Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Głośno odpala Ciepły (na zimnym ok)


Gsobczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zapiszczało przy odpalaniu jakby pasek od rozruchu. Dziś rano powtórka, pod wieczór zapiszczało ale chwilę po tym już rzęziło, chrobotało, stukało - nie czułem by przenosiło się to na budę lub na TipTronica. Na R było słychać, na D raczej zniknęło (przynajmniej) nie było słychać w kabinie.

Czy to bendix czy dwumas, a może rozrząd? Rozrząd zrobiony parę tysięcy temu. Jeśli to dwumas to gdzie bardziej to słychać - z przodu silnika?

Nie wiem czy mogę z tym jeździć - a jutro miałem trochę pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie na rozgrzanym silniku mam inny i dość dziwny objaw.

Jak silnik się rozgrzeje,wyłączę go i chcę go uruchomić to po przekręceniu kluczyka dwa, trzy razy rozrusznik się zacina i wygląda to tak jak by akumulator był rozładowany.Dzieje się to tylko na ciepłym silniku i nie zawsze i śmigam z tym już tak ponad dwa lata.

Wspomnę jeszcze ze z ładowaniem nie ma problemu, bo silnik zimy i jak są mrozy odpala elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dobrze że tutaj trafiłem..u mnie w b6 (multitronic) pojawił się podobny problem, gruchotanie podczas odpalania na gorącym silniku i takie dziwne szmery podczas wolnej jazdy.próbowałem na własną rękę zdiagnozować problem i doczytałem się o tym "kole" ale gdy zasugerowałem to mojemu mechanikowi to mnie wyśmiali i zbili z tropu twierdząc że w multitronicu nie ma dwumasu a tu proszę! przeraża mnie trochę cena tej naprawy,no ale cóż trza działać,za komfort się płaci.pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam problem z auten A4 B7 2.0 TDi BLB multitron wiec problem polega jak jst zimny to odpala super tylko przy ruszaniu słychac jak by sie cos slizgało na zimny a na ciepłym silniku słychac to tylko gdy mocno przycisne lub gdy uzyje SPORT, nie wiem co to moze byc czy sprzegło czy Sprzynia czy miał ktos podobny problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...