Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Ile oleju wchodzi do silnika ?


lukasz1912

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sie dowiedzeć ile oleju wchodzi do silnika 2.0 TDi z oznaczeniem BLB oczywisce jest to audi A4 b7

Pytam ponieważ oddaje auto na wymianę oleju do nie autoryzowanego warsztatu i wolałbym im wcześniej powiedzieć co ile jak i gdzie wlać :) żeby nie było później jakichś problemów.

oczywiśćie dzwoniłem do ASO ale oni sami dobrze nie wiedzą w jednym mówią ze 4,2l w drugim ze 5l

rozumiem ze każdy silnik 2.0TDI jest inny także prawdopodobnie BLB bedzie mieć inna pojemność niz te z innymi oznaczeniami

dodam tylko ze za wszystkie czesci :

FILTR KABINOWY

FILTR OLEJU (WKŁAD )

FILTR PALIWA

OLEJ CASTROL 4l+1l ---------------wszystko takie jak oryginalnie powinno być koszt- 411zł porównując to do ceny w ASO 1200-1300zł to dobra oszędność.

jeżeli ktoś wie dokładnie ile powinieniem go tam wlać to bardzo prosze o podpowiedz :)

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.8 -4 l na całkowicie suchym silniku. Jak nie odessają z chłodnicy oleju to ok. 3.5 l.

Castrol :confused4: ale to Twój wybór. Jaki konkretnie rodzaj Castrola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zalewałem BLB absolutnie suchy - w chłodnicy oleju i misce nie było pozostałości starego oleju, bo były demontowane i myte. Weszło dokładnie ok. 3.9 l patrząc bo podziałce na bańce Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol long life 5W30 spełniajacy normę 507 - dokładnie taki sam jak w leją w ASO.

Dodam tylko ze mam jeszcze skrzynie multitronic nie wiem czy to ma jakieś znaczenie

czyli pownnno wiejśc około 3.8l ?[br]Dopisany: 05 Luty 2009, 22:55_________________________________________________aha dobrze ze nie posłuchałem koegów a ASO :cool1: bo kazałbym im wlać w warsztacie tyle ile mi podpowiedzieli....

ASO omijac z daleka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol long life 5W30 spełniajacy normę 507

A po co Ci do BLB norma Low Saps 507.00? Chyba żeby wydrenowało Ci porfel? :naughty:

Lej porządne 505.01 5W40, a nie jakieś syfiaste LL. :cool1:

Polecam np. Motula Specyfic 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...