Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] świece


paplanski

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Chciałem sie dowiedziec czy do silnika 1.8T AEB 1995r. powinienem zakupić świece NGK PFR6Q (salon Audi) są to świece platynowe czy kupić normalne świece 4 elektrodowe jakie proponowano mi w jednym ze sklepów po sprawdzeniu katalogu?

Muszę dodac że jeżdze głównie do pracy na odcinku 4 kilometrów w czasie których silnik nie osiaga swojej normalnej temp. pracy a ngk pfr6q są świecami zimnymi.....

Przez ostatnie 2 lata :shocked: :shocked: :mysli: :mysli:jeżdze na swiecach boscha platynowych jednak jak kupiłem samochód ( auto było z ksiażką sprowadzone ze śzwajcarii) gdy wymienialem swiece założone były oryginalne ze znaczkiem audi jednak 4 elektrodowe........

Dlaczego teraz ktos po sprawdzeniu w salonie proponuje mi swiece platynowe jako jedyne do tego silnika a gdy kupiłem auto były oryginalne świece 4 elektrodowe?....

Co ile polecacie wymieniać świece (platynowe, zwykłem )przy jeżdzie na gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup NGK PFR6Q i po temacie nie ma co dłużej deliberowac w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup NGK PFR6Q i po temacie nie ma co dłużej deliberowac w tym temacie

dokladnie, sam je posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego teraz ktos po sprawdzeniu w salonie proponuje mi swiece platynowe jako jedyne do tego silnika

Bo takie zaleca każdy katalog świec. Inne nie wytrzymują temperatury. 1.8T ma mociej obciążoną cieplnie głowicę.

Co ile polecacie wymieniać świece (platynowe, zwykłem )przy jeżdzie na gazie?

W tym wypadku nie ma co przesadzać, platyny wytrzymują i znoszą dużo więcej niż normalne świece. Dopóki nie zauważysz zakłóceń w równej i spokojnej pracy silnika to nie ruszaj ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuu. Odpowiedź błędna.

Katalog serwisowy podaje tylko świece NGK do tego silnika.

Natomiast inne firmy robią dla nich zamiennik m.in. Bosch ma zamienniki do tych świec i też mają platynę.

A to co miałeś w silniku zamontowane to były oryginalne świece VW/Audi ale niekoniecznie przeznaczone do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nie korzysta z naszej polskiej iskry?

Na przykład do mojego ADP:

SFE65LTXS

są zwykłe, lub seria U.

Cena do przyjęcia 10-15zł

7dc9b26ba494e8ed.jpg

W poprzednim aucie miałem iskry i biły NGK na łeb. Jak tylko kupię te iskry to zamontuję je w mojej audi.

Jakoś tak wiem wtedy co mam, a nie jakiś bosh, ngk niewiadomego pochodzenia - które są pewnie podrabiane w Chinach.

Podobnie z akumulatorem - zawsze kupuję Centra i problemów nie mam.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy te świece do mojej 1,8 B+G będą pasować http://allegro.pl/show_item.php?item=1762620836

tak, pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...