Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do sprawdzenia :

- szczelność dolotu - jesli OK

to

- podmien zawór N75 (najbardziej podejrzany) i zrob logi

Ta modyfikacja - taka sobie - ale widziałem gorsze.

Opublikowano
  • Autor

A co może być przyczyną dymienia na zimnym?

Opublikowano

Sprawdz najpierw to co Ci napisałem....

Opublikowano

ewidentna nie szczelność układu podciśnieniowego lub n75 kaput lub zablokowany zawór upustowy w turbinie, do wymiany wszystkie wężyki czarne w oplocie, po zrobieniu porządku z tym jak nadal będzie kopcił na postoju.. nastawnik do wyczynienia... albo wymienny...ze względu na warunki w jakich było mu dane żyć :notworthy:

Nie odczuwasz szarpania podczas przyspieszania? Zdechły nastawnikiem objawia się białym dymem, a ty piszesz o szarym :mysli:

wypnij wtyczkę impulsatora na obudowie skrzyni biegów (będą dwie - tą dalej osadzoną wypnij), przejeździj i zdaj sprawozdanie

Opublikowano
  • Autor

Czarne wężyki w oplocie, czyli które? Te od N75? Biały, szary ciężko określić. A jakie mają być objawy jak wypnę wtyczkę impulsatora?

Opublikowano

Najpierw ty odpowiedz na moje pytanie. Wężyki te przy N75, N18, gruszce turbiny i ERG, jest ich tam sporo, zachowaj wymagane długości wężyków, zacznij od tych przy N75.

Opublikowano
  • Autor

Do sprawdzenia :

- szczelność dolotu - jesli OK

to

- podmien zawór N75 (najbardziej podejrzany) i zrob logi

Ta modyfikacja - taka sobie - ale widziałem gorsze.

Mogę ominąć N75 i podłczyć niebieski z czerwonym?? Bo cięzko mi znaleźć inny zawór na podmiankę.

Opublikowano

o piernik, to jest pytanie z innej beczki :cool1:

zacznijmy od prostych pytań :wink4:

wiesz w ogóle gdzie masz przy silniku N75 i N18? wiesz jak on wygląda?

Opublikowano

ewidentna nie szczelność układu podciśnieniowego lub n75 kaput lub zablokowany zawór upustowy w turbinie, do wymiany wszystkie wężyki czarne w oplocie, po zrobieniu porządku z tym jak nadal będzie kopcił na postoju.. nastawnik do wyczynienia... albo wymienny...ze względu na warunki w jakich było mu dane żyć :notworthy:

Nie odczuwasz szarpania podczas przyspieszania? Zdechły nastawnikiem objawia się białym dymem, a ty piszesz o szarym :mysli:

wypnij wtyczkę impulsatora na obudowie skrzyni biegów (będą dwie - tą dalej osadzoną wypnij), przejeździj i zdaj sprawozdanie

Jak zawor zablokowany to jest zazwyczaj przeladowanie,chyba ze zacial sie w pozycji upuszczania, skad ty takie dane masz ze jak nastawnik zly to kopci na bialo,nie raz czyscilem i nic nie kopcilo tylko szarpal na niskich obrotach.A powiem ze pare juz bylo w moich rekach i objawow takich nie bylo na 100%.

Opublikowano

Mogę ominąć N75 i podłczyć niebieski z czerwonym?? Bo cięzko mi znaleźć inny zawór na podmiankę.

Mozesz. Zrob kanał 011 dynamiczny na zmostkowanych wezykach.

Wyjdzie co masz rabniete.

Opublikowano

Widac ze zawor upustowy dziala OK i podcisnienia są szczelne.

Czyli N75 poszedł spac.

Mozesz go jeszcze sprobowac reanimowac... tutaj jest opisane co i jak:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=104560

Opublikowano

no to nadal nie ma pewności czy to na pewno N75 no ale w tych silnikach one padają...

Masz dwie opcje, albo w ciemno kupować N75 albo zrobić loga z podmienionym N18 w celu rozwiania wątpliwości

Opublikowano

Nie może podmienić na n18 bo to zupełnie inne zawory jeden podciśnieniowy drugi nadciśnieniowy. Sprawdź szczelność dolotu jak ok wymień n75

Opublikowano
  • Autor

jeżeli mam zaślepiony EGR to czy muszę wymieniać te przewody w oplocie, czy wystarczy przy N75? Muszę zakładać opaski metalowe na końcówki czy są one zbędne?

ps. N75 już moczy się w ropie i czeka na reanimację.

Opublikowano

wymień wszystkie dla świętego spokoju, tam gdzie nie masz teraz opasek nie trzeba

Opublikowano

no to nadal nie ma pewności czy

to na pewno N75 no ale w tych silnikach one padają...

Masz dwie opcje, albo w ciemno kupować N75 albo zrobić loga z podmienionym N18 w celu rozwiania wątpliwości

Ja nie mam wątpliwosci :wink4:

Zanim poradzisz komus cos takiego doczytaj o roznicach w nadcisnieniowym i podcisnieniowym ukladzie sterowania doładowaniem.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.