Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Srebna strzała A4 B7 2.0 TDI BKD


David91gtr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem tydzień temu audiczkę Pomyślałem, że założę jej jakiś temacik. Wcześniej miałem B5 1.9 TDI, ale nie zdązyłęm się nią pochwalić na forum :D

Stare zdjęcie mojego klekota:

2vd2xvt.jpg

Jeśli chodzi o samo audi, to został w nim zrobiony przeszczep przez poprzedniego właściciela z silnika BLB na na BKD. Także dół mamy bkd, a więc pompa taka jak w 1.9 TDI, osprzęt, kolektor, wtryski - zostały BLB. Przebieg samochodziku: Buda - 300tys, sam silnik po całkowitym remoncie, zmienionym turbo na BRDitd wynosi nie całe 180tys. Także myslę, że przy dobrym traktowaniu, trochę nią polatam. Silniczek zdrowy, przy ostaniej wymianie wziął od wymiany do wymiany (10tys) tylko 0,5 L oleju, także myśle, że przy mojej nodze to bardzo dobry wynik ;-) :)

Po krótce co na wyposażeniu:

  • el lusterka i podgrzewane
  • 4x el szyby
  • bixenony + spryski + samopoziom
  • drl +clh
  • czujnik deszczu i sensor zmierzchu
  • fotochromatyczne lusterko wsteczne
  • pakiet światło podświetlane klamki, przestrzeń dywaników, etc.
  • dwustrefowy climatronic
  • abs, esp..
  • rns, navi, odtwarzacz dvd, układ ostrzegający przed przekroczeniem prędkości
  • 6x airbag,
  • podrzewane d*py przód i tył :)
  • kolorowy fis
  • pdc tył
  • wielofunkcyjna kierownica, obszyta skórą perforowaną
  • przyciemnione szyby
  • fotele alcantara + skóra, pompowane, el regulacja lędźwi
  • tempomat
  • zawiecha sline 1BE
  • opony na zime 16 205/55 Bridgestone er300/ lato: 18 - Uinroal rain sport 3 225/40 :D

Jeśli chodzi o mechanikę, tutaj mamy:

Turbo od brd

Prawy i lewy intercooler

programowy i fizycznie wyłączony egr

hamulce przód s4 345 :D stare się popaliły :P

Wypluwa ok. 205km/ 420NM

Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to coś zawsze się znajdzie na modzenie, ale najpierw trzeba zająć się stroną mechaniczną.

Jak narazie udało mi się wymienić rozrząd, także jedno już z głowy :)

Planów troszkę jest, także powolutku coś będę sobie działał. Oczywiście nie zamierzam wszystkiego rezac, wymieniać, bo funduszy takich nie mam, ale zawsze jakieś racjonalne zmiany się przydadzą. Generalnie auto ma ładnie wyglądać, być w idealnym stanie od strony mechanicznej, tak by na trasie nie zawiodło. Fabryki mocno nie zamierzam poprawiać, no może jakaś lotka na tył i listwy s-line by się przydały, ale to zobaczymy. Na pewno Ledy na tył będą chciał mieć, bo światła oryginalne - porażka, audi się nie popisało. Jak będą wpadać nowe modziki, będę je aktualizował w temacie ;-)

Pozdrawiam,

Dawid

Aktualne zdjęcia:

27yao10.jpgix9p34.jpgfp8hlu.jpgml3wq1.jpg

faztc0.jpg

Edytowane przez David91gtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema: Ładnie wyposażona, pstryknij więcej fot :zyzol: heble, no i moc :good: ps tablice zamazałeś pro :grin:

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie znam się na tych paintach itp, a zakryć jakoś musiałem ;D btw.jak wrzucić te zdjęcia, zeby od razu się wyswietlały? Ktoś wie? :D oo, udało się ;D


azccjl.jpg


25qbvh2.jpg


jtxvup.jpg


2ujtw1i.jpg


5n8181.jpg

Edytowane przez David91gtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie znam się na tych paintach itp, a zakryć jakoś musiałem ;D btw.jak wrzucić te zdjęcia, zeby od razu się wyswietlały? Ktoś wie? :D oo, udało się ;D

azccjl.jpg

25qbvh2.jpg

jtxvup.jpg

2ujtw1i.jpg

5n8181.jpg

Wpadaj na klubowego spota :wink:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/76243-spociki-lubelskie-najbliszy-spot-niedziela-14022016r-godz1700-parking-pod-tarasami-zamkowy/

Ładne autko hyhy :decayed:

Edytowane przez xMarcin95x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walentynki są, jak mi moja pozwoli to bede;) albo z nią przyjadę ;P

Wpadły dzis nowe kola na wiosne... 18 w grafitowym kolorze, opony w srednim stanie ale jeszcze sezon przejezdzą.

Dekielki też są ;D2dreyyq.jpg

Byłem dziś na małym tripie i zrobilem troche wiecej i lepszych zdjęć:

29zpv89.jpg

2n5ead.jpg

11kxp41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupileś fajne ponadczowe koła:-) sam się zastanawiam czy nie kupić takich avusów 18:-)

Tylko ja wybiore srebrne:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowałem w inne, ale akurat kumpel sprzedawał praktycznie za pół darmo, także narazie będą jezdzić, a potem jak troche pięniądza dozbieram, to się coś innego poszuka :D

A co do srebnych, to własnie się zastanawiam czy ich nie machnąć na srebro :)


Jako, że powoli nadciąga wiosna, postanowiłem założyć już koła letnie... ;D Tak się prezentuje:

xazbb5.jpg

r255d0.jpg

Jak się zrobi cieplej to muszę odnowić zaciski i druga sprawa to opony... Może ktoś podpowie jakie rozmiar wziąść?

Alufelga 18 i dylemat między 225/40 a 235/40? Według audi powinno być 235/40, ale każdy prawie bierze te 225 i na tych kolach też siedzi 225, także już sam nie wiem co wybrać.

Pomoże ktoś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BArdzo fajne auto. Jak dla mnie jasne wnętrze bajka. Co do gum daj 235/40 będzie na pewno lepszy komfort :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakiś dystans bo koła pochowane a z dystansem będzie o niebo lepiej wyglądać. :wink4:

Ogólnie dość fajne wyposażenie ale zawsze można coś pomodzić. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakiś dystans bo koła pochowane a z dystansem będzie o niebo lepiej wyglądać. :wink4:

Ogólnie dość fajne wyposażenie ale zawsze można coś pomodzić. :naughty:

Właśnie myślę nad dystansami, musze sprawdzić dokładnie et felgi i coś się dobierze odpowiedniego w nie długim czasie :) a Co do modzenia, to pewnie do zawsze się coś znajdzie ;) powolutkoubędziemy coś tam działać ;)

Żeby nie było,że nic się nie dzieje, to wpadły nowe opony i ogarnięte w miare zaciski, nie proszkowo, ale zawsze lepiej to wygląda niż rdziewuchy :P A Oponki to uinroyale rainsport 3 225/40. 2qd0w8i.jpg

Druga sprawa jakie dystanse najlepiej założyć, do felgi 18 x8 ET 48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakiś dystans bo koła pochowane a z dystansem będzie o niebo lepiej wyglądać. :wink4:

Ogólnie dość fajne wyposażenie ale zawsze można coś pomodzić. :naughty:

Właśnie myślę nad dystansami, musze sprawdzić dokładnie et felgi i coś się dobierze odpowiedniego w nie długim czasie :) a Co do modzenia, to pewnie do zawsze się coś znajdzie ;) powolutkoubędziemy coś tam działać ;)

Żeby nie było,że nic się nie dzieje, to wpadły nowe opony i ogarnięte w miare zaciski, nie proszkowo, ale zawsze lepiej to wygląda niż rdziewuchy :P A Oponki to uinroyale rainsport 3 225/40. 2qd0w8i.jpg

Druga sprawa jakie dystanse najlepiej założyć, do felgi 18 x8 ET 48?

Na tył ok 17-20mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła paczuszka od Wandeja, zmieniamy oleje i filtry... ;)

2lu2wkp.jpg

I moduły led od Tomnik, bardzo fajnie świecą, niestety zdjecia tego nie oddają. Jak ktoś nie lubi żółtawego światła, to naprawdę polecam :hi:

2hcf1ug.jpg

2rygfw8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za model felg? ;)

Edytowane przez xMarcin95x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avusy, wpisz na allegro, troche jest na sprzedaż :)


Wpadły ledzik do drl + kasowniki, żeby nie wywalało błędu ;-)

1y93yc.jpg

Nowe żarówki do halogenów, barwa 7500k, ale ładnie sie komponują z bixenonem 4300k. I w koncu clh teraz już nie drażni żółtawym światłem ;-)

v4yohd.jpg

I przy okazji wpadła z aso obudowa podszybia :decayed:

kq9g9.jpg

Także powoli się coś tam dzieje, jutro może wpadną dystansy na tyl... Natomiast nie wiem co z przodem, zostawiać jak jest, czy też jakiś zalozyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na przodzie masz ET48? tak jak wcześniej pisałeś, to spokojnie 13-15mm możesz dac.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisalem, ze względu na cięzki okres w pracy... Ale coś tam nowego wpadło.

Automatyczne otwieranie klapy z pilota :)

http://pl.tinypic.com/r/id7zgh/9

Nowa gałka sline B8 obszyta U Reggi i przy okazji ogarnięty ręczny ;-)

2m7byu1.jpg


Wpadły dystansy na tył 25mm i przód 17mm. :-) W końcu koła nie są tak schowane w nadkolach :decayed:

76594548300620317122.jpg

68403028526346980525.jpg

Pogoda dziś dopisała, wiec trochę zrobiłem porządku pod maską. 2godziny roboty i myślę, że silnik całkiem czysty :wink:

f7c34b7b2bb03feemed.jpg

5cd5be94a53433dc.jpg

Edytowane przez David91gtr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dokładnie zobaczymy jak długo się utrzyma taki czysciutki ? a koszt to 15zł k2 do mycia silnika, pędzel i trochę chęci ;) Także polecam każdemu kto lubi mieć czysto pod maską :)

Nowy dodatek - wpadły ori listwy sline + znaczki na listwy boczne drzwi ;-)

55htmu.jpg

Dzis troszkę mniej przyjemnych prac... Profilaktycznie zajrzałem dziś do alternatora i co się okazało? Szczotki konćówka, pierścien komutator, łożysko do wymiany, także ostatni gwizdek, żeby gdzieś audiczka nie stanęła na drodze. Przy okazji wpadnie nowy pasek wielorowkowy i nowe koło pasowe pompy wspomagania, stare już wytarte, przy maxymalnym skrecie słychac już piski...

29byjnk.jpg

wgzlg.jpg

eg6yu.jpg

1215u21.jpg

Wpadła ori lotka sline :decayed:

148kwex.jpg

Na zime nowe świece beru :naughty:5vzksw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie sie prezentuje. Swietne kolo. Pakujesz inna kiere? :mysli:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :):hi: co do kiery to na razie zostawie bo mam jasne wnętrze i ciężko mi znaleźć coś w sline z poduszką beżową, chyba, że cos się trafi :P


Jako, że sezon zimowy niedlugo się zacznie, zmieniłem już koła na zimowe. Przy okazji zrobiłem renowacje felg, dwie wyprostowałem i efekt poniżej :kox:

20j0mrc.jpg

rvcymg.jpg


2ezp4yb.jpg:decayed:


Jako, że po mojej kierownicy widać nieco ślady zmęczenia, postanowiłem ją obszyć na nowo skórą perforowaną. Przy okazji trochę pogrubiłem :)

29ei44o.jpg


Nowe klocki hamulcowe na przód ate

8E0853888A- Prawy spoiler nadkola przód, zauważyłem wlasnie, że u mnie go brakuje. Cena w Aso 30zl.fuvtw1.jpg


Nowy akumulator Fiamm 90ah 800A. Warta silver wytrzymala 5 lat, zobaczy jak Fiamm sobie poradzi ;)

2nvt37t.jpg


I mały zestaw kosmetyków do sprzątania, mycia, woskowania.

vzdatj.jpg

Od siebie moge dodac, że bardzo fajnie sprawdził się wosk w pylnie CC Water lotus, bardzo przyjemnie się go naklada, nadaje lakierowi krystaliczny połysk, zawiera w sobie kwarc, cena atrackyjna rownież bo kosztuje ok 80zł i taka butelczka starczy na kilka woskowań. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...