Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Moduł komfortu


jacomir1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z szybą-strona kierowcy.Problem ten występuje nie zawsze ale dosyć często.Podczas jazdy uchylam szybę po chwili chcę ją zamknąć szyba jedzie do góry a następnie zjeżdża sama do połowy.Problem występuje również kiedy auto stoi w garażu zamknięte z uchylonymi szybami-otwieram, wsiadam, zamykam szybę i to samo co powyżej.Zauważyłem również ten problem sporadycznie od strony pasażera. Błąd jaki pokazuje vag to

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 959 433 AR

Component: Komfortgerát T85 1310

Coding: 06976

Shop #: WSC 63251

1 Fault Found:

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386)

80-00 - Single-Wire Operation

Błąd po skasowaniu ponownie się pojawia,wymieniłem silniczek szyby na inny-bez efektu.

Stawiam na moduł komfortu ale proszę o pomoc.Mam dwie szyby elektryczne inne problemy z komfortem nie występują.I jeszcze jedno-na jaki zamienia się moduł z końcówką AR

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Single wire operation oznacza pracę linii CAN na jednym kabelku na łączu między modułem komfortu a modułem w drzwiach. Prawdopodobnie pękł kabelek w tej osłonce gumowej pomiędzy słupkiem karoserii a drzwiami. Może też nie łączyć wtyczka z tymi kabelkami umiejscowiona w słupku. Po zdjęciu osłonki gumowej mozna docisnąć kabelki do słupka i jeśli pomoże, to należałoby rozłączyć wtyczkę i sprawdzić czy nie zaśniedziały styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Single wire operation oznacza pracę linii CAN na jednym kabelku na łączu między modułem komfortu a modułem w drzwiach. Prawdopodobnie pękł kabelek w tej osłonce gumowej pomiędzy słupkiem karoserii a drzwiami. Może też nie łączyć wtyczka z tymi kabelkami umiejscowiona w słupku. Po zdjęciu osłonki gumowej mozna docisnąć kabelki do słupka i jeśli pomoże, to należałoby rozłączyć wtyczkę i sprawdzić czy nie zaśniedziały styki.

To co opisałeś czyli sprawdzenie wtyczki i kabelka przerabiałem jesienią i faktycznie był przerwany-naprawiony ale problem nie ustąpił.A i druga szyba zaczyna wariować.I zastanawia mnie czy czasem moduł nie pada.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...