Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pytanie dotyczące silniczków do lamp zespolonych valeo II lift


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

po długim czasie udał mi się kupić ori lampy valeo (używki na giełdzie ale w dobrym stanie, 600zł) wyciągnołem silniczki (sam nie wiem po co , teraz żałuję) i nie wiem czy teraz właściwe je zamontowałem. Moje pytanie bardzo ciężko ubrać w słowa ale postaram się : w moim silniczku(valeo) jest zielony "pałąk" zakończony kulką, czy ta kulka ma siedzieć w uchwycie obudowy( ciężko mi wsadzić tam tą kulkę) odbłyśnika czy tylko dolegać do niego???

dość głupie pytanie, ale taki mam właśnie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kulka ma siedzieć w uchwycie. Trochę trudno to zamontować, pamiętam jak zakładałem u siebie soczewki Valeo. Podpowiem Ci w ten sposób: kombinuj z regulowaniem odbłyśnika reflektora przy pomocy tych dwóch plastikowych śrubek regulacyjnych od góry. Przy odpowiednim ustawieniu kulka od silniczka prawie sama wskoczy w swoje miejsce. :-)

Ja z jedną lampą walczyłem prawie godzinę, ale jak już skumałem o co chodzi to silniczek miałem w drugiej lampie w 5 minut

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie że odkopuję temacik :decayed: Ale mimo że trochę czytałem na forum to chcę zapytać czy te silniczki będą pasowały do zespolonych Valeo: http://moto.allegro.pl/item361464358_silniczek_regulacji_fiat_punto_ii.html cena wydaje sie całkiem ok. Gdzieś czytałem że od Punto jak najbardziej pasują. Czekam na wasze opinie i podpowiedzi :hi:

A może podpowiecie gdzie mogę kupić silniczki pasujące do tych lamp w dobrej cenie i w dobrym stanie (w takim że by były w 100% sprawne) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki od Punto II będą pasowały :th: Ja mam takie same :wink4:

O ile pamiętam włożyć silniki do lamp to 5 minut roboty .. kulka ma sie zatrzasnąć w dziurce ..a plastikowy rancik z wycięciami trafić na swoje miejsce w odbłyśniku :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrze go włożyć w siedzenie w gniazdo i w siedzenie w odblasku i przekręcić w bik cały silniczek i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy walcze o podłączeniem tych silniczków do lamp depo. W orginalnej instalacji depo jest taki wtyk który idealnie pasuje do silniczka z punto II.

Pytanie mam takie jak podłączyć ten silnik? Który to + a który - a który sygnał>? Jak to połączyć z ori instalacją? Który do którego do starej wtyczki z silniczka? Za cholerę nie moge nigdzie wyszukać jakiegoś schematu.. Byłbym wdzięczny za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na ten temat jest w temacie o rezaniu lamp zespolonych do przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...