Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamarzł olej w skrzyni


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem dziś samochód w temperaturze -7 stopni C. Dodam, iż dzień wcześniej nim jeździłem. Wszystko było niby ok, ale nie mogłem zmienić biegu - jedynka zamarzła i nie szło jej ruszyć w żaden sposób... Po 15 minutach na odpalonym aucie jakoś udało mi się ją zdjąć... Rozumiem, że olej w skrzyni może zgęstnieć, ale w Golfie 3 nawet przy -20 nie miałem takiej sytuacji. Czy to czas na wymianę oleju w skrzyni? Do tej pory nie miałem problemów z biegami. Pomocy Koledzy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalałem dziś przy -18 st.c i nic nie zamarzło a auta mamy prawie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli nikt nigdy nie wymieniał tego oleju a auto miałoby olbrzymi przebieg myślę że do -20 jedyny problem jaki mógłbym wystąpić to lekka trudność z biegami nie brak biegu. Wygląda jakby coś zamarzło w okolicach wybieraka (lewarka) biegów najlepiej obejrzeć na kanale lub podnośniku nic innego mi nie przychodzi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że coś jest nie tak... Słyszałem, że niby olej w skrzyni się zmienia dopiero, gdy są problemy z biegami, ale jak zamarzł, to chyba stracił już swoje właściwości :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź gdzieś na kanał najlepiej to zobaczysz albo w gumie pod lewarkiem się woda zebrała w jakiś sposób i zamarzła albo może gdzieś przy cięgnach nie pamiętam dokładnie wybieraka z B6. Olej w skrzyni nie zamarzł przy -7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat walkowany kilkakrotnie wybierak skrzyni biegów do sprawdzenia. Gdzieś dostaje się wilgoć i zamarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem, po dłuższym postoju na mrozie wybierak przymarza. Na szybko próbowałem zdjąć osłonę lewarka zmiany biegów. Od strony popielniczki delikatnie udało mi się ją podważyć ale od strony ręcznego mocno trzymało i dalej nie próbowałem bo bałem się przy obecnych mrozach połamać jakieś zaczepy.

Jak się do niego dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo przy obecnej temperaturze wszystkie biegi można wkładać młotkiem bo inaczej nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem, po dłuższym postoju na mrozie wybierak przymarza. Na szybko próbowałem zdjąć osłonę lewarka zmiany biegów. Od strony popielniczki delikatnie udało mi się ją podważyć ale od strony ręcznego mocno trzymało i dalej nie próbowałem bo bałem się przy obecnych mrozach połamać jakieś zaczepy.

Jak się do niego dostać?

Ja ściągałem wczoraj - po prostu podważasz do góry i wyskoczy z zaczepów, ale niestety nic nie zobaczysz od góry interesującego :decayed: Trzeba od dołu, więc potrzebny jest kanał.

Jak już uda mi się wybierak zdjąć z jedynki to olej zachowuje się normalnie, czyli jest gęsty ze względu na temperaturę, ale co odpalenie martwię się, że zdejmując jedynkę w ten sposób zerwę linkę w skrzyni :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo przy obecnej temperaturze wszystkie biegi można wkładać młotkiem bo inaczej nie idzie

u mnie jak wybierak puści to biegi wchodzą normalnie jak na obecną temp. problem jest z samym przymarzaniem wybieraka

Ps. Tutaj ten sam problem http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-skrzynia-biegow-12/b6-avf-blokada-dr-ka-skrzyni-bieg-zamarz-223615/ ale bez informacji o rozwiązaniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo przy obecnej temperaturze wszystkie biegi można wkładać młotkiem bo inaczej nie idzie

u mnie jak wybierak puści to biegi wchodzą normalnie jak na obecną temp. problem jest z samym przymarzaniem wybieraka

Ps. Tutaj ten sam problem http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-skrzynia-biegow-12/b6-avf-blokada-dr-ka-skrzyni-bieg-zamarz-223615/ ale bez informacji o rozwiązaniu :(

Jak wybierak puści, to już działa. Kolejny Wrocławiak ma z tym problem... Sory, ale taki mamy klimat ;-) heh

Jadę w tyg. na warsztat, bo wymiana oleju się zbliża i zobaczymy. Jak znajdziecie przyczynę wcześniej to dajcie znać.

PS. Swoją drogą ciekaw jestem, czy osłona pod skrzynię załatwiłaby problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem,wymienilem gume uszczeelke,bo byla zmasakrowana i zasyfiona i po problemie:wink:

z012689_8e0798151c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile taki zestaw? i jak z jego montażem? trzeba od dołu coś ściągać? dużo z tym roboty jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile taki zestaw? i jak z jego montażem? trzeba od dołu coś ściągać? dużo z tym roboty jest?

Wg Etki 65 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest schemat jak to mniej wiecej wyglada,kanal obowiazkowy albo jakis dobry podnosnik,16 na schemacie:wink:

249711400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to dokladnie jest za zestaw? Jak to sie nazywa? Uszczelka pod lewarek dzwigni zmiany biegów?

Mam dokladnie ten sam problem - codziennie musze pojezdzić na jedynce zanim mi rozmarznie...:-(

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to dokladnie jest za zestaw? Jak to sie nazywa? Uszczelka pod lewarek dzwigni zmiany biegów?

Mam dokladnie ten sam problem - codziennie musze pojezdzić na jedynce zanim mi rozmarznie...:-(

Dzieki

zestaw naprawczy wybieraka skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na allegro ale nie ma nic takiego do Audi.

Natomiast znalazłem na stronie Inter Cars.

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online - %26ESRC%3DS%26FRM%3D1&se=T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na allegro ale nie ma nic takiego do Audi.

Natomiast znalazłem na stronie Inter Cars.

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online - %26ESRC%3DS%26FRM%3D1&se=T

oryginał 65zł

Zestaw Naprawczy Mechanizmu Zmiany Biegów Audi OE (3855463628) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat walkowany kilkakrotnie wybierak skrzyni biegów do sprawdzenia. Gdzieś dostaje się wilgoć i zamarza .

Dooookładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...