Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zablokowane drzwi A4 B6


stan-77-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Klubowiczów.

Mam problem z drzwiami przednimi pasażera, uaktywniłem centralny zamek po przyjściu do samochodu otwarciu centralnym drzwi od pasażera sie nie otwierają nie otwiera sie tez szyba, gdy zamykam i otwieram z pilota we wszystkich drzwiach działa sterownik....oprócz drzwi które sie nie otwierają proszę pomóżcie co może być tego przyczyna....najgorsze jest to ze drzwi są zablokowane i nie da sie ich otworzyć i oczywiście nie da sie ciągnąc tapicerki bez jej uszkodzenia.....

....czy da sie jakoś otworzyć te drzwi elektronicznie podpinając pod VAG....

Bardzo proszę o pomoc....

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vaga i zobacz-jak są błędy-prawdopodobnie uszkodzeniu uległ jakiś przewód sterujący c.zamkiem-przerabiałem to,ale jeśli nie możesz otworzyć drzwi-bez djęcia tapicerki sie nie obejdzie,vagiem drzwi nie otworzysz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zrób tak jak pisze domjenick. Jeżeli VAG nic nie wykaże i masz takie objawy- brak możliwości otwarcia drzwi od wewn. i od zewn. i poza tym reszta OK, musisz się dostać do zamka od wewnątrz:

1. Zdemontuj listwę ozdobną drzwi - ciężko, ale da radę; ostrożnie przy przesuwaniu jej do przodu - mało miejsca między drzwiami a deską rozdz.

2. Odkręć cztery śruby po zdjęciu listwy

3. Najtrudniejsze: opuść szybę max w dół /etapami bo może zahaczyć o coś nieprzewidzianego/ a następnie chwyć mocno tapicerkę od strony opuszczonej szyby, przy słupku i ciągnij do siebie. Od góry trzyma ją tylko profil wchodzący w drzwi ok.1cm. Da radę odchylić tylko od środkowego słupka, od zawiasu nie bo trzyma całość deska rozdz. Tapicerkę możesz odciągnąć od góry na ok. 5cm i zaklinuj ją poprzez włożenie jakiegoś klocka i to wystarczy.

4. Do szczeliny włóż najlepiej lampkę samoch. /taką długa/, dobre oświetlenie jest tam niezbędne

5. Poruszaj klamką zewn. i namierz cięgno od niej - prawdopodobnie to lub od klamki wewn. wyszło z uchwytu.

6. Jak już namierzysz to miejsce, to drutem /np. takim do spawania/ wygiętym na końcu w haczyk zahaczasz i ciągniesz cięgno przy zamku do góry i zamek puszcza, drzwi otwarte. :>

7. Teraz możesz zdjąć już na luzie całą tapicerkę ale na początek /najłatwiej/ sprawdź połączenia między drzwiami a słupkiem - tam często trafia się obryw w wiązce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zawiozłem dziś samochód do mojego zaprzyjaźnionego elektronika drzwi otwarte ale powiem wam to masakra tapicerka do wymiany męczył sie z tym 3 godziny powiem wam nikomu tego nie życzę jak zobaczyłem moja tapicerkę aż mi sie płakać chciało jak komuś zablokują sie drzwi i są zamknięte niech wcześniej zaopatrzy sie w nowa tapicerkę bez polamania nie da sie jej ciągnąc gdy drzwi są zamknięte.A powód nie działania centralnego i szyby to przewód zasilajacy przełamał sie i lipa....U mnie problem jet teraz gorszy moja tapicerka to czarny boczek z wnętrzem w skórze Ecru i to dopiero lipa gdzie ja taka dostane.... :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown::( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jet teraz gorszy moja tapicerka to czarny boczek z wnętrzem w skórze Ecru i to dopiero lipa gdzie ja taka dostane

jeśli auto wyszło z czymś takim z fabryki-to po VINie Ci dopasują-koszta mogą być duże.... :gwizdanie: :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam coś takiego ( w dziale części wkleiłem zdjęcie tej tapicerki )juz myślałem aby kupić czarna i jakoś podmienic ten środek...kolega ma warsztat tuningowy i profesjonalne narzędzia do grzania plastiku może cos pomoże bo tak jak napisałem jak to zobaczyłem płakać mi sie chciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam coś takiego ( w dziale części wkleiłem zdjęcie tej tapicerki )juz myślałem aby kupić czarna i jakoś podmienic ten środek...kolega ma warsztat tuningowy i profesjonalne narzędzia do grzania plastiku może cos pomoże bo tak jak napisałem jak to zobaczyłem płakać mi sie chciało

no jeśli masz miejsce,sprzęt i kogoś potrafiącego to zrobić-próbuj :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...