Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wentylator od chłodnicy?


graba83

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Otóż wczoraj miałem krótką traskę w trakcie której zaczeło mi coś strasznie terkotać. Po obejrzeniu auta nic nie stwierdziłem więc spróbowałem go uruchomić. Było wszystko ok. Temp sztywno 90, silnik pracuje bez zmian. Dojechałem do domu i zostawiłem. Przy porannym uruchomieniu wiatrak standardowo zaczał się kręcić ale było tak

Silnik tak pochodził ok minuty i po wjechaniu do garażu i wyłączeniu było słychać jeszcze przez 2-3 sek te terkotanie i się uspokoiło-jakby wytracał prędkośc:). Po upływie kilku chwil ponownie uruchomiłem i ku mojemu zdziwieniu wszystko cichutko, tylko sam klekot ropniaka, ale wiatrak już był nieruchomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze widzę, ale na drugim filmie stoi wentylator napędzany przez wisco. On ma się obracać cały czas i może to on jak pracuje o coś terkocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie powinien się obracać, i na pierwszym filmiku jak zaczął chodzić to było słychać efekt, a po ponownym już stał. Dziś ponownie identyczna sytuacja. Łopatki wiatraka są sztywne, ale wiatrak ma lekkie luzy na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pasek i sprawdź co się posypało,puki jeszcze wentylator nie uszkodził chłodnicy. Może to łożysko pod kółkiem pasowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien sprzegło viskotyczne (wiskoza)i bedzie z bani... wentylator od visko odkrecasz i wymieniasz sam bimetal który jest przykrecony do podstawy napedzanej paskiem (przód auta do demontażu) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...