Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Wibracje w silnikach V6


tommylee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam taki mały problem z wibracjami auta. Otóż przy obrotach 3800 rpm (ok 140 km/h) auto mi wpada w jakieś wibracje, dość nieprzyjemne, jak zwiększę prędkośc np do 160km/h jest ok, tak samo jak jadę 120-130 też jest git. Co ciekawe na postoju na biegu jałowym jest nieraz tak, że wyczuwalne są wibracje silnika na budzie (nawet lekko fotel drży), czuć to generalnie na całej karoseri. Wibracje te nie występują zawsze.

Teraz tak, zrobiłem:

1. vag - brak błędów

2. czyszczenie i nastawienie przepustnicy

3. nowe świece zapłonowe

4. nowy filtr powietrza

Kiedyś jak spadł mi przewód od jakiegoś podciśnienia był podobny ale (silniejszy) efekt. Ale wszystkie przewody wydają się być ok. Może to być jakaś poduszka silnika (przebieg 96kkm). Cewka gdyby była uszkodzona to wywaliłoby check i kulało by strasznie. Kurna wydaje mie się, że V6 to powinno chodzić jak szwajcarski zegarek, a tu nie dokońca. Proszę was bardzo o jakieś sugestie bo już zaczynam się lekko martwić.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla sprecyzowania jest to związane z obrotami silnka czy moze tak jak by drgania były przenoszone na bude.

z tego co piszesz przenoszone jest na bude tak ze moze jakas poducha , kiedys miałem podobny problem jak mi sie tłumnik podgioł i grał mi po budzie . tak ze moze sprawdz sobie mocowanie tłumnika

na postoju przy jakich obrotach masz te drgania czy na wolnych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswieze temacik . U mnie wystepuja tez drgania ale tylko na biegu jałowym przypuscmy przejade sie gdzies zaparkuje wrzuce luz autko chilke chodzi jakies 30 sekund i nagle obroty spadaja tak jakby miała zaraz zgasnac i zaczynaja sie drgania takie ze az w fotelu czuc . Macie jakies pomysły co to moze byc??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec przed chwilka podpiolem autko pod VAG'a wyskoczył bład sondy lambda . Wykasowalem go i autko przestało drgać czy to moze miec cos wspolnego ze soba?????

taki bład w silniku mi wyskoczył 16534 P0150 O2 obwód czujnika – usterka (bank 2 czujnik 1) to chodzi o sonde ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...