Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Listwy ozdobne wokół szyb


wyder

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy do tej pory chcieli dokładać. A tu proszę, jeden który chce zdjąć :) Poszukaj dokładnie. Znajdziesz mnóstwo postów na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest trochę rezanka...

Po pierwsze potrzebujesz inne tylne boczne szyby - wersje pod chrom i pod czarną listwę różnią się od siebie uszczelką. W wersji połysk chrom zakładasz na uszczelkę tej szyby, w wersji czarnej uszczelka jest tak wyprofilowana że robi za listwę. Oprócz tego chrom a właściwie listwa aluminiowa tylniej szyby jest przymocowana do karoserii na 4 spinki+nity.

Opps teraz dopiero widzę że masz '01 - tutaj sprawa wygląda jeszcze inaczej. Do '03 sposób montowania listwy ozdobnej na tylnej szybie był jeszcze inny - nie jestem pewien ale chyba listwa była na stałe zespolona szybą, nie dam sobie głowy uciąć bo na żywo tego elementu nie widziałem). Dopiero od '04 (końcówka B6 i całe B7) sposób montowania listw ozdobnych wygląda tak jak opisałem to powyżej. Nie wiem czy ten sposób montowania dotyczy tylko wariantu chrom a np. wariant tylko z uszczelką pasuje do wszystkich roczników B6? Trzeba podpytać bardziej kumatych kolegów :) Może ALVARO będzie coś wiedział - rezał chromy w swojej B6. Hmmm a może to był MALIK :) (kurcze nie pamiętam już...)

Listwa ozdobna dachowa jest przymocowana do karoserii na 26 nitów (po 13 na każdą stroną) nity masz schowana pod uszczelkami które są wsunięte w obramowanie przednich i tylnych drzwi. Ogólnie aby się tam dostać trzeba zdjąć zewnętrzne pokrycie słupków B. Czarna listwa jest montowana w ten sam sposób.

Na koniec listwy ozdobne drzwi - tutaj jest też sporo rezania. Aby zdjąć aluminiowe musisz rozebrać tapicerkę drzwi i wyjąć ramę okna. Wtedy dostaniesz się do listwy a właściwie do plastikowych spinek które je trzymają. W przednich drzwiach jest po 6 a w tylnych po 2. Listwy czarne są po prostu wkładane/wciskane.

Jeśli chcesz mogę dorzucić kilka zdjęć do tego opisu - ale dopiero jak wrócę z pracy, teraz nie mam dostępu do fotek.

Jest to naprawdę upierdliwy mod, coś dla prawdziwych fanatyków :decayed::kox: - tak wogóle po co to ściągasz? Zmieniasz na schwarzpakiet? Tak BTW to mam na sprzedanie wszystkie elementy potrzebne do tego pakietu (szyby, komplet listw) :) Pytanie tylko czy szyba rzeczywiście podejdzie do '01.

Tak czy inaczej, życzę powodzenia i dużo cierpliwości (przyda się ;)) ...chociaż nie zdziwiłbym się gdybyś po przeczytaniu tych wypocin jednak się rozmyślił izostawił wszystko tak jak jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wymienić te w drzwiach są uszkodzone :P

:) interesują mnie drzwi :) Jak byś mógł foty jak w drzwiach wymienić;)

pzdr i dzięki [br]Dopisany: 15 Maj 2009, 18:03_________________________________________________Panowie mam wersje chrom, muszę wymienić listwy które są na drzwiach.

Jak do tego się dostać??[br]Dopisany: 02 Czerwiec 2009, 00:31_________________________________________________Fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...