Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana przegubu napędowego z tyłu w QUATTRO


lkowol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dokonywał ktoś może wymiany przegubu napędowego zewnętrznego z tyłu w A4 B5 QUATTRO (ja akurat posiadam autko z 1999 roku i silnik AFN ale dla tyłu w Q to chyba bez znaczenia). Na forum znalazłem tylko opisy wymiany przegubów z przodu, więc jeśli ktoś chciałby podzielic się wiedzą dotyczacą wymiany przegubu z tyły byłbym bardzo wdzięczny :hi:

z góry dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo szukałeś, jest tego sporo na forum

wymiana podobna jak z przodu, a po wymianie musisz jechac na geometrię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie mnie intryguje. Mianowicie: DLACZEGO WYMIENIASZ PRZEGUB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sie wyeksploatował ?????????? :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dlatego że się wyeksploatował ani też dlatego że mam taki kaprys.

Przegub wymieniam dlatego, że mam pęknięty wieniec ABS prawy tył. Opcje są dwie - albo wymienić wieniec albo cały zewnętrzny przegub. A że samego wieńca ABS kupić się nie da, ponieważ on pasuje na styk i łatwo go uszkodzić przy zdejmowaniu zakładaniu i nakład pracy ten sam to raczej lepiej kupić i wymienić zesyaw naprawczy - kompletny przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaprys to i może jest, ale głupota przede wszystkim

nie ma sensu wymieniac przegubu dla pękniętego pierścienia

popytaj na forum na pewno ktos ma taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaprys to i może jest, ale głupota przede wszystkim

nie ma sensu wymieniac przegubu dla pękniętego pierścienia

popytaj na forum na pewno ktoś ma taki

Czy to głupota to bym się spierał - w tym temacie akurat zdania są podzielone. A nawet jeśli masz rację to w moim przypadku nie ma to większego znaczenia - znajdę sam pierścień to wymienię pierścień, a jak nie to kupię zestaw naprawczy lub używany przegub lub półoś i wymienię całość. Priorytetową sprawa dla mnie jest jak najszybsza naprawa niepełnosprawnego układu hamulcowego, a nie wyczekiwanie na "okazję" aż trafi się sam pierścień.

A poza tym tematem wątku, który ośmieliłem się rozpocząć nie jest zasadność wymiany przegubu, a kwestia jaki sposób na wykonanie wymiany jest najlepszy i jak to zrobić więc prosiłbym pisać na temat. Poza tym czy to wymiana przegubu czy samego pierścienia to praktycznie ta sama robota niezależnie od tego co postanowię wymienić lub jaki element uda mi się wcześniej załatwić.

słabo szukałeś, jest tego sporo na forum

wymiana podobna jak z przodu, a po wymianie musisz jechać na geometrię

Na forum owszem jest sporo wątków, ale głównie dotyczących wymiany z przodu. Jeśli chodzi o tył to nie znalazłem niestety.... a jeśli jest inaczej to prosiłbym o linka....może faktycznie nie potrafię szukać.

Owszem wymiana podobna jak z przodu, z tym że najpierw i tak muszę dostać się do przegubu.

Owszem jest kilka tematów na forum i poza nim dotyczących wymiany głównie łożysk z tyłu, jak na przykład:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=55730&highlight=

[/url'>

[url=http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=55730&highlight=

ale nie mogę znaleźć na przykład jak "domowym" sposobem odłączyć drążek kierowniczy ze zwrotnicy (podobno jest z tym problem), lub czy jest jakaś inna metoda na wymianę przegubu/pierścienia z tyłu.

Raczej zawsze zgodnie z odgórnymi zaleceniami staram się najpierw szukać potem pytać, a że nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi to pytam.

A co do geometrii/zbieżności to jeśli nie ruszę mimośrodu na wahaczu/drążku kierowniczym to raczej nie muszę niczego ustawiać - chyba że się mylę.

W każdyma razie z góry dzięki z konstruktywne posty, które ułatwiłyby mi wykonanie naprawy.[br]Dopisany: 21 Marzec 2010, 23:37_________________________________________________Problem rozwiązany. Opis wymiany w wątku poniżej:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_wymiana_przegubu_zewnetrznego_quattro_tyl_fotostory-t129042.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...