Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wachacz ma luz na jabłuszku


adam123456

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczów mam pytanko nogą jak rusza kołem to daje się wyczuć lekki luz koła myslałem że to luz na łożysku ale byłem na kanale i zobaczyłem że dolny wachacz ten który trzyma amortyzator ma luz na jabku inne sprawdzałem są w miare ok tylko górne dwa też mają minimalne luzy i nie wiem co zrobić czy wymieniać wszystkie czy wymienić tylko ten jeden i zobaczyć co będzie----------- napiszcie jak to jest z wachaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zaiwecha A4 ma to do tego ze jak jeden wahacz sie wysral to zaraz poleci reszta ... wiec proponuje sie szybko zajac tematem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się ze zaraz trzeba wszystko robić jak jeden padnie. Polecam wymiany ćwiartkami tzn. dwa gorne wahacze lub oba dolne +stabilizator. Przy górnych koniecznie wymieniaj śrubę w jarzmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie .. ale tu nikt nie napisal zeby odrazu robic cala strone .... tylko zeby szybko zajac sie tematem (czyt.wysrany wahacz) zanim cala strona sie wysra .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec powiem ci fachowo . Zeby dokładnie stwierdzic jak jest stan wachaczy najlepiej jest zdemontowac i sprawdzic pokleji (wtedy bedziesz wiedział na 1000% co i jak ) . Zreszta jesli bedziesz chciał wymienic dolny to tak musisz odkrecic górne!

Nie musisz kupowac nowych moze uda ci sie zregenerowac (jest to tansza metoda i zarówno skuteczna ) Jeden wachach górny nowy kosztuje chyba ok 200zł , ja naprzykład swój zregenerowałem i jest oki . POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wachach górny nowy kosztuje chyba ok 200zł

dwa górne to koszt :

tani zamiennik 160zł za dwa (górny przedni i tylny)

coś lepszego FEBI 250zł za dwa (górny przedni i tylny)

tak więc nie biore pod uwage wogole żadnych regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec powiem ci fachowo . Zeby dokładnie stwierdzic jak jest stan wachaczy najlepiej jest zdemontowac i sprawdzic pokleji (wtedy bedziesz wiedział na 1000% co i jak ) . Zreszta jesli bedziesz chciał wymienic dolny to tak musisz odkrecic górne!

Nie musisz kupowac nowych moze uda ci sie zregenerowac (jest to tansza metoda i zarówno skuteczna ) Jeden wachach górny nowy kosztuje chyba ok 200zł , ja naprzykład swój zregenerowałem i jest oki . POzdrawiam

ale chyba regeneracja wahacza nie jest podejsciem fachowym ;-) ..... przy dzisiajszych cenach regeneracja jest nieoplacalna :!:

BTW osobiscie nie odwazylbym sie zlozyc zawieszenia z regenerowanych czesci :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odradzam regenerowane bo się to nie specjalnie opłaca, chyba że ktoś ma to po znajomości i od pewnego gościa w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jesli bedziesz chciał wymienic dolny to tak musisz odkrecic górne!

Czy naprawde przy wymianie dolnego wachacze jest potrzeba demontażu górnych?? Może ktoś wymieniał i może opisać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jesli bedziesz chciał wymienic dolny to tak musisz odkrecic górne!

Czy naprawde przy wymianie dolnego wachacze jest potrzeba demontażu górnych?? Może ktoś wymieniał i może opisać co i jak

wystarczy odłączyć górne od zwrotnicy (czyli odkręcasz jedną nakrętke ze śrubą)

wtedy bez problemu idzie reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde przy wymianie dolnego wachacze jest potrzeba demontażu górnych?? Może ktoś wymieniał i może opisać co i jak

1. Nie trzeba wykreca gornych wachaczy, zbedna czynnosc i zbedna praca.

2. Nie trzeba wymieniać calego zawieszenia jak nie ma luzow na pozostalych wachaczach, zbedna praca i koszty

3. wymieniamy tylko te elementy ktore sie zużyły.

4. Koszt wachaczy nie jest taki duzy, to wszystko juz potaniało, ale na mim przykladzie warto podzwonic po kilku sklepach i zrobic cenowy wywiad ( pisze to juz chyba enty raz Oryginał Bisteina dolny wachacz do ktorego jest zamontowany amorek kosztuje 177zł, Łacznik stabilizatora 80zł niemiecki jak pamietam to chyba TWR, czy tam TRW, newazne, a w jednym sklepie za tzw rzemiosła polskie, czyli ktos gdzies to klepie w przyslowiowym garazu trzeba zaplacic , opisywany wachacz 230zł łącznik prawie 100zł.

5. Co do regenerowanych wachaczy, opre sie artykułem z Auto Świata, jeśli zrobi to profesjonalny warsztat ktory sie zajmuje tego typu zadaniami to czemu nie, udzieli nam gwarancji i w ogole, ale jesli ma to zrobić "pan Zdzisiu " niedzielny mechanik, ktory gdzies cos podpatrzyl, to bedziecie mieli przypadek podobny do ojego kolegi ktoremu wypadł sworzen z mocowania, mial fart ze dojezdzal do skrzyzowania z niewielka predkoscia, urwalo sie kolo i rozpierdzielilo bok samochodu, nadomiar zlego auto bylo malowane w kolorze tzw flip flop czyli kameleon i byl pozniej problem z pomalowaniem auta, zaden lakiernik nie dobierze lakieru tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...