Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak robiles przod to jest bol z przodem,przypuszczam ze zalozyli ci czesci od modleu z np 3.0 tdi gdzie sa inne masy na osiach.

Opublikowano
Panowie POMOCY! Strzeli mnie za chwilę... Na początek opisze o co chodzi świeżo po zakupie auta jakiś rok temu zostały wymienione wahacze, drążki i wszystkie inne g... z przodu :) Amortyzatory, sprężyny zostały te same. Auto bardzo podniosło się do góry sam przód, tył siedzi tak jak powinien. Wcześniej było normalnie również z przodu(przed wymianą). Na początku mi to nie przeszkadzało ale teraz zacząłem się czepiać bo wygląda jak koza:) Wlepa to:

1BA

0JG oś przednia

0YH oś tylna

Myślę sobie może sprężyny do d... to teraz wymieniłem na s-line oznaczenie niebieski, biały, zielony, zielony dalej stoi wysoko jak bocian i nie wiem o co chodzi. Co jeszcze może mieć wpływ na wysokość auta ?

dzięki, pzdr

update zdjęcia:

przód:

http://imageshack.us/photo/my-images/526/img0048jt.jpg/

tył:

http://imageshack.us/photo/my-images/846/img0047eo.jpg/

Dodam że założyłem jeszcze dzisiaj felgi na lato 18" i jest masakra...

Nie bardzo rozumiem po wymianie drążków i wahaczy przód poszedł do góry??:eusathink:

Jakie kolory sprężyn miałeś wcześniej z przodu??

Opublikowano

Tak dokładnie po wymianie wahaczy. Różowy, biały i żółty. Tak też mi się wydaj bo przód wygląda jakby był bez silnika :/ Co w tej sytuacji ?

Opublikowano
Tak dokładnie po wymianie wahaczy. Różowy, biały i żółty. Tak też mi się wydaj bo przód wygląda jakby był bez silnika :/ Co w tej sytuacji ?

jesteś pewien,że różowy, biały, żółty? nie ma takich sprężyn może różowy, biały, biały

zobacz jeszcze raz dokładnie:wink:

Opublikowano

8E0 411 105 BE - żółty biały różowy kategoria 7 do OJG :)

Opublikowano
8E0 411 105 BE - żółty biały różowy kategoria 7 do OJG :)

to jest B6 czy B7?

Opublikowano

B6 - 1.8T ośka

To co jakie pomysły bez wypruwania wszystkiego od początku ?

Opublikowano
B6 - 1.8T ośka

Problem w tym, że miałeś kat.wag 7 a teraz masz kat. 9 :kwasny:

powinieneś szukać kategorii wagowej niższej a nie wyższej

czyli szukaj sprężyn kat. wag 6 niebieski, zielony, zielony 8E0 411 105 CE lub 5 niebieski, pomarańczowy, zielony, zielony, 8E0 411 105 CD

W Twoim przypadku celował bym w kat 5

Pamiętaj, że to loteria może siądzie dobrze, ale może być nie tak jak byś chciał:decayed:

Opublikowano

Ja się obawiam że mgtan ma rację z tym 3.0TDI. Ciekawy jestem jakby to chodziło na sprężynach z najniżej kategorii wagowej...

Opublikowano
Ja się obawiam że mgtan ma rację z tym 3.0TDI.

Jest to możliwe.

Opublikowano

Co wtedy? spring z najniższej wagowej nie zabije za szybko amorka ? Więc albo gwint albo wymiana na prawidłowe części ?:/

Opublikowano
Co wtedy? spring z najniższej wagowej nie zabije za szybko amorka ? Więc albo gwint albo wymiana na prawidłowe części ?:/

Ciężko powiedzieć, możesz spróbować założyć kat 5. Tylko to jest loteria i wydana kasa na następne sprężyny:kwasny:

Co do amorów ktoś pisał, że szybciej lecą, ale ile szybciej nie wiem:kwasny:

Opublikowano

A co z niższymi kategoriami 4,3,2 ?

Opublikowano
A co z niższymi kategoriami 4,3,2 ?

obawiam się, że może być za nisko:kwasny:

Nikt nie da Ci gwarancji ile siądzie na poszczególnych sprężynach, musisz eksperymentować oczywiście za tym idą koszty

Opublikowano

Lestat - jeśli chcesz mieć pewne obiżenie to tylko gwint. wóczas robisz jak chcesz.

Wymiana spręzyn to zawsze eksperyment - niektórym siada b.dobrze niktórym tragicznie... nie ma tutaj jednej metody by było dobrze.

Chcesz spróbować? zawsze możęsz kupić używane sprężyny - popatrzeć jak trafisz to będzie efekt. Mówie o używanych bo nowe to koszta 1400PLN w ASO :)

Opublikowano

Jak kupie sam przód będzie dobrze ? Czy od razu tył też trzeba ?

Opublikowano
Jak kupie sam przód będzie dobrze ? Czy od razu tył też trzeba ?

zrób fotkę całego auta z boku, bo tak mało czytelne są zdjęcia

Opublikowano

Fotki koło 18.00 wrzucę

Opublikowano

jesli chcesz obniżyć przód to zmieniasz przód i tyle.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.