Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jeśli mam zawieszenie 1BA a klasa wagowa przód 11 a tył 9 i chciałbym zmienić na zawieszenie 1BE -20mm to jakiej mam klasy wagowej szukać? Ktoś wie?

z opisów na forum niektórzy wkładają klasy o jedną niżej (lub 2)z s-lina,ale to nie zawsze się sprawdza bo były tutaj takie przykłady:kwasny:

Opublikowano
Jeśli mam zawieszenie 1BA a klasa wagowa przód 11 a tył 9 i chciałbym zmienić na zawieszenie 1BE -20mm to jakiej mam klasy wagowej szukać? Ktoś wie?

z opisów na forum niektórzy wkładają klasy o jedną niżej (lub 2)z s-lina,ale to nie zawsze się sprawdza bo były tutaj takie przykłady:kwasny:

hmm jakaś masakra :disgust:

Opublikowano

ja zakupilem 4 dni temu uzywke 1BE sprawdzalem sobie kat wagowe wedlug tych tabel itp. jak mialem 1BA 9 przod tak teraz mam 1BE 7, tyl mialem 1BA 12 a teraz mam 1BE 11, siadl o 20 mm, co prawda dupka lezy nizej w porownaniu do nadkoli ale mierzylem sobie wysokosci po calym aucie i wszedzie rowno :), a komfort powiem sie poprwil sztywniej i lepiej wybiera, ogolnie zadowolonym :) a zestaw udalo mi sie kupic za 500 pln w stanie powiem ze dobrym z plusem. a szukalem 3 miesiace i sprawdzalem. warto bylo czekac.:banan:

Opublikowano
ja zakupilem 4 dni temu uzywke 1BE sprawdzalem sobie kat wagowe wedlug tych tabel itp. jak mialem 1BA 9 przod tak teraz mam 1BE 7, tyl mialem 1BA 12 a teraz mam 1BE 11, siadl o 20 mm, co prawda dupka lezy nizej w porownaniu do nadkoli ale mierzylem sobie wysokosci po calym aucie i wszedzie rowno :), a komfort powiem sie poprwil sztywniej i lepiej wybiera, ogolnie zadowolonym :) a zestaw udalo mi sie kupic za 500 pln w stanie powiem ze dobrym z plusem. a szukalem 3 miesiace i sprawdzalem. warto bylo czekac.:banan:

Daj fotkę :wink:

Ja też szukam takiego zestawu tylko nie wiem jeszcze z jaką klasą wagową mam szukać

Opublikowano

powiedz co masz na wlepce ?? i mozesz ewentualnie sprawdzic co masz zalozone. to Ci wtedy jako spomoge :), ja przy QUATTRO OJJ klasa wagowa 1BA 9 a tył OYM 1BA klasa wagowa 12 i tak patrzac ze na przod 1BE klasa 7 a tyl klasa 11. jutro jak bede mial czas i miejsce to zrobie foto jak to sie ma. moje poszukiwania byly dlugie bo chialem kupic komplet z jednego auta a udalo sie znalezc co gosc nie handlarz mial na sprzedaz jak w morde strzelil 7 i 11, tez z Quattro. na allegro maja goscie zestawy ale nikt nie kupuje obserwuje non stop ale nie idze im sprzedaz wiec schodza z ceny,

Opublikowano
powiedz co masz na wlepce ?? i mozesz ewentualnie sprawdzic co masz zalozone. to Ci wtedy jako spomoge :), ja przy QUATTRO OJJ klasa wagowa 1BA 9 a tył OYM 1BA klasa wagowa 12 i tak patrzac ze na przod 1BE klasa 7 a tyl klasa 11. jutro jak bede mial czas i miejsce to zrobie foto jak to sie ma. moje poszukiwania byly dlugie bo chialem kupic komplet z jednego auta a udalo sie znalezc co gosc nie handlarz mial na sprzedaz jak w morde strzelil 7 i 11, tez z Quattro. na allegro maja goscie zestawy ale nikt nie kupuje obserwuje non stop ale nie idze im sprzedaz wiec schodza z ceny,

Wszystko pisałem kilka postów wyżej:wink:

1BA a klasa wagowa przód 11 a tył 9 i chciałbym zmienić na zawieszenie 1BE -20mm

Opublikowano

to przod bym celowal 8 lub 9 a tyl 8 zobacz sobie teraz na oznaczenia kolosrystyczne sprezyn co odpowiadaja tym kat i do tego amorkom i light nic tylko szukac na allegro :),

tutaj masz link http://www3.zippyshare.com/v/44220694/file.html z plikiem pdf co wczesniej tu zamiescili na forum ja sie tym sugeowalem.

Opublikowano
to przod bym celowal 8 lub 9 a tyl 8 zobacz sobie teraz na oznaczenia kolosrystyczne sprezyn co odpowiadaja tym kat i do tego amorkom i light nic tylko szukac na allegro :),

tutaj masz link http://www3.zippyshare.com/v/44220694/file.html z plikiem pdf co wczesniej tu zamiescili na forum ja sie tym sugeowalem.

Tak to wygląda

przód o oznaczeniu 0JK 8E0 411 105 BJ/DJ kolor sprężyn niebieski, zielony, różowy przód 68cm od ziemi do błotnika

tył o oznaczeniu 0YJ 8E0 511 115 CS kolor sprężyn biały, różowy, różowy, różowy tył 67cm od ziemi do błotnika

Tak to wygląda teraz

http://imageshack.us/photo/my-images/11/koza1r.jpg/

Opublikowano

klasy bralem z b6 tak jak jest na 1 stronie wiec nie wiem jak sie jeszcze to ma do b7 ale mysle ze duzej roznicy nie powinno byc

ale celowal bym ze przod jak nic 2 klasy nizej a tyl jedna moje zdanie. :)

jeszcze dodam zebys znalazl sobie tez z b7 wtedy bedzie pewniej, a nie ma sensu sie cofac do amrokow i sprezyn z b6.

tutaj gosc ma moze Ci spasowac :)http://allegro.pl/kompletne-zawieszenie-audi-a4-b6-b7-avant-s-line-i2174958957.html

kat wygladaja nawet ok przod 9 a tyl 8. on dosc dlugo siedzi z tym na allegro i nie moze sprzedac moze sposci z ceny :), dodam ze z B7

Opublikowano
klasy bralem z b6 tak jak jest na 1 stronie wiec nie wiem jak sie jeszcze to ma do b7 ale mysle ze duzej roznicy nie powinno byc

ale celowal bym ze przod jak nic 2 klasy nizej a tyl jedna moje zdanie. :)

jeśli bym patrzył z b7 przód, muszę szukać klasa wag.9 zielony biały biały biały

a tył klasa wag8 niebieski różowy

chyba coś takiego, ale pewien nie jestem:eusathink:

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

te z aukcji na tył to chyba jest klasa 10

jeszcze tydzień i o zawieszeniu będę wiedział wszystko :polew:

Opublikowano

Popraw zdjecia bo nie dzialają

zamieszczam fotki swojego moda z 1BA przod 9 tyl 12 na 1BE przod 7 tyl 11.

Calosc

http://zapodaj.net/images/41a68ca5f3fd.jpg

Przod

http://zapodaj.net/images/f6556626e80c.jpg

Tyl

http://zapodaj.net/images/bdb0fe83e233.jpg

Opublikowano

koledzy pytanie: mam zawieszenie 1BA na tabliczce w komorze silnika mam

1- 1090kg

2- 1075kg

kolega ma to samo na tabliczce co ja tyle, że ma zawieszenie s-line 1BV.

Czyli rozumiem, że muszę szukać dokładnie takiego zawieszenia jak ma kolega, żeby wszystko ładnie siadło???

ktoś pomoże???

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
koledzy pytanie: mam zawieszenie 1BA na tabliczce w komorze silnika mam

1- 1090kg

2- 1075kg

kolega ma to samo na tabliczce co ja tyle, że ma zawieszenie s-line 1BV.

Czyli rozumiem, że muszę szukać dokładnie takiego zawieszenia jak ma kolega, żeby wszystko ładnie siadło???

ktoś pomoże???

teoretycznie jest jak mówisz, tak poinno być, aczkolwiek jest tez mowa o tym że bierze się klase jaką masz -1 z 1bv

Opublikowano

Wole chyba zapodać sobie springi H&R. Oficjalni dystrybutorzy sami dobiorą springi jeśli podeślesz im fotkę tabliczki znamionowej lub podasz obciążenie osi. I bez zabawy w te numerki :D

Opublikowano

H&R nie gwarantuje obniżenia.

Przeczytaj ich manual.

Ciekawe co do dobru... bo H&R do np B7 w 2011 roku miał 4 spręzyny tylko:

FWD sedan

FWD kombi

quattro sedan

quattro combi

więc nie wiem o jakim doborze mówisz.Może w B8 czy B6 jest inaczej. nie wiem. wiem że jedyną gwarancją co do wysokości obniżenia auta jest... gwint.

Opublikowano
H&R nie gwarantuje obniżenia.

Przeczytaj ich manual.

Zależy jakie sobie wybierzesz. W manualu podają zakres obniżenia jaki może wystąpić. Wszystkie sprężyny są sprawdzane na aucie testowym.

Ja się chyba zdecyduje na tańsze sprężynki Eibach, na jakości nie powinienem stracić.

Opublikowano
H&R nie gwarantuje obniżenia.

Przeczytaj ich manual.

Zależy jakie sobie wybierzesz. W manualu podają zakres obniżenia jaki może wystąpić. Wszystkie sprężyny są sprawdzane na aucie testowym.

Ja się chyba zdecyduje na tańsze sprężynki Eibach, na jakości nie powinienem stracić.

Kolego ale w H&R nie masz wyboru... o tym piszę. co to za wybór FWD czy quattro... sedan czy kombii... nie ma (nie było) w H&R klas wagowych.

przykładowo dla Audi FWD sedan od H&R masz jeden spring od Audi ori masz ich jak dobrze pamiętam 7 czy 8 klas w obrebie jednego rodzaju np 1BV... a potem dalej 1BA, 1BE, 1BD itd

Opublikowano

Panowie prosiłbym o małą pomoc :P

W A4 miałem zawieszke 1BA, obecnie mam gwint ale ze wzgledu ze jest za twardo chce wlożyć 1BA ze springami weitec -30. Są do kupienia spręzyny weitec o numerze AU504VA/517. I teraz pytanko o ile one obniżają?? Szukam katalogów z takimi oznaczeniami sprezyn ale nic...

Z góry dzieki :)

Opublikowano

Panowie POMOCY! Strzeli mnie za chwilę... Na początek opisze o co chodzi świeżo po zakupie auta jakiś rok temu zostały wymienione wahacze, drążki i wszystkie inne g... z przodu :) Amortyzatory, sprężyny zostały te same. Auto bardzo podniosło się do góry sam przód, tył siedzi tak jak powinien. Wcześniej było normalnie również z przodu(przed wymianą). Na początku mi to nie przeszkadzało ale teraz zacząłem się czepiać bo wygląda jak koza:) Wlepa to:

1BA

0JG oś przednia

0YH oś tylna

Myślę sobie może sprężyny do d... to teraz wymieniłem na s-line oznaczenie niebieski, biały, zielony, zielony dalej stoi wysoko jak bocian i nie wiem o co chodzi. Co jeszcze może mieć wpływ na wysokość auta ?

dzięki, pzdr

update zdjęcia:

przód:

http://imageshack.us/photo/my-images/526/img0048jt.jpg/

tył:

http://imageshack.us/photo/my-images/846/img0047eo.jpg/

Dodam że założyłem jeszcze dzisiaj felgi na lato 18" i jest masakra...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.