Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Prawe drzwi kierowcy nie otwierają się


szulagw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Auto : Audi A4 B5 AVG 1.9 TDI 110 KM

Mój problem polega na tym,że ostatnio zauważyłem nie otwierające się prawe przednie drzwi z centralnego pilota(kluczykiem to samo),dopiero po trzykrotnym otwarciu kluczykiem otwiera prawe przednie drzwi(pozostałe otwierają się normalnie za pierwszym razem)

Myślałem,że to banał i przepuszcza gdzieś wężyk od hydraulicznego wężyka,ponieważ jak wcześniej obserwowałem sprawne działanie to najpierw otwierają się prawe tylne potem lewe tylne , przód prawy i przód lewy.

Lecz ze względu na panujące mrozy i brak garażu złożyłem to do kupy i nie ruszałem,bo ręce aż odpadają.

Od wewnątrz mogę otworzyć też za 2 czy 3 razem jak pociągne za klamkę i rygiel wyjdzie do góry całkowicie.

Gdy rygiel jest u góry drzwi zachowują się normalnie i za pierwszym otwierają z zewnątrz i wewnątrz.

Zamyka bez problemu,lecz z otwieraniem ma problem(3 krotnie trzeba "pompować")

Czy miał ktoś może podobny przypadek ?

Pozdrawiam Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim drugim aucie(volvo v40) mam podobnie, w drzwiach prawych tylnych centralny tak jakby raz działał raz nie...według mnie może to kwestia rozebrania i przeczyszczenia mechanizmu ?? czy rygielek lekko chodzi ? weź sobie porównaj z innymi czy stawia taki sam opór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięgno Bowden'a do sprawdzenia ewentualnie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za zainteresowanie tematem.

Nie jestem w stanie ocenić czy rygiel chodzi bez oporu ze względu na brak porównania z drugiej strony.

Rozbiore lewe drzwi,gdy się ociepli i zdam relacje.

Dodam,iż dziś normalnie z rana otwierał i zamykał o dziwo,lecz po pewnym czasie problem ponownie zaczął występować.

Pozdrawiam

EDYCJA :

Zeszły lekko mrozy , okazało się ,że w zamku odrobinka wody była,która obciążała zamek.

Śmiga bez problemu,gdy jest cieplej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...