Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana uszczelki miski olejowej - niezbedne części oraz materiały


Tom_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do wymiany uszczelkę miski olejowej w AFN'ie ponieważ mocno się poci. Kupiłem uszczelkę Elring i jest to sama uszczelka dlatego pytam zanim rozbiorę auto. W Edku widzę, że w misce jest blacha - ogranicznik fali olejowej (037 115 220 B) i na foto jako jedno widnieje uszczelka razem z tą blachą. Jak to jest tam w środku mocowane? Czy jeśli kupiłem samą uszczelkę to blachę mocuje się do tej uszczelki? Na pewno ktoś już przerabiał temat bo silnik popularny. Czy uszczelka z tą blachą powinna być jako całość?

Czy dać silikon na łączeniu uszczelki, czy sama uszczelka wystarczy? Lepiej nie robić roboty 2 razy więc wolę spytać. Wystarczy jakiś zwykły wysokotemperaturowy czy dać typowo do misek Victor Reinz. Jeśli dam dodatkowo silikon to ile czasu odczekać przed zalaniem oleju?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stosuj silikonu na miske oleju może pogorszyć sprawe wyczyść płaszczyzny i składaj :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobiłem - wszystko wytarłem, odtłuściłem. Blachy olejowej w środku nie ma - jest sama uszczelka. Poskładałem całość na sucho i będę obserwował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobiłem - wszystko wytarłem, odtłuściłem. Blachy olejowej w środku nie ma - jest sama uszczelka. Poskładałem całość na sucho i będę obserwował.

Pozdrawiam

mysle ze nie powinno przeciekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobiłem - wszystko wytarłem, odtłuściłem. Blachy olejowej w środku nie ma - jest sama uszczelka. Poskładałem całość na sucho i będę obserwował.

Pozdrawiam

Też mnie ten zabieg czeka w najbliższej przyszłości:( Podnosiłeś silnik, czy demontowałeś zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu bo czeka mnie tez wymiana uszczelki miski powiedzcie mi czy konieczne jest podnoszenie silnika lub demontaz zawieszenia czy moze uda sie jakos wymienic bez tego??

i czy do tego sa potrzebne jakies konkretne narzedzia czy wystarcza jakies podstawowe??(jak tak to jakie)

moze wydam sie jakis upierdliwy ale chce sie do tago dokladnie przygotowac zeby zrobic wszystko za raz

a druga sprawa to gdzie i za ile najlepiej kupic uszczelke w warszawie?? moze macie jakis polecony i niedrobi sklep??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...