Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] listwy ozdobne wnętrza


ulti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wie moze ktos jak się je demontuje? czy wystarczy normalnie w swiecie wyciągnąć np trzymając za jeden koniec? bo nie chce czegoś połamać :(

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat juz byl, wystarczy poszukac.

nie jestem pewny ale w niektorych modelach byly chyba klejone.

Wirz mi szukałem, jeśli nie wierzysz to sam powpisuj rózne podobne słowa w okienku szukaj to przyznasz mi rację :/

Czyli nikt nie wymieniał tych listew np w roczniku 98?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wie moze ktos jak się je demontuje? czy wystarczy normalnie w swiecie wyciągnąć np trzymając za jeden koniec? bo nie chce czegoś połamać :(

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Tak sie nie da, trzeba zdemontować boczek i od trony wewnętrznej odpiąć zapinki, nie jest to trudne, wymieniałem osobiście ale tylko na jednych drzwiach, miałem bardzo porysowaną. Ale wiem że zapinki są przy każdej listwie, również na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega mówi:

Tak sie nie da, trzeba zdemontować boczek i od trony wewnętrznej odpiąć zapinki, nie jest to trudne, wymieniałem osobiście ale tylko na jednych drzwiach, miałem bardzo porysowaną. Ale wiem że zapinki są przy każdej listwie, również na desce.

każda listwa ma co 10-15cm tak na oko od wewnątrz wystający sztyft a na nim jest metalowa zapinka, tzreba wyciągnąć spinki i listwa się już nie trzyma, jednak trzeba demontować każdy boczek i deskę żeby mieć wgląd od wewnątrz, popsuć się niec nie da, mówię o a4 po pierwszym lifcie -98r, coś kiedyś mówiono że gdyeś są klejone więc o takich się nie wypowiadam :a4fan:pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze! to jak bez demontowania konsoli sie nie da to daje sobie spokuj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto Ci kaze cala konsole zdejmowac.

Pewnie po wyjeciu schowka zdejmiesz ta od pasazera a te od kierowcy po zdjeciu oslon pod kiera.

nic trudnego to nie jest napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia wiem że listwy wszystkie sa mocowane na podkładki zaciskowe i trzeba bardzo uważać przy ściąganiu ich bo można połamać plastikowe bolce a wtedy trzeba będzie nawierac że tak powiem "kikuty" po tych bolcach i przykręcać na wkrety co sam musiałem w 3 listwach to robić bo odpadła mi w tylnych drzwiach a w przednich od pasażera trzymała sie tylko na jednym zaczepie.moim zdaniem AUDI nie popisało sie z mocowaniem tych listew. te listwy po prostu odpadaja od naparzania drzwiami.w drzwiach od kierowcy listwa się trzyma, wiadomo dlaczego.ile razy musiałem kogoś :rant: bo zamykał jak u siebie wrota od stodoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zdejmowania konsoli da radę wyjąć listwę z niej, trzeba tylko trochę sprytu no i oczywiście wymontować panel w którym jest radio, klima i przełączniki, bo w tym miejscu są jak dobrze pamiętam dwa bolce, a reszta to tylko wyjęce schowka i pułki pod kierą, wg nie takiego, choć wiadomo że trochę pracy, a co do uwagi kolegi

z własnego doświadczenia wiem że listwy wszystkie sa mocowane na podkładki zaciskowe i trzeba bardzo uważać przy ściąganiu ich bo można połamać plastikowe bolce ....

to ja np nie myślałbym nigdy że coś takiego może się uszkodzić...mi to wygląda na dobrze wymyslone, i całkiem mocne, to oczywiście moja opinia! pozdro :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałem listwy. Miałem te a'la drewno a wymieniłem na te aluminiowe szare (nie carbon)

U mnie oryginalne listwy miały bolce metalowe.

W drzwiach mocowane były na takich dziwnych podkładkach w kształcie litery U (wystarczyło nagiąć jeden koniec "literki/podkładki" i przesunąć w jedynym możliwym kierunku. Montaż, wiadomo, w odwrotnej kolejności.

Listwy na desce były mocowane już na innych takich okrągłych podkładkach które trzebabyło dosłownie wyciągać siłą.

Listwy od strony kierowcy ściągniesz jak zdemontujesz plastik znajdujący się nad nogami kierowcy. Z tej strony znajduje się również jedno mocowane tej długiej listwy strony pasażera. Ta listwa ma 5 mocowań (zdaje się) Kolejne 3 zdejmiesz demontując schowek. Zostaje jedna w konsoli środkowej. Żeby ją zdemontować trzeba wybebeszyć... konsole środkową a więc trochę roboty jest :thumbdown:

jednak ja poszedłem na łatwiznę i uznałem że to jedno mocowanie a w zasadzie jego brak nie zrobi większej różnicy. Wyłamałem na siłę ale z czuciem żeby czegoś innego nie uszkodzić... pozostałe cztery trzymają nową listwę bez najmniejszych problemów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...