Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z akumulatorem


Pawisco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem. Kilka dni temu wyjąłem akumulator z auta (A4 1.9 TDI 130 KM AVF) w celu oczyszczenia kanału z liści i syfu. Po kilku minutach aku wrócił na swoje miejsce, rozkodował się jedynie pilot ale udało mi się go łatwo zakodować. Jakie było moje zdziwienie, jak na drugi dzień rano auto nie odpaliło - aku padło całkowicie, nawet nie zakręcił. Naładowałem, auto odpaliło. Po dwóch dniach niestety identyczna sytuacja, znów akumulator całkowicie rozładowany.

Do tej pory nie było z nim żadnych problemów. Czy mógł nagle umrzeć? Nie wierzę, że po chwilowym odłączeniu mogło się coś stać :/ Klemy są czyste. Chciałbym go wyjąć z auta i naładować raz jeszcze, po czym zostawić tak na jakiś czas i zmierzyć napięcie, zobaczę co będzie. Miał ktoś podobne problemy, co powinienem jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ma napięcie po tych dwóch dniach ?

nie przypadkiem koło 10 Volt ?

Mogła paść cela czasem padają same z siebie czasem przy jakimś uderzeniu czy mocniejszym puknięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,50 miał, przy próbie rozruchu spadło aż do 6, więc obawiam się że aku umiera.

Wyjąłem go z auta, poluzowałem korki i podłączyłem pod prostownik. Pozostawię naładowany na kilka godzin, żeby sprawdzić czy trzyma napięcie. Czy nie będzie większych problemów z autem, jeśli aku ponownie podłączę jutro? Niestety nie mam nic zastępczego na podtrzymanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podłączeniem aku do auta po kilku dniach nie będzie żadnego problemu,

jeśli prąd spada aż do 6 V,to aku umarło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spada do 6V bo przed obciążeniem ma 11,5V tzn., że akumulator jest rozładowany. Naładuj akumulator, podłącz do samochodu i sprawdź pobór prądu na postoju (wszystko wyłączone, drzwi zamknięte, włączony alarm). Może coś go rozladowuje podczas postoju.

P.S. akumulator jest naładowany w pełni jeżeli gęstość elektrolitu w ogniwach wynosi 1,28 g/cm3. Można to sprawdzić areometrem (kosztuje ok. 10 zł kupisz w sklepie motoryzacyjnym).

Edytowane przez kaami112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator po całej nocy ładowania ma napięcie 10.9V, także wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...