środku 1km/h. Nie mam bladego pojęcia co to znaczy.
-
Mechanik w Płocku
Ja Wam mogę polecić gościa uliczkę przed Traugutta w domkach, jest banner przy ulicy. Syn z ojcem prowadzą tam mały warsztat i silniki VV i audi, zwłaszcza tdi znają jak własną kieszeń.
-
[B5 ABC] Czyżby to poduszka silnika?
Podobne objawy miałem przy poduszce skrzyni..
-
[ALL B5] Bagażnik dachowy na rowery...
To prawda, że w tych dachowych bagażnikach opór powietrza zwiększa znacznie spalanie? Przymierzam się do tego najtańszego na tylną klapę. Ma ktoś taki model w avancie B5?
-
[ALL B5] Bagażnik dachowy na rowery...
Koledzy są jakieś uniwersalne dachowe bagażniki, czy tylko dedykowane modelom będą pasować? Mam relingi w swoim avancie, a potrzebuję na urlop bagażnika na 2 duże i 1 mały rower. A może jest ktoś z okolic Płocka, kto wypożyczyłby mi taki zestaw na 6dni? Wszystkie rady mile widziane.
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
Moskal oczywiście. Widziałem pomiary, katowanie silników stąd mam takie odczucia... Dla mnie to bez sensu, chyba, że ktoś chce faktycznie zrobić profesjonalny tuning silnika to owszem, bo każdy chciałby wiedzieć na co poszła kasa. W innym przypadku lepiej się zmierzyć z kimś kto lata czymś nowym o podobnej mocy i porównać
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
Szkoda silnika na te hamownie... Jak Ci się zbiera furka to po co kombinować?
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
Moskal powyżej którego poziomu?
-
[ALL B5] Jaki macie sprawdzony, niedrogi sposób na skórki w B5???
Storm zakupię ten produkt. Powiedz tylko na ile razy starczy te ok 500ml. Czy gąbeczką miękką czy czymś twardszym czyścisz i nawilżasz? Te środki są uniwersalne d owszystkich kolorów skór? Co ile powtarzasz zabieg?
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
Przy V-łkach to chyba niedobrze się dzieje z kosztami jak uszczelka poleci... Wyjmować głowice, planować, przy okazji uszczelki i uszczelnaicze powymieniać i 2 kołka lekko pewnie. No i tiptronic wypluć, odpukać Mam opinię od pasjonata marki, że wszystkie V6 przy normalnym serwisie 500k powinny przejechać bez awarii. Moja ma dopiero 172, więc pocieszam się jak mogę hehe
-
[ALL B5] Jaki macie sprawdzony, niedrogi sposób na skórki w B5???
Pierwszy raz mam samochód w skórach i nie znam się na środkach do konserwacji. Moja tapicerka ma się dobrze, ale chcę ją czymś nawilżyć i zabezpeiczyć przed słońcem. Co polecicie???
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
To wyjedź na autoastradę i sprawdź, a nie debatujesz ile to Twoja by nie poszła...
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
Martin owszem AAH jest dobrym silnikiem, ale po pierwsze przy ACK zostajesz daleko w tyle, po drugie to nie wiem skąd opinia, że jest niby mniej awaryjny niż 30v... Stara poczciwa jednostka V6, ale bez rewelacji. Ostatnio nawet w Płocku złapałem się swoim avantem z zadbanym sedanem w manualu (ja automat) i kolega od raz udczuł różnicę
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
A ja Wam powiem, że przesiadłbym się chętnie jeszcze do C4 2,2t w quatro ze swojej ACK Mam przejściowe (mam nadzieję) problemy z finansami i bronię się jak mogę przed sprzedażą swojej pociechy i jak mi się uda to chyba zagazuję. Niedawno gdzieś widziałem w operacji tuning rs4 i koleś się wypowiadał, że głowice przekładali z 2,8 30v, ale niestety nie usłyszałem dlaczego...
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
Po wycięciu kata w ACK są szanse na lepsze osiągi? A jaka ze spalaniem?
-
[B5 AAH] Jaki BLOS odpowiedni do tego silnika 2.8 V6 174KM
Tu Ci muszę kolego przyznać rację. Blosa jest ciężko ustawić na analizatorze, bo minimalne problemy silnikowe, nieodczuwalne w czasie jazdy mogą powodować zaburzenia przy ustawianiu. Najlepiej skręcić go wg. instrukcji.
-
[B5 AAH] Jaki BLOS odpowiedni do tego silnika 2.8 V6 174KM
A gdzie wzbudza emocje? Ci wszyscy kontrolerzy w stacjach h*ja się znają i nie widedzą co to jest blos. Latałem 3 lata bez problemu AAR-em, a nawet dwoma i nigdy nie miałem problemu. Blos do AAH możesz założyć, ale wiadomo, że sekwencja jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli nie liczy się koszt, bo blos Cię wyjdzie 300zł
-
PŁOŃSK / PŁOCK / okolice
Jak nic mi nie wypadnie to się pojawię i ja w końcu tego 31!
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
Spoko, ale poczekaj wrzuce w ten weekend felgi i musze fotki porobić, bo jeszcze nie mam. Przejeżdżam czasem przez Płońsk, więc mogę zalecieć kiedyś i pokazać na żywo...
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
Ja mam zdrowe V6 i nie wiem czy nie będę musiał wyskoczyć w coś bardziej ekonomicznego, więc jakby Cię jednak interesowało B5 bez quatro to odezwij się. Mam czarne zadbane skóry, drewienko i kierę od S4, gril S4. Generalnie w dużym skrócie środek b.ładny, kolor zielona butelka z chromami na feldze 16, zawiecha sportowa od S4, webasto i silnik 2,8 pewne 172k przejechane, klima auto, komputer, skóry podgrzewane, zimówki teraz po drugim sezonie na felgach stalowych ori, el;ektryka przód i tył, aha i skrzynia tiptronic sprawdzona przez fachowca, który powiedział, że zmienia biegi perfekcyjnie...
-
[ALL B5] Którą V6 wybrać
Ile masz kasy na to V6?
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
Dźwięk każdej V6 jest podobny? Bo jak tak to mój ACK bez rewelacji. Wcześniej latałem setką 2,3 i to był dopiero dźwięk. O V8 to już nie rozmawiajmy nawet:)
-
[B5 ACK] Spalanie z tiptronicem???
Zimą na mrozie ok -10 na krótkich odcinkach mój na pewno pali ok 18 przy oszczędnej jeździe, a motorek mam zdrowiusieńki, więc przy mocniejszej jeździe może tyle brać. W trasie pali mi podobnie jak Twój. Nie ma co narzekać. Albo 2,8V6 i koszta albo lpg V6:)
-
[B5 ACK] Tiptronic - jak sprawdzić stan oleju w tej skrzyni?
Ostatnio wlazłem u kumpla pod kanał i nie mam koncepcji:)
-
[B5 ACK] Instalka lpg do oceny...
Dzięki koledzy. Właśnie mam mały kryzysik finansowy i chcę jak najtaniej zamontować lpg. Moja niunia ma 170k przejechane potwierdzone, więc stanąłem przed poważnym dylematem czy sprzedawać i zarobić na niej czy zagazować...Urodził mi się drugi syn i potrzebuję combi, a do swojej naprawdę nie mam zastrzeżeń. Silnik pracuję jak należy. Lakier mierzony dobrym miernikiem pokazywał, że malowany w kilku miejscach, ale rysy nie dzwon, środek najlepszy ze wszystkiego i webasto...Więc raczej zagazuję niż sprzedam:)))