Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik SEATA 1.9 TDI 150ps? Opinie


puchaty106

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie silnika 1.9 150 kucy co mozecie powiedziec na temat tego motoru czy jest warty zakupu?? Mialem niespodzianke bo ukradli mi moja lale (a4 1.9 tdi AVF) a teraz sie zastanaiwam nad kupnmem Toledo 2001 rok i wlasnie z tym silnikiem 150 koni>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARL to dobry silnik... fajnie sie to już zbiera... lubi mody... standard to lanie dobrego paliwa... bo pompowtryski je lubią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki i juz cos wiem. Wogole pompowtryski lubia dobre paliwo wiec nic nowego.A w seacie na co zwrocici uwage przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to golf czy audi A3 w troche gorszym wykonaniu więc standardowe ogledziny... :wink: największą sprawą jest silnik, są czesto dłubane i zajechane, sprzedawcy to ukrywają... Ale głównie w Leonach... toledo łatwiej znaleśc zadbane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkuje właśnie drugiego Leona ARL, jakość wykonania i komfort nie ma co porównywać do B6 (też miałem) jest sztywny narwany i w miarę szybki, to mi pasuje. Środki trzeczą, lubi się czasem wysypać jakiś czujnik. Części tanie (zawias archaiczny;)) Po programie w poprzednim miałem 188/380 teraz mam 194/380 Pali średnio ok 8l. Trafić dobrego arl ciężka sprawa, 3/4 na allegro to szrot, trochę się naoglądałem. Lubia się wałki wysypać i dość często lecą głowice, sporo osób które znam to przerabiało w swoich Arlach. Kupują je raczej ludzie którzy lubią szybką jazdę stąd ciężko trafić coś dobrego. Wszystkie Leony i Toledo mają kilka wad fabrycznych które po kupnie trzeba poprawić np. przeciekające drzwi. Ja jestem bardzo zadowolony, B6 było dla mnie trochę dziadkowe i w budzie Leona nawet ASZ (AWX) już nieźle jedzie. Szukaj od razu Leona FR mają lepsze wyposażenie niższy zawias są nowsze i ładniej wyglądają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 ma silnik umieszczony wzdluznie oraz zawieszenie wielowahaczowe .. a golf czy tez inne pociotki vw zrobione na golfie maja silnik umieszczony poprzecznie i zawieszenie na mcpersonie....technologicznie golfowi jest blizej do fiesty czy mondeo (nie chodzi o wielkosc ale o pewna klase rozwiazan) niz do a4, ktore dostalo zawieszenie z aut takich jak bmw od 5tki w gore.

Wiem, ze mozna powiedziec wszystko o przednim zawieszeniu z a4b5 poza tym, ze jest bezawaryjne (A4b6, pierwsze b7 i passat b5FL maja "druga generacje przedniego zawieszenia" a koncowka B7 i exeo 3cia) ale nie zmienia to faktu z 4 wahaczami aluminiowymi to nieporownywalny samochod do golfa+odmiany golfa

Bak B6/B7/exeo to 70 litrow (w Q mniej) a golf to 50cos

Zwyczajnie auta projektowane pod inne wymagania...

Pozdrawiam,

Przemek

EDIT:

nowa ibiza (a moze tez polo czy fabia ma te silniki?) w wersji sport fr czy cupra (nie wiem jakie to teraz ladne nazwy obowiazuja) ma silnik 2,0tdi cr 143ps (odpowiednik CAGA z A4 tyle, ze wkladany poprzecznie i bez walkow wyrownujacych)

Generalnie silniki 2,0tdi cr niezaleznie od mocy maja taka sama pompe cr wiec swap turbiny na wersje "170" + czip i pewnie mozna celowac w 200koni....

Troche pewnie wieksze pieniadze ale auto mlodsze, cichsze, oszczedniejsze (jak alternatywa - jest tez pewnie i w wersji kombi ale nie wiem czy z tym silnikiem)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary lipa z kasa bo mialem wlasnie kupic AC a tu mnie wyprzedzili skor......ny. Tyle aut niemieckich stoi to musi swojego wziasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchaty,

Miałem Golfa IV (wiec to samo co Toledo/Leon)- jeśli chodzi o zawias- wrzucasz sportowe zawieszenie (spręzyny+amorki), poliuretan (nawet 80 Sh), duże, sztywne koło (miałem 18) i dobry hebel i autko daje fajny fun w zakrętach jak na FWD- i prowadzi się o niebo lepiej od serii. Wady takiego rozwiązania- wszystko trzeszczy i przydałoby się środek rozebrać i podkleić jakimś filcem :grin:

Generalnie zawias prosty do bólu i tani. Jeśli chodzi o ARL- będzie ciężko znaleźć w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie odpuscze ARL bo moga byc problemy jak juz motor bedzie umeczony a nie bardzo mam czas szukac cos dobrego.Teraz musze znalesc cos w miare dobrego a za rok to b7 i tak mysle BRD ale troche sie obawiam tych czarodziejskich wtryskow zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...