Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lewarek zmiany biegów, cięzko chodzi.


Czarli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z lewarkiem zmiany biegow, strasznie ciężko chodzi. Biegi trzeba wbijać używając sporej siły. Najgorzej jak jest zimny silnik, gdy sie zagrzeje jest odrobine lepiej ale to nadal nie tak jak to powinno wyglądać. A teraz gdy temperatury na dworze sa niskie i beda jeszcze niższe bedzie coraz gorzej. Kto by nie wszedł to mojego samochodu od razu tekst, "co tak ciężko ten lewarek chodzi". Dźwignąłem nawet mieszek i dałem tam smaru ale to niestety nic nie pomogło. W czym tkwi problem??? Pomocy : ) Samochód Audi A4 B6 z silnikiem 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź mocowanie skrzyni biegów . Może łapa poluzowała i nie trzyma jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczepię się pod temat bo mam podobny problem...otóz do mrozów lewarek choził jednym palcem aż tu nagle po nocy -6 wchodzę do auta a lewar jak by "przyspawany " na pierwszym biegu(no bo przeważnie zostawia sie na pierwszym) Po odpaleniu autko ruszyło bez problemu więć nie skrzynia...po paru minutach siłowania udało się wypiąć 1 bieg a po przejechaniu parunastu km wróciło wszystko do normy.Co tam mogło przyłapać Panwie? co mam wyczyścić,nasmarować żeby problem się nie powtórzył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...