Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Regulacja alarmu fabrycznego


manqm

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Posiadam alarm fabryczny. Mam parę pytań odnośnie tego alarmu:

1. czy ten alarm posiada czujnik uderzeniowy, jeśli tak to gdzie w avancie on się znajduje,

2.czy można regulować jego czułość.

3. obok włączników oświetlenia wnętrza z przodu po środku tego panela jest umocowane takie czarne pudełeczko o wymirach ok. 2cm na 4cm - czy jest to czujnik ruchu, podobnie jak w słupkach. po dwóch stronach tego pudełeczka od strony dłuższej świecą diody koloru czerwonego po jednej diodzie na stronie - czy te diody to podświetlenie panelu centralnego (radio,klimatronik,itp)

4.jak sprawdzić czy alarm został włączony, po diodach? (czy było jakieś zdarzenie, np. próba włamania) - po przyciśnięciu na pilocie opcji zamknij diody obok bolców do zamykania przez ok 30sek. migają szybciej, po tym czasie wolniej z częstotliwością ok. 1 sek(co oznacza że alarm został uzbrojony)

1eWnir.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob fotki i wklej,bo jakos nie moge sobie ttego wyobrazic... :wink4: nie pamietam,czy w B5 jest regulacja czujnikow,ale mozesz sprawdzic w c.zamku/adaptacje/kanl 01-chyba tam jest czulosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie tego czujnika

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b24a0b5ed15d8842.html

wyczytałem w instrukcji, że te dwie diody to oświetlenie typu "ambiente"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to urzadzonko na pewno nie pochodzi od fabrycznego alarmu :wink4:

.jak sprawdzić czy alarm został włączony, po diodach? (czy było jakieś zdarzenie, np. próba włamania)

vag/35-c.zamek/bledy- kazde uruchomienie alarmu,przez czujnik bedzie pokazane jako blad (xxxxx-alarm triggered by.....)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a dlaczego myślisz, że to czarne pudełeczko ma coś wspólnego z alarmem? Mi to bardziej wygląda na mikrofon od jakiegoś nie-ori zestawu głośnomówiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a dlaczego myślisz, że to czarne pudełeczko ma coś wspólnego z alarmem? Mi to bardziej wygląda na mikrofon od jakiegoś nie-ori zestawu głośnomówiącego.

być może jest to mikrofon, mam zamontowany zestaw głośnomówiący, nie wiem czy ori, podstawka pod telefon nokia zamontowana jest z prawej strony na wysokości radia tak między radiem a schowkiem.

domjenick - żeby sprawdzcić czy alarm był włączony za każdym razem muszę podłączać vaga? nie ma innej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domjenick - żeby sprawdzcić czy alarm był włączony za każdym razem muszę podłączać vaga? nie ma innej opcji?

tak-tylko Vag Ci pokaze,przez ktory czujnik uruchomiony byl alarm-oczywiscie ,jesli mowimy o seryjnym alarmie,bo nie pamietam,czy dokladany tez pokaze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...