Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Dziwny dźwięk, słabsza moc


4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Audi A4 B5 1998r. 1,9TDI AFN 110KM i mam problem...przy przyśpieszaniu - kiedy włącza się turbina słychać syczenie - wpadanie powietrza w kratkach w konsoli środkowej, nie ma znaczenia czy jest włączona klima czy nie. Auto jest ogólnie słabsze i troszkę więcej kopci. Po podłączeniu w serwisie wyskoczył taki błąd:

00575 - Ciśnienie w kolektorze ssącym

17-00 - Różnica regulacji

Co to może być? Turbina nie tak dawno była czyszczona, ale najprawdopodobniej jest gdzieś nieszczelność...tylko gdzie? Już troszkę się naszukałem i nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, sprawdź węże . U mnie pękł ten łączący turbinę z tą metalową rurą idącą za zderzakiem do intercoolera (da się do niego dostać tylko od spodu). Na początku tylko syczał , później zaczął tracić moc, a w ostatniej fazie ledwo co ciągnął i kopcił jak stary autosan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem byłem ostatnio u mechanika i zlikwidował mi syczenie i kopcenie. Żeby nie narażać mnie na koszty zrobił prowizorkę poczym kazał wymienić za miesiąć na nowy. trochę olałem wymianę i znów wrociła przyczyna. dziś wymieniłem wąż na nowy ale niestety nic to nie dało. na poniedziałek jestm umówiony z mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...