Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja rączek drzwi


wuju

Rekomendowane odpowiedzi

w związku z tym ze kilka osób już mnie pytało jak to zrobiłem i jakie są efekty postanowiłem założyć ten wątek może jeszcze komuś się przyda

wiec tak
zaczynamy oczywiście od demontażu tapicerki
tutaj wątek pomocniczy http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b6-demontaz-tapicerki-przednich-drzwi-2307/
później odkręcamy rączkę nie mam foto ale po zdjęciu widać śruby które ją trzymają
odpinamy sterowanie szyb i lusterek
ta cześć raczki która się tak koszmarnie rysuje bardzo łatwo oddziela się od 2 części
wyjmujemy przełączniki szyb i lusterek
gdy już mamy w rękach sam ten plastik zabieramy się za renowację

ja zrobiłem to tak:
zacząłem od zdarcia pozostałości ogumowania na rączce papierem ściernym dokładnie jaki on był już nie pamiętam bo dość dawno to było
ale na początku zacząłem chyba coś koło 100 i coraz drobniej aby pozostawić w miarę gładką powierzchnie pod malowanie
gdy już mamy goły plastik pozbawiony gumy zabieramy się za malowanie
oczywiście przemywamy dokładnie środkiem odtłuszczającym
i teraz malowanie
ja pomalowałem najzwyklejszym sprayem kolor oczywiście czarny mat
nakładamy dość grubą powłokę żeby za szybko się to nie posypało, w moim przypadku było to kilka średniej grubości warstw
zostawiamy do wyschnięcia i składamy wszystko
ja przy okazji nożykiem zeskrobałem na równo krawędzie przycisków do szyb żeby to jakoś wyglądało


mnie to kosztowało jedynie 10zł za lakier bo kawałki papieru i benzynka były na stanie :decayed:


zdjęcie z dzisiejszego dnia bo stare wygasły :gwizdanie: po ponad pół roku wygląda dalej jak po malowaniu :cool1:

b89e25d5.jpg

może komuś się przyda
powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszło, tylko z tą trwałością to może być inaczej.To jest plastik, więc po jakimś czasie zacznie się łuszczyć- sam zobaczysz.Znajomy robił już tak samo w golfie IV, i po jakims czasie lipa. Do plastików potrzebny jest specjalny podkład pod lakier, nawet spray. Znajomy lakiernik prysnął mu najpierw Plastoflexem( czy jak to się pisze), i dopiero lakierem i teraz już od 1,5 roku ma spokój. Samo odtłuszczanie nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszło, tylko z tą trwałością to może być inaczej.To jest plastik, więc po jakimś czasie zacznie się łuszczyć- sam zobaczysz.Znajomy robił już tak samo w golfie IV, i po jakims czasie lipa. Do plastików potrzebny jest specjalny podkład pod lakier, nawet spray. Znajomy lakiernik prysnął mu najpierw Plastoflexem( czy jak to się pisze), i dopiero lakierem i teraz już od 1,5 roku ma spokój. Samo odtłuszczanie nic nie da

moje po 4 miesiącach tak wyglądają, a za 10 zł mogłem zaryzykować bo były w koszmarnym stanie

jak się zesra zrobię jeszcze raz albo kupie nowe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuzik, jak bedzie się trzymać to bedzie :hi: Ja nie takie rzeczy robiłem i to bez żadnych dodatków do plastików :)

Szczytem moim w czasach młodości był "czysty" grill w VW Golf2 :polew: Wyciąłem znaczek, z drugiej kratki dociąłem same paski, dokleiłem, lekka szpachla,max dopieszczenie papierkiem wodnym, spray czarny mat, i wszyscy myśleli że ori.

I sie trzymało, nic nie odpadało i się nie łuszczyło- a to na zewnątrz przeciez, deszcz, snieg i takie tam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tanio/w rozsadnej cenie kupic takie nowe uchwyty ? cena w ASO mnie zwalila z nog :shocked:

wuju wyglada to calkiem niezle :good: brawo za checi :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tanio/w rozsadnej cenie kupic takie nowe uchwyty ? cena w ASO mnie zwalila z nog :shocked:

wuju wyglada to calkiem niezle :good: brawo za checi :oklaski:

Cena z aso zwalila z nog?Ja placilem rok temu 30pare zlociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi podac nr tej czesci bo Cuber mi sprawdzal w Etce i jak wrzucilem te numery to mi wywalilo 450 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nr.Poszedlem do aso i wytlumaczylem co chce.A kupowalem w vw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi podac nr tej czesci bo Cuber mi sprawdzal w Etce i jak wrzucilem te numery to mi wywalilo 450 zl...

najlepiej bedzie jak rozkrecisz swoje drzwi i spiszesz numer ze swojej czesci bo jest kilka odmian, zaleznych od sterowania szybami. ale generalnie numer jest taki :

8E0868393 i potem rozne literki zaleznie od wersji.

ale widac ze koszt ponizej 40 zeta, wiec nieduzo weicej niz farba :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Olo za nr :good: no rzeczywiscie ok 40zl,no to mysle ze nie ma sensu bawic sie w malowanie.kupie nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby to takie tanie było :gwizdanie:

jak ktoś kupi to to dajcie znać bo jak to tyle kosztuje to szkoda sie bawić w malowanie :cool1:

Przeciez jest napisane,ze sam kupowalem za taka cene.Zreszta masz nr sam sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rączki drzwi przednich strona kierowcy 8E1867171 u Gajosa 71 zeta strona pasażera 8E1867162B 47 zeta :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te raczki z ASO sa poprawione jakosciowo czy dalej beda takie podatne na zadrapania? jak to wyglada w b7? tez tak sie rysuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jakość plastików jest poprawiona w B7 nie rysują się tak, mam przykład włącznika świateł w B6 wymieniłem na nowy z ASO i jakość plastiku jest zupełnie inna po 1,5 roku nie ma śladu użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rączki drzwi przednich strona kierowcy 8E1867171 u Gajosa 71 zeta strona pasażera 8E1867162B 47 zeta :cool1:

z tego co ogladalem w ETCE to nie potrzeba RĄCZEK, tylko ich wypelnienie. spojrz na zdjecia w pierwszym poscie . rączka to zapewne ten element ktory jest z miekkiego tworzywa. a tu chodzi o odnowienie tego elementu ktory ma przyciski w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo jakbym Ci podal moj Vin na Pw to bys mi sprawdzil numer tej czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rączki drzwi przednich strona kierowcy 8E1867171 u Gajosa 71 zeta strona pasażera 8E1867162B 47 zeta :cool1:

z tego co ogladalem w ETCE to nie potrzeba RĄCZEK, tylko ich wypelnienie. spojrz na zdjecia w pierwszym poscie . rączka to zapewne ten element ktory jest z miekkiego tworzywa. a tu chodzi o odnowienie tego elementu ktory ma przyciski w sobie.

tak chodzi o tą samą częśc czyli jak to nazwałeś wypełnienie uchwytu :wink4: numery które podałem dotyczą odnowionych elementów które są tematem wątku cena zostaje bez zmain 71 i 47 zł za przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...