Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Buczenie silnika 1Z w przedziale 1900-2200obr


AudiB4

Rekomendowane odpowiedzi

A pacjent to Audi B4

Problem jest następujący, przy jeździe na 4 lub 5 biegu przy obrotach podanych wyżej auto podczas przyspieszania silnika zaczyna strasznie buczeć,jak by w tym przedziale obrotów ciągneło za sobą przyczepkę.Najczęściej jest to odczuwalne podczas maksymalnego obciążenia np, 4 osoby i próba wyprzedzenia auta. To że buczy pod obciążeniem to mogę wyeliminować bo przeciągnę go na 4 pod 3000 obrotów i jest git tyle tylko, że jest to strasznie uciążliwe podczas delikatnego przyspieszania na równej drodze i bez pośpiechu. Poduszki wydają się być ok, katalizator usunięty, tłumik wizualnie wygląda ok, ktoś ma jeszcze jakieś propozycje co mogę sprawdzić? Dodam tylko, że po przekroczeniu 2200 obrotków słychać tylko silniczek i można go kręcić nawet pod 4000 i b uczenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt w audi b4 nie wystepuje w układzie złacze elastyczne

może to buczenie spowodowane jest przez złe sterownie klapa w turbinie lub zaworem EGR.-zaślep zawór.

chyba ze wydech wpada w rezonans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są objawy związane z tłumikiem,silnik zachowuje się tak jak by w tym przedziale jechał pod górę,coś jak by brakowało mu powietrza,bo kończy się całe buczenie jak turbo zaczyna pompować,nie mam teraz zbytnio czasu,bo wyczyścił bym cały dolot,ale mój brat ma avanta,identyko silnik i osprzęt i u niego tego irytującego dzwięku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty... a jak byś zdjął pasek napędowy i przejechał się bez osprzętu...w 5min ci silnik się nie nagrzeje do krytycznej temp. występuje ci to nie zależnie od temp.silnika czy zimny ciepły czy gorący?? jeśli buczenia nie będzie to wiesz gdzie masz szukać...

ja bynajmniej bym tak zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to słychać jak jest nagrzany,ciężko opisać ten dzwięk,to można porównać jak by początek wtrysku robił się późny,w tym przedziale jakoś niemrawo wskazówka obrotomierza idzie do góry,jak tylko przekroczy 2200,wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaw przód auta na kołki i puść koła w ruch-puść go na biegu w zakres tych rpm-niech ci ktoś go trzyma a ty będziesz mógł wtedy szukać skąd dochodzi dźwięk jeśli on wystąpi... będziesz mógł osłuchać silnik jak i ukl.wydechowy...może co znajdziesz...

a jak nie to oddaj samochód na zakład i niech szukają. zapłacisz parę ziarek za sprawdzenie i podziękujesz- zadzwonisz umówisz się w innym terminie i odjazd-robisz sobie sam to co zauważyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w swoim aucie mam dokładnie ten sam problem początkowo ledwie zauważalny teraz już bardzo uciążliwy w przedziale od 1900 do 200o obr silnik buczy i zagłusza świst turbiny. Ale czy nie zauważyliście że to buczenie jest słyszalne tylko w środku auta? Niby dochodzące z silnika cos jakby wydech nieszczelny. Byłem z tym u mechanika, wyciągnął jakaś słuchawkę i dosłwnie zbadał silnik. Nic nie zauważył. Wydech w okolicy silnika szczelny bo gdyby tak nie było to przy odpaleniu pojawiła by się chmura spalin. poza tym po otworzeniu klapy nic nie słychać. u mnie problem to prawdopodobnie środkowy tłumik, to z niego wydobywaja się te dżwieki i roznoszą po samochodzie. Do tego słychać jakby brzęczały w nim jakies blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na luzie jak przegazujesz jest to samo? mialem kiedys cos takiego w innym aucie. Problemem byla tarcza sprzegla i jak sie okazalo pozniej walek w skrzyni biegow, ktory byl minimalnie skrzywiony (auto dostalo w dupe a byl tyl naped). Pod obciazeniem wpadaly w pewnym przedziale obrotow w rezonans ze az cale auto drzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...