Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wyje pompa wspomagania


pablox88

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem A4 1.6 z 95r. Dobija mnie juz normalnie wsiadanie do tego cacka:/ jak zapalam silnik to juz zaczyna cos wyć a jak zaczynam krecic kierownica (najgorzej jak to robie w miejscu lub na malej predkosci)to wyje niemiłosiernie i huczy. a pozatym jak skrecam w lewo to slycham stukanie w lewym kole (jakby cos o cos uderzalo) . po swietach ide z tym do mechanika.Mozecie mi powiedziec przed ta wizyta co to moze byc i na jaka kwote musze sie przygotowac po naprawach. Dodam ze pare miesiecy temu wymienialem w lewym kole przegub i gorny wahacz. I mam wlany czerwony plyn do wspomagania (taki byl jak sprowadzilem fure) facet w warsztacie powiedzial ze do audi ma byc zielony .. i jest nabuzowany w zbiorniku:/.pomozcie chlopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez kiedys miałem tego typu problem i raczej na pewno pompa wspomagania padła

poszukaj na forum , bo jest bardzo dużo podobnych tematów z takim samym problemem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to bym radził wymienić płyn we wspomaganiu a jeśli nie pomoże to dopiero jechac do mechanika :)

Jaki płyn oraz jak samemu wymienić znajdziesz na Forum :szukaj::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem i to nie pompa tylko maglownica. Też mi zaczęło coś zgrzytać. Na początku nigdzie śladu oleju ale po uzupełnieniu ok 0,5 litra oleju i przejechaniu 700 km zobaczyłem plamę pod lewym kołem :wallbash: . okazało się, że to maglownica puściła w środku a olej uciekał do gumy osłaniającej ten cały tłok. Wczoraj ją wyjąłem i od razu ściągnąłem skrzynie i okazało się że łożysko w skrzyni do wymiany i tarcza sprzęgłowa też. Jedyny plus , że znajomy mechanik powiedział, że się tego nie podejmuje bo nie ma czasu i mogę robić sam u niego w warsztacie. No i rozebrałem niunię :gwizdanie: . maglownice dzisiaj zakładam używkę z 98r. bo regeneracji mi nie poleca "ori to ori". Zresztą podobno w 97r. zmienili producenta i z aluminiowego zamienili na chyba stalowy korpus (podobno trwalsze magle) ale wszystkie mocowania są takie same "tak mi powiedział" :kox: . zobaczymy jak to będzie chodzić.

P.S. jak komuś padł magiel a przy okazji sprzęgło ma nie najlepsze to polecam zrobić jedno i drugie bo wtedy jest za***isty dostęp do maglownicy oczywiście chodzi mi o 1,6 ADP reszty nie znam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...