Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Przepływomierz powietrza - zamiennik


sylwiasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Muszę wymienić w swojej A4 1.8T AEB przepływomierz bo się skończył. Znalazłem na forum link do sklepu z przepływomierzami, w którym to znalazłem zamiennik firmy MTM: http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,03,,pl-pln,510655,0.html

W związku z tym mam pytanie do osób, które wstawiały taką przepływkę u siebie, czy zdała egzamin i ewentualnie jak długo posłużyła. Ori Bosch'a mam za 480 PLN, ten jest za 220 więc różnica spora, ale jeśli nie zda egzaminu to kasa wywalona w błoto.

Edit.

Właśnie doczytałem na forum, że z zamiennikiem przepływki lepiej sobie darować. Zamawiam ori. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co prawda nie wymieniałem przepływki,ale sprzedawca z takiego sklepu zapewniał mnie że zakupowana sonda na pewno będzie pasować do mojego autka-no cóż byłem stratny 300zł.

Nasze ECU bardzo trudno akceptuje zamienniki,mogą być kłopoty.

I jeżeli któryś z kolegów zapewni Cię że jeździ na zamienniku to wcale nie musi oznaczać że u Ciebie będzie tak samo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dopelnie formalnosci ...

Kupilem zamiennik przeplywki, jak chcesz to moge Ci sprzedac bo lezy na polce a ja jezdze na ORI :gwizdanie:

Ja tez mam mogę oddać za browara bo więcej tanie gów...nie jest warte :wink4:

Kup Ori,zamiennik odpada,zapłacisz nawet 100zł a po krótkim czasie i tak będziesz go musiał wymienić :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bardzo.

Pierwsze przepływomierza do AEb były w technologii HFM-2.

Później reszta silników zarówno benzynowych i diesla przeszła na technologię HFM-5.

Nie są one zamienne.

Dodatkowo HFM-2 nie podlegają regeneracji w Boschu ani nigdzie indziej, dlatego cena ich jest tak wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Czy zamiast przepływki ori nr 0 280 217 112 (A4 1.8 T AEB), moge wrzucić z Passata 1.8 T AEB o n-rze 0 280 217 117

Witam! Ja u siebie wstawiłem właśnie taką przepływkę (trafiła mi się używka w dobrej cenie) i autko śmiga bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, którą wsadziłem u siebie jest z A3, ale przepływka z takim samym numerem była też w A6/C5. Ja przed zapłaceniem miałem możliwość wsadzenia do auta i sprawdzenia na VAG'u czy pracuje poprawnie podczas testu drogowego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...