Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALL] Zapalająca się kontrolka Air Bag po 10 min


Fado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z kontrolką air bagu, która zapala mi się w czasie jazdy po jakiś 10 minutach i gaśnie jak się wyłączy samochód. Byłem na kompie, który nie stwierdził błędu związanego z zapalaniem się kontrolki. Był tylko błąd klimy który został usunięty i już się nie powtarza. Serwisant sugerował że to jest błąd komunikacji lub modułu czy ktoś z was miał kiedyś z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być problem komunikacji (połączenia taśmy do poduch) ... Ale sam 'serwisant' powinien to sprawdzić. Za co oni biora teraz pieniądze, za podpiecie do komputera tylko ?

Ale że nie ma błędu... ?

Przedstaw się szybko w http://www.a4-klub.pl/forum/viewforum.php?f=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z kontrolką air bagu, która zapala mi się w czasie jazdy po jakiś 10 minutach i gaśnie jak się wyłączy samochód. Byłem na kompie, który nie stwierdził błędu związanego z zapalaniem się kontrolki. Był tylko błąd klimy który został usunięty i już się nie powtarza. Serwisant sugerował że to jest błąd komunikacji lub modułu czy ktoś z was miał kiedyś z tym do czynienia.

A może serwisant niewłączył opcji skanowani airbag :D ale to juz by było straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servisant włączył skanowanie air bag, jeżeli to by był błąd komunikacji to chyba by się świeciła ta kontrolka od samego początku jazdy a nie po 20 min albo i wcześniej. Na końcu był komunikat na komputerze ze nie wykazują poduszki błedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fado, szybko czytac regulamin i wypadaloby do dzialu NEWBIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie w moim klekocie: brak komunikacji na linii vag --- sterownik poduszek powietrznych. Okazalo sie, ze wine ponosila wtyczka z ukruszonym pinem :diabel2: Naprawa w aso: 100 w tym robocizna, nowa wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego, coś się dowiedziałeś ??

ja mam taki sam problem ,że po ok 15-20min włącza się kontrolka od airbag. podłączam się vagiem i widze że mam inny sterownik od poduszek. zapewne wymieniony przez poprzedniego właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem u siebie :wallbash:po zdjęciu minusowej klemy podczas naprawy alternatora zaczęła się zapalać kontrolka od poduszek po ok 10 minutach jazdy lub postoju ;( ,czy ktoś z was rozwiązał ten problem u siebie i mógłby pomóc jak sobie z tym poradzić :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :hi:

Również miałem taki problem.

Okazało się, że problem leżał jak ktoś już wcześniej wspomniał w VIN'ie

Przyuczenie sterownika poduszek poprawnego VIN'u rozwiązało problem. Kontrolka poduszek przestała się zapalać.

Niestety robił to elektryk więc nie wiem dokładnie jak można to zrobić. Ale myślę, że jeżeli powiecie o tym swoim specom to już będą wiedzieli co i jak.

Mam nadzieję, że ta informacja pomoże wam w rozwiązaniu problemu.

Dajcie znać co i jak :wink4::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem taki problem i okazalo sie ze styk kostki pod fotelem kierowcy byl trafiony. Dobra rada vag w reku, sprawdzic ktory fotel i przegladnac dokladnie 2 kostki laczeniowe. Robota na 30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w tym temacie z Bart-s i mniej więcej już wiem jak to zrobić samemu. Jedynym problemem jest posiadanie VAGa w ver. minimum 704.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...