Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Black, Sedan, pakiet MS Design


Strażak R1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:
A więc od początku, od urodzenia Jestem motocyklistą, pasją zaraził Mnie mój Ojciec. Sam jeżdżę od 13go roku życia, do teraz jeżdżę Motocyklami. Zaczynałem od WSK 125, następnie z grubsza nie wymieniając wszystkich sprzętów MZ ETZ 250, Honda CA 125 Rebel x3, Honda CBR 125 R, Honda CB 600 Hornet, Honda CBR 600 RR, i w Tym sezonie sprzedałem Moją ukochaną YAMAHĘ YZF 1000 R1,


2qu6xpe.jpg
CBR 600 RR Burnout…
10fnw46.jpg
R1 z pozdrowieniami dla szczęśliwego nowego właściciela:
wydech mivv balsam dla uszu :) warto posłuchać...
https://www.youtube.com/watch?v=hGEChYK5kqA

2ce2nh0.jpg

Przyszedł czas na zakup pierwszego środka transportu, który można nazwać samochodem:

Tak więc przedstawiam wam Moją Audi A4 B6 SEDAN, którą zakupiłem w Kwietniu 2014:

Silnik: 2.0 ALT 131km
Rok produkcji: 2001
Skrzynia: Automatyczna: Multitronik
Kolor: LZ9W

Wyposażenie:
- 4x elektryczne szyby
- Pakiet oświetlenia wnętrza
- Duże radio Symphony

Zdjęć od razu po zakupie nie mogłem znaleźć... Więc oto Moje maleństwo:

dmqtr7.jpg
2e1aotx.jpg
15x8y7a.jpg
z7o8w.jpg
7175hl.jpg
2d7a26v.jpg
2edd2ci.jpg

Mody/Wymiany dotychczas:
- Wymiana świec zapłonowych, filtry, oleje i reszta płynów
- Naprawa hamulców: wymiana klocków przód, tył
- Wgrana nowa mapa paliwowa
- Czujnik stopu ( Dzięki Bart_S )
- Ramka tablic rejestracyjnych chrom x2
- Wymiana rozrządu
- Regeneracja sterownika skrzyni ( Dzięki Bart_S ! )
- Wymiana oleju w skrzyni biegów
- Wymiana termostatu
- Gałka S-line
- Gruntowne czyszczenie silnika, (3x wymiana oleju, ze specjalnymi środkami, które zakończyło się szkodzeniem pompy olejowej … aktualnie podczas wymiany
- Pranie tapicerki
- Obicie nakładki podsufitki przy tylnej szybie
- Naprawa pompowania siedzenia w fotelu kierowcy
- Instalacja gazowa STAG – 4
- Radio Pioneer AVH- X 2500 BT (Bluetooth, wyście pod kam, cofania i inne, brak navi ale mam nową aktualizującą się na bieżąco na moim smartphonie)
- Wyregulowanie instalacji Gazowej
- Naprawa siłownika tylnej klapy ( sposób z przełożeniem płytki jak na filmie poniżej niestety nie zdał egzaminu, musiałem wymienić element)



21cwem8.jpg



============================================================================================================

Panowane Mody/Zmiany itp:


- Czarna ramka atrapy grilla wizualizacja:

like this…
w12zhc.jpg

- Gruntowne odświeżenie lakieru, usunięcie rys, glinkowanie, polerka, woskowanie itp… cały czas kształcę się w temacie, chętnie wysłucham waszych rad i uwag

- Przyciemnienie szyb tylnych oraz przednich bocznych dobrze zacieniowane, o dowód się nie boję

- Końcówka wydechu ULTER RS 90mm, niestety nie mam dwururki no cóż pocieszę się tym, Koncepcja Bart_S

- Zmiana obicia deski pod tylną szybą na czarną

- Lakierowanie zderzaków, przód i tył

- Lakierowanie alufelg (może jakieś koncepcje co do koloru lakieru? )*20” od Jaguara Na sprzedaż jak jest ktoś zainteresowany? :P

2n8yfr6.jpg

- Wymiana kierownicy na Kierownicę z B7, oraz tapicerki

2ynfk2a.jpg

Obecnie:

2h67sw8.jpg

Planowane: ( Zdjęcie zapożyczone z forum mam nadzieję, że właściciel nie będzie miał nic przeciwko, środek jest super wg. Mnie!)

2rvy4hx.jpg

- Podejrzałem u ŁYSY44 ciekawe projektory:

2h7hox1.jpg

-LEDowe podświetlanie środka

- Zakup Maty gumowej, oraz dywaników, oraz założenie dodatkowych 2 lisewek ledowych do doświetlenia bagażnika, już zakupione, tylko zalożyć... :D
b7gj9v.jpg

-Malowanie Progów, oraz listew drzwiowych z popielatych na czarne
* Koncepcja Bart_S mi się spodobała, więc wdrażam Ją w życie:
Obecnie:
29428nc.jpg
Zamierzony efekt:
jjqm4g.jpg


A Więc Lecimy:

2cmkh2s.jpg
Zaczynamy od progów
2nimfzn.jpg
następnie listewki
przygotowanie do szpachlowania
351dd1w.jpg
2cffxmq.jpg
2ef1i5i.jpg
matowanie
2m26n2d.jpg
naprawa pęknięć (próba spawania plastiku nie dało rezultatu)
4kdykw.jpg
szpachel wypełnianie ubytków i godziny spędzone na ręcznym dokładnym szlifowaniu
15i6kr9.jpg
wizyta w mieszalni lakierów…
zy7toy.jpg
jeden już gotowy do podkładu, drugi zasycha włókno szklane z żywicą (od wewnątrz)
t62ued.jpg
Włókno nie złapało progu, zdecydowałem się na dość radykalne zastosowanie opaski zaciskowej na stałe, żeby próg się nie odkształcił, oraz zastosowanie dwóch rodzaji szpachlu, jednego z włóknem szklanym. Zdjęcie przed zaschnięciem.
11jc1fd.jpg
15ib5za.jpg
t0g8iu.jpg
29lir85.jpg

^^
3o. Grudnia 2014
ok. -8° C
Rozgrzewa nas Pasja.. i piecyk gazowy... :banan:

CDN….

200r86s.jpg

Progi polakierowane... Projekt przejęty przez kolejnego pasjonata.... Czekam na efekty prac

Edytowane przez Strażak R1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna bestia, mody oczywiście na + wnętrze auta o wiele bardziej mi się podoba niż to po zakupie. Z tym silnikiem nic raczej nie podziałasz ale wizualnie zawsze coś się wynajdzie do rezania.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek na razie w planach Ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się zrealizować... :wink:

Silnik da się strawić, odbijam to Sobie jeżdżąc na motocyklu

2hd8j8n.jpg

:D

Edytowane przez Strażak R1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LWG kolego też jeździłem R1 rn04 twoja widzę że już na wtrysku był

LWG :) Wtrysk robi robotę, ale powracając do klasyki motocykli gaźnikowych:

Yamaha YZF R1 RN01 :) 1998 To już młody klasyk, mam do oddania za dobre pieniądze w super stanie :)

Pojeździłem trochę w sezonie i muszę przyznać, że zasłużona Legenda R1, pochodzi właśnie od tego pocisku :D

347v7yq.jpg

Edytowane przez Strażak R1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LWG kolego też jeździłem R1 rn04 twoja widzę że już na wtrysku był

LWG :) Wtrysk robi robotę, ale powracając do klasyki motocykli gaźnikowych:

Yamaha YZF R1 RN01 :) 1998 To już młody klasyk, mam do oddania za dobre pieniądze w super stanie :)

Pojeździłem trochę w sezonie i muszę przyznać, że zasłużona Legenda R1, pochodzi właśnie od tego pocisku :D

347v7yq.jpg

ja na razie koniec z plastikami teraz bardziej off-road mnie kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LWG kolego też jeździłem R1 rn04 twoja widzę że już na wtrysku był

LWG :) Wtrysk robi robotę, ale powracając do klasyki motocykli gaźnikowych:

Yamaha YZF R1 RN01 :) 1998 To już młody klasyk, mam do oddania za dobre pieniądze w super stanie :)

Pojeździłem trochę w sezonie i muszę przyznać, że zasłużona Legenda R1, pochodzi właśnie od tego pocisku :D

347v7yq.jpg

ja na razie koniec z plastikami teraz bardziej off-road mnie kręci

Boję się zacząć bawić z Off-roadem, bo Ciężko było by mi z tego tematu wyjść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wszyscy o motocyklach, ja też jeździłem RR 600 , niestety na chwilę obecną nie jeżdżę na niczym :kwasny:

wstTSQu.jpg

W sumie wkręciłem się w reaznie auta bardziej niż w motocykle, ale może jeszcze kiedyś pojeżdżę na czymś :wink:

wytrwałość w rezaniu autka :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wszyscy o motocyklach, ja też jeździłem RR 600 , niestety na chwilę obecną nie jeżdżę na niczym :kwasny:

wstTSQu.jpg

W sumie wkręciłem się w reaznie auta bardziej niż w motocykle, ale może jeszcze kiedyś pojeżdżę na czymś :wink:

wytrwałość w rezaniu autka :thumbup1:

Wdzięczny motorek :) Planowałem zakupić żonie, taki był plan B, ale zrealizowaliśmy plan A, i jesteśmy już w trójkę :D

Wytrwałość się przyda, jeszcze dużo pracy przede Mną... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LWG kolego też jeździłem R1 rn04 twoja widzę że już na wtrysku był

LWG :) Wtrysk robi robotę, ale powracając do klasyki motocykli gaźnikowych:

Yamaha YZF R1 RN01 :) 1998 To już młody klasyk, mam do oddania za dobre pieniądze w super stanie :)

Pojeździłem trochę w sezonie i muszę przyznać, że zasłużona Legenda R1, pochodzi właśnie od tego pocisku :D

347v7yq.jpg

ja na razie koniec z plastikami teraz bardziej off-road mnie kręci

Boję się zacząć bawić z Off-roadem, bo Ciężko było by mi z tego tematu wyjść :)

Arek dlatego w garażu musi stać plastik i off-road :)

heh wszyscy o motocyklach, ja też jeździłem RR 600 , niestety na chwilę obecną nie jeżdżę na niczym :kwasny:

wstTSQu.jpg

W sumie wkręciłem się w reaznie auta bardziej niż w motocykle, ale może jeszcze kiedyś pojeżdżę na czymś :wink:

wytrwałość w rezaniu autka :thumbup1:

cbr 600rr przyzwoity i wytrzymały sprzęcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASA81,
jak zacząłem interesować się Ratownictwem Wodnym, zdobyłem 2 stopnia rat-wodnego, i skończyło się na studiach licencjackich z Rat-med.
Jak Stwierdziłem, że chcę mieć czyste auto, zakupiłem sprzęt do prania itp. za kilka dobrych tysięcy i naginam komercyjnie już ponad 60 aut w Tym roku :)

Raz jeździłem Yamahą YZ 450 F, po torze, (Stara żwirownia) i od tego czasu boję się nawet pomyśleć, co by się stało gdybym zdecydował się na zakup takiego sprzętu...
Ps. Moje pierwsze odczucia sypiąc po jakimś zaoranym polu, przy torze, Po cholerę są tutaj biegi, skoro z każdego idzie do pionu... :grin:
Wrażenia z jazdy bezcenne, i na pewno żaden plastik nie da Tyle radości co moto tego typu... :naughty:


to tylko się cieszyć no i gratulację :kox:

Dzięki dzięki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No No majsterku, czyli jednak jej nie sprzedajesz :D
Nowy rok już się zaczął i czas najwyższy skończyć te Twoje progi ;)


LWG kolego też jeździłem R1 rn04 twoja widzę że już na wtrysku był

LWG :) Wtrysk robi robotę, ale powracając do klasyki motocykli gaźnikowych:

Yamaha YZF R1 RN01 :) 1998 To już młody klasyk, mam do oddania za dobre pieniądze w super stanie :)
Pojeździłem trochę w sezonie i muszę przyznać, że zasłużona Legenda R1, pochodzi właśnie od tego pocisku :D
347v7yq.jpg

Tak dla zainteresowanych tą R1 przesyłam link
Polecam i zapraszam
http://olx.pl/oferta/yamaha-yzf-r1-rn01-CID5-ID8hpuF.html


Arek to jest mój projekt Twojej audi, co sądzicie ???

2hzkdbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko strazak, podoba mi się. Ciekawe ile kucy by zyskał nasz silnik 2.0 alt jak by go zakuć

Kute tłoki wossnera można dokupić, czy korbowód też by wymagał wymiany to nie wiem. Płukanka silnika pomogła z olejolubnoscią tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko strazak, podoba mi się. Ciekawe ile kucy by zyskał nasz silnik 2.0 alt jak by go zakuć

Kute tłoki wossnera można dokupić, czy korbowód też by wymagał wymiany to nie wiem. Płukanka silnika pomogła z olejolubnoscią tego silnika?

Moment by się przydał większy, ale parę koni by nie zaszkodziło :) Też na Multitroniku latasz czy monualnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual ale mi wciąga tyle oliwy że noszę się z zamiarem dolania nafty do oleju

Pierścienie ekologiczne 3 częściowe zapiekają się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual ale mi wciąga tyle oliwy że noszę się z zamiarem dolania nafty do oleju

Pierścienie ekologiczne 3 częściowe zapiekają się...

po czyszeniu silnika muszę wymienić pompę oleju :P Co do brania oleju to na Multitroniku jeżdżę bez przeciagnia. Nie bierze wiele oleju. :) Od wymiany do wymiany może z Litr dodatkowy mi wyszedł maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...