Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Po jakim przebiegu należy wymienić rozrząd ?


piotrcar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy to prawda ze na oryginalnym rozrzadzie mozna przejechac 180 tys??? chodzi mi o silnik 1.8t.dodam tylko ze dostalem takie informacje od poprzedniego wlasciciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz troche zgupialem.wlasnie patrzylem do ksiazki serwisowej i tam jest napisane ze 180tys i trzeba wymienic rozrzad....ja wlasnie kupilem auto i poprzedni wlasciciel powiedzial mi tez ze rozrzad po 180tys...Auto ma aktualnie ponad 130tys i wyglada na to ze rozrzad oryginalny...czy to mozliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tymi rozrzadami to tez zglupialem, na forum kazdy pisze ze co 60 tys. Kupilem swoja niunie od pierwszej wlascicielki od nowosci jestem drugim wlascicielem auto kupione i serwisowane w ASO w warszawie do 180 tys. mam ksiazke serwisowa, i co sie okazuje ze pierwsza wymiana rozrzadu byla przy 90 tys gdy ja kupilem miala na liczniki prawie 180tys i przed kupnem akurat tak sie trafilo ze pojechalem do tego samego ASO sprawdzic czy auto jest w porzadku. W aso powiedzieli ze zbliza sie wymiana rozrzadu bo rozrzad w 1.8t wymienia sie co 90tys i na tyle daja gwarancje, wiec tez odrazu kupilem bryke przyjechalem do siebie i na drugi dzien pomykalem do ASO w rzeszowie na wymiane rozrzadu i rowniez dostalem gwarancje na 90tys lub 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 60 tyś. to sie wymienia w fiatach w audi 110-125 tyś. bęzyna 80- 100 diesel :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podjade do mojego aso i zobacze co powiedza,dam znac jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tymi rozrzadami to tez zglupialem, na forum kazdy pisze ze co 60 tys. Kupilem swoja niunie od pierwszej wlascicielki od nowosci jestem drugim wlascicielem auto kupione i serwisowane w ASO w warszawie do 180 tys. mam ksiazke serwisowa, i co sie okazuje ze pierwsza wymiana rozrzadu byla przy 90 tys gdy ja kupilem miala na liczniki prawie 180tys i przed kupnem akurat tak sie trafilo ze pojechalem do tego samego ASO sprawdzic czy auto jest w porzadku. W aso powiedzieli ze zbliza sie wymiana rozrzadu bo rozrzad w 1.8t wymienia sie co 90tys i na tyle daja gwarancje, wiec tez odrazu kupilem bryke przyjechalem do siebie i na drugi dzien pomykalem do ASO w rzeszowie na wymiane rozrzadu i rowniez dostalem gwarancje na 90tys lub 2 lata.

Ile kolego zapłaciłeś za wymiane ile za części pompa wody też ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wodna co 180 tys , rozrzad co 90 tys

Pompe wymienia się razem z rozrządem. Bezpiecznie jest co 90 tysięcy to uczynić :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robocizna i wszystkim paskami i rolkami i napinaczami do nich, caly kompletny rozrzad rolki i hydronapinacz, uszczelniacze wyszlo 1789 zl. Pytalem sie jak jest z pompa wody, sprawdzili wizerunkowo byla ok, powiedzieli ze jak chce tylko wymienic to nie ma problemu, w 1.8t pompa nie jest napedzana paskiem rozrzadu. Okazalo sie ze akurat nie mieli pompy na miejscu trzeba by bylo czekac 3 godzinki a mi sie spieszylo wiec powiedzialem ze na razie ja zostawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robocizna i wszystkim paskami i rolkami i napinaczami do nich, caly kompletny rozrzad rolki i hydronapinacz, uszczelniacze wyszlo 1789 zl. Pytalem sie jak jest z pompa wody, sprawdzili wizerunkowo byla ok, powiedzieli ze jak chce tylko wymienic to nie ma problemu, w 1.8t pompa nie jest napedzana paskiem rozrzadu. Okazalo sie ze akurat nie mieli pompy na miejscu trzeba by bylo czekac 3 godzinki a mi sie spieszylo wiec powiedzialem ze na razie ja zostawimy.

Mozesz ta cene 1.8tys rozbic na graty i robocizne bo mi powiedzial mechanior ze graty 600 i robota 600 i niewiem czy bede mial tanie zamienniki czy u was robocizna taka droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma problemu tylko zajrze do faktury

A wiec tak ceny autoryzowanego serwisu audi rzeszów

numer kata. nazwa cena brutto

058198119 Zestaw naprawczy pasek i rolka napi. 486,60 zl

058109479B Amort.paska.rozrzadu 472,82 zl

038103085C pierscien uszczelniajacy 52,72

06B903137E pasek klinowy 53,08

06B260849A pasek klinowy 46,49

0582260511 uchwyt (chyba chodzi o npinacz paska klimy) 137zl

058145271 pasek klinowy 36,66

028903315M napinacz pask. wielorowk. 180zl

czesci razem 1465,37zl

robocizna

nazwa ilosc cena jed. brutto cena brutto

pas. walka rozrz.wym. i zam.+ pas.kli 2,20 rb/h 154zl x2,20 338,80

uszcze walka posredniego wym+zam 0,10 rb/h 154 15,40

uszcz. walka rozrza.str. kola zebatego wym+zam 0,10 rb/h 154 15,40

uszczel. walu korb. =str. kola pask. wym+zam 0,20 rb,h 154 30,80

razem 400,40 zl robocizna [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2008, 23:08

_________________________________________________

Mozesz ta cene 1.8tys rozbic na graty i robocizne bo mi powiedzial mechanior ze graty 600 i robota 600 i niewiem czy bede mial tanie zamienniki czy u was robocizna taka droga?

cos duzawo ten mechanik bierze za robocizne jak mi w autoryzowanym serwisie za robocizne wyszlo 400zl z gwarancja. zwykly mechanik za wymiane rozrzadu nie bierze wiecej niz 250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i co 200tys, ale tak postąpi szaleniec.

Wymieniaj co 90 tys. razem z pompą wody i będziesz spokojnie jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma problemu tylko zajrze do faktury

A wiec tak ceny autoryzowanego serwisu audi rzeszów

numer kata. nazwa cena brutto

058198119 Zestaw naprawczy pasek i rolka napi. 486,60 zl

058109479B Amort.paska.rozrzadu 472,82 zl

038103085C pierscien uszczelniajacy 52,72

06B903137E pasek klinowy 53,08

06B260849A pasek klinowy 46,49

0582260511 uchwyt (chyba chodzi o npinacz paska klimy) 137zl

058145271 pasek klinowy 36,66

028903315M napinacz pask. wielorowk. 180zl

czesci razem 1465,37zl

robocizna

nazwa ilosc cena jed. brutto cena brutto

pas. walka rozrz.wym. i zam.+ pas.kli 2,20 rb/h 154zl x2,20 338,80

uszcze walka posredniego wym+zam 0,10 rb/h 154 15,40

uszcz. walka rozrza.str. kola zebatego wym+zam 0,10 rb/h 154 15,40

uszczel. walu korb. =str. kola pask. wym+zam 0,20 rb,h 154 30,80

razem 400,40 zl robocizna [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2008, 23:08

_________________________________________________

Mozesz ta cene 1.8tys rozbic na graty i robocizne bo mi powiedzial mechanior ze graty 600 i robota 600 i niewiem czy bede mial tanie zamienniki czy u was robocizna taka droga?

cos duzawo ten mechanik bierze za robocizne jak mi w autoryzowanym serwisie za robocizne wyszlo 400zl z gwarancja. zwykly mechanik za wymiane rozrzadu nie bierze wiecej niz 250zl.

A moze chodzi o to ze mamy inne siniki? Umnie podobno trzeba zwalic zderak, chlodnice zeby sie dostac do rozrzadu .Twierdzi ze pol dnia samego rozbierania

Co o tym myslicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem 1300 z częściami i pompa wody... Zupełnie nie wiem skąd u ciebie taka kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonilem do serwisu i gosc powiedzial ze pierwsza wymiana przy 180 tys.i powiedzial jeszcze ze w niemczech szwecji itd wymienia sie pierwszy przy 180tys a i w kazdym kraju podobno inaczej zalecaja.nie wiem od czego to zalezy??????????? dziwne[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2008, 09:19 _________________________________________________aha pytalem dzisiaj u mnie w serwisie ile chca za rozrzad to powiedzieli 9000 koron to jest jakies 3500zl :wallbash: :wallbash: :wallbash: a dzwonilem do polski do gdanska to koles powiedzial 1070zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem 1300 z częściami i pompa wody... Zupełnie nie wiem skąd u ciebie taka kwota

Kolego co myslisz o zdejmowaniu zderzaka przy rozrzadzie w V6 ???[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2008, 09:39 _________________________________________________

Dzisiaj dzwonilem do serwisu i gosc powiedzial ze pierwsza wymiana przy 180 tys.i powiedzial jeszcze ze w niemczech szwecji itd wymienia sie pierwszy przy 180tys a i w kazdym kraju podobno inaczej zalecaja.nie wiem od czego to zalezy??????????? dziwne[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2008, 09:19 _________________________________________________aha pytalem dzisiaj u mnie w serwisie ile chca za rozrzad to powiedzieli 9000 koron to jest jakies 3500zl :wallbash: :wallbash: :wallbash: a dzwonilem do polski do gdanska to koles powiedzial 1070zl

Ile kosztuje prom ? :mysli:

Moze bardziej bedzie Ci sie oplacalo zrobic to w Polsce :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mam zabukowany prom ale dopiero na czerwiec wiec chyba przeczekam to juz niedlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...