Treść opublikowana przez piotrekkkkk
-
Homologacja butli lpg
No, bo jak tu dyskutować jak się argumentów nie ma... Ogólnie to kiedyś miałem sytuację, że auto miało LPG ze słonecznej Italii.. No i problemem był wielozawór, który był sprawny, ale do żadnej nowej butli dostępnej na polskim rynku nie pasował. Czyli, musiałbym kupić wtedy nową butlę + wielozawór + robota - i to wyszło niecałe 700 PLNów I dopiero wtedy dowiedziałem się prawdy jak to jest z tą legalizacją... Co do cen, to może niech założyciel tematu się wypowie co tam się ciekawego dowiedział ;-) No i na ile lat mu zaproponowali...
-
Homologacja butli lpg
tak się składa kolego,że już 15 lat zajmuje montażem instalacji i wszystkim co z tym związane No i to wszystko wyjaśnia. Ja też za pierwszym razem pojechałem do gaziarza i usłyszałem, że 3 lata mi przedłużą za chore pieniądze. Jak myślisz, dlaczego? Bo chciał mi wepchnąć nową butlę... Lecz żeby dyskusja była rzeczowa to ponawiam pytanie: gdzie Ci chcieli dać legalizację na 2 lata? Czy to jednak wiedza 'gaziarska'? Daj namiary, albo nie pisz więcej takich bzdur. gdybyś przeczytał ze zrozumieniem to byś zauważył ,że koszt legalizacji zbiornika w tym zakładzie ,którego cennik podałem to 250 zł-, więc nie upieraj się przy tym 180 PLNów bo nie wszędzie tyle kosztuje ta przyjemność Nie wiem dokładnie, ale ogólnie w Lublińcu np. możesz legalizować za 180 PLNów (jak sobie sam zdemontujesz), lub za 280 PLNów (jak oni na miejscu Ci zdemontują). Być może istnieją jakieś różnice w cenach, jednak tak, jak piszę na Śląsku za każdym razem płaciłem 180PLNów.
-
Homologacja butli lpg
Nie przeczytałem w necie - handluję autami i legalizowałem już x razy butle. Nigdy nie spotkałem się z problemami o których piszecie, za to jak byłem u gazowanika kiedyś na regulacji to przyjechał starszy Pan się zapytać o homologację na co usłyszał podobne argumenty jakie Wy podajecie. Pozwolę sobie zapytać ile razy Ty usłyszałeś takie problemy podczas legalizacji? Jakiej butli Ci nie chcieli zalegalizować? No i w którym zakładzie? Bo pewno wiesz to z własnego doświadczenia, nie to co ja...
-
Homologacja butli lpg
Podajesz tu przykłady z legalizacjami wielozaworów i zbiorników 5 generacji w odniesieniu do autora tematu - całkowicie bezsensu dane. Legalizowałem w 2 różnych zakładach na Śląsku (Tarnowskich Górach i Lublińcu) i to nie raz - koszt zawsze był 180 PLNów. Być może za jakieś hiper zbiorniki 5 generacji jest inna kasa, ale kolega ma zwykłego STAKO i szczerze wątpię, żeby mu zawołali więcej. EDIT: Tu masz pełną listę Transportowy Dozór Techniczny - Wykaz zakładów przygotowujących zbiorniki stanowiące wyposażenie pojazdów samochodowych do badań okresowych lub doraźny W Pomorskim widzę są 4 'miejsca'.
-
Dobry chiptuner z podkarpacia co zrobi korekcje programu
Nie mierzyłem jeszcze, ale nie robiliśmy żadnego potwora. Miało być sympatycznie i w miarę bezawaryjnie. Do Twojego wyniku się raczej nie zbliżę. Wiem natomiast jedno - godzinę temu zerwałem trakcję w Q przyśpieszając na drugim biegu (wiadomo jest zima, ale u mnie drogi są czarne..), także mogę stwierdzić, że moje oczekiwania zostały w pełni zaspokojone ;-)
-
Homologacja butli lpg
Jak masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice to wykręć butlę i zawieź do ponownej legalizacji (nie potrzebujesz mieć do tego żadnych dokumentów, sama butla wystarczy). 180PLNów zapłacisz i masz spokój na następne 10 lat. Ew. zleć demontaż butli gazownikowi - koszt ok. 50 PLNów, montaż tak samo. I tyle. Nowa butla to pewno 300 PLNów jak nic, ale zrobisz jak uważasz... PS Tylko uważaj z tym gazem, poczytaj w necie jak się powinno butlę demontować.
-
Dobry chiptuner z podkarpacia co zrobi korekcje programu
Osobiście z czystym sumieniem polecam tunera gregor10. U mnie był robiony 1.8T AEB. Szybko, sprawnie, i konkretnie (słowny i pomocny człowiek). Moje nierozgarnięcie zostało naprawione telefonicznie przez Gregora (przez prawie godzinę rozmowy). Nie bać się odległości, bo jak ktoś jest zainteresowany to wszystko się da.. A warto. Co do samego softu - ktoś kiedyś mówił, że auto jest szybkie wtedy, kiedy boisz się do niego wsiąść. Ja właśnie tego doświadczam, a za parę godzin mam trasę...
-
Homologacja butli lpg
Pozwolę sobie wyklarować parę głupot napisanych w tym temacie: - ponowna legalizacja zbiornika jest na następne 10 lat, - koszt ponownej legalizacji to 180 PLNów (także dużo bardziej opłacalne od nowej butli i nie musisz żadnych wielozaworów i innych dupereli wymieniać), - na Twoim dokumencie homologacji będziesz miał napisane, czy możesz ją ponownie legalizować (większość się da, jednak nie wszystkie), ale patrząc na Twoją tabliczkę jestem prawie pewien, że się da. Lista miejsc legalizacyjnych znajduje się na stronie ITD. /chyba TDT/ edit by cwiara/ I proszę Was Panowie, nie siejcie głupot zasłyszanych od gazowników... EDIT: Twoja butla była wyprodukowana w 2001r (swoją drogą jakim prawem w ogóle masz przegląd, skoro legalizacja jest na 10 lat). Tutaj instrukcja: https://www.google.pl/search?q=jak+czyta%C4%87+stako+data+produkcji&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=zlTpUr_PH4fH7Ab2i4HIDw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=709#facrc=_&imgdii=_&imgrc=ss51YQsarKhhHM%253A%3BL5XJUzDry6gchM%3Bhttp%253A%252F%252Fgazeo.pl%252Fimages%252FPorady_i_opinie%252FDuplikaty_dokumentow%252F22d289e3.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fgazeo.pl%252Flpg%252Fod-a-do-z%252Fprawo%252FDuplikaty-dokumentow-poradnik-dla-roztargnionych%252Cartykul%252C5519.html%3B500%3B294
-
[ALL B5] Montaż Blow Off'a do 1.8T
Rozumiem, dziękuję bardzo za linka. Jeszcze ostatnie pytanie: na jakiej zasadzie taki hybrydowy zawór działa? Bo jeżeli w 1.8T mam układ zamknięty, to powietrze nie wychodzi do atmosfery, nie? W takim razie skąd się bierze to psssytające powietrze? Po prostu wyrzuca taką małą dawkę, że to nie ma znaczenia? Czy jakoś inaczej to działa? Pytam, bo zastanawiam się, czy jest możliwy wzrost spalania po takowej modyfikacji.
-
[ALL B5] Montaż Blow Off'a do 1.8T
Tylko to, co jest na tej stronie FMIC 'jest to kopia zaworu Forge' - a Forge jest hybrydą z tego, co wyczytałem. Dobrze myślę? Rzeczywiście słychać to u Ciebie. Masz tylko wkładkę? Czy filtr stożkowy?
-
[ALL B5] Montaż Blow Off'a do 1.8T
Hej, odgrzeję kotleta. Mianowicie chciałbym podsumować wszystkie info zebrane w necie na temat BOVów do 1.8T Jak to się dzieje, że po włożeniu filtra stożkowego niektórzy uzyskują efekt BOVa? Oryginalny DV też jest w stanie upuszczać powietrze do atmosfery? Jeżeli już mowa o BOVach, to rozumiem, że tylko hybryda 'recyrkulacyjno-atmosferyczna' tak? Takie coś: FMIC - Zawór DV - recyrkulacyjny Tylko na zdjęciu wygląda to niemalże identycznie jak oryginalny DV - gdzie więc ta różnica? Będzie to 'sapać'?
-
Odpalanie audi 1.6 po lekim mrozie I coś jest nie tak
Cześć, podłączę się pod temat. Kupiłem sobie b5tkę 1.6 na sekwencji. Na zimnym silniku strasznie ciężko odpala, jak już odpali to trzeba chwilę poczekać aż się zagrzeje, żeby miał siły ruszyć. Na ciepłym silniku śmiga na PB aż miło. Był w kompie jakiś błąd czujnika temp. cieczy, ale po wykasowaniu nie wrócił. Sprawdzałem dzisiaj temperaturę czujnika cieczy chłodzącej i porównywałem z tą na desce - wszystko gra. Jak już zapali na zimnym to nie ma ssania - tzn zawsze ma obroty poniżej 1000. Poprzedni właściciel mówił, że to pompa strzelona... No właśnie, Panowie - jak mogę dokładnie zweryfikować tą usterkę? Pompa? Może regulator ciśnienia na listwie? A może rzeczywiście to ten czujnik? Gdzie się on znajduje? Czy oprócz czujnika cieczy jest jeszcze jakiś inny czujnik? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Elo, pozdrawiam wszystkich z gorących Siemianowic :-)