Treść opublikowana przez nike166
-
Podgrzewane dysze spryskiwaczy jak dokladnie dzialaja ?
Witam , Panowie mam pytanie jak dokładnie działają podgrzewane dysze spryskiwaczy ? Czy w zimę płyn przepływający przez spryskiwacz jest ogrzewany i na szybę leci ciepły płyn czy jakoś inaczej to działa ?
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Witam Serdecznie , Przymierzam się do zakupu B6 , mógłbym prosić o rozkodowanie wyposażenia ? Z góry dziękuję WAUZZZ8E22A003395
-
Ile za wymianę rozrządu
300 zł to myślę max . Prosta robota
-
Problem z silnikiem 1,6 AHL proszę o pomoc
Ja mam ten sam objaw od początku kiedy kupiłem auto czyli już 5 lat i nadal jeździ bardzo dobrze i nic kompletnie się nie dzieje. Sam próbowałem zmieniać różne oleje itp ale nic nie pomogło i olałem sprawę. Jeżdżę już 3 rok na valvoline synpower 5w40 i się nie przejmuje tym terkotaniem .
-
Przepływomierz
Cześć, mam na sprzedaż oryginalny sprawny przepływomierz ze swojego 1.6 AHL
-
AHL montaż pompy wody
Dałem dla pewności minimalna warstwę silikonu na temperature gdzie pompa przylega do bloku ? dzięki za odpowiedź
-
Irytujące dławienie
Mam to samo tylko na zimnym silniku po dodaniu gazu najpierw go przydlawia , a dopiero później rosną obroty . Na ciepłym u mnie w miarę jest ok tyle że powyżej 3 tys obrotów czasem dostaje zamulenia ale też zapewne przez przeplywke. Sprawdziłem to ostatnio i wyszło że przeplywomierz zaczyna szwankowac bo po odłączeniu go problem ustępuje jak ręka odjal. Odlacz przeplywomierz i się przejedz.
-
AHL montaż pompy wody
Witam , niedlugo będę wymieniał rozrząd w swoim 1.6 , czy przy montażu pompy wody nie potrzeba żadnej uszczelki ? Na pompie jest tylko gumowy oring i to wszystko czy to wystarczy ?
-
Wymiana rozrządu w audi a4b5 1.6 100km
Na forum dostaniesz rozrząd za 300zl z pompą wody . Wszystko najwyższa półka, pasek conti, rolka INA , pompa hepu. Odezwij się do Wandeja
-
1.6 arm gruszka podcisnienia sterowanie
Ja mam ahl co prawda ale gruszkę też mam i to samo co u Ciebie, po odpaleniu silnika gruszkę zasysa i nic więcej się nie dzieje . Myślałem że to normalne
-
AHL - wymiana rozrządu w pojedynkę
Obecnie mój rozrząd wygląda tak : https://goo.gl/photos/6Bfg2uNA4oXhJH2K7 , przebieg 71 tyś także myślicie, że czas najwyższy na wymiane ?
-
AHL - wymiana rozrządu w pojedynkę
Siemanko, w związku iż na rozrządzie mam przejechane 70kkm chciałbym go wymienić. Dzwoniłem do mechanika krzyknął za robotę 350 zł. Zważając na to, że jestem majsterkowicz wszystko przy aucie robie sam i nurtuje mnie pytanie czy dam rade sam wymienić rozrząd. Nigdy w żadnym aucie się tego nie dotykałem. Mam dobre zaplecze narzędzi i warunki do tej operacji myślę aby zrobić to samemu. Czy jest to skomplikowane w tych silnikach ? Koła od wałka raczej tu nie trzeba blokować, po prostu ustawić wszytko na znaki, zdjąć stary pasek odkręcić napinacz, pompę wody i koło pasowe i pasek zdjęty. Potem założyć nową pompę, przykręcić napinacz założyć pasek i go naciągnąć i wsio ? Czy jest jakaś kolejność operacji co pierwsze montować itp ? Liczę na Waszą pomoc Pozdrawiam
-
Terkotanie przy gaszeniu silnika
Przy wciśniętym sprzęgle cisza...
-
Terkotanie przy gaszeniu silnika
Nie wiem właśnie jakie mam , bez rozbierania można to jakoś stwierdzić ?
-
Terkotanie przy gaszeniu silnika
Witam, Dziś przy gaszeniu silnika miałem otwarte drzwi i dobiegł mnie niepokojący odgłos. W ostatniej partii obrotów w czasie gaszenia auta słychać terkotanie gdzieś z okolic sprzęgła/skrzyni. Nie jest to jakieś walenie czy coś tylko dość głośne terkotanie. Możecie mnie nakierować co mogłoby być przyczyną, bo trochę mnie to zmartwiło. Dodam, że przy wciśniętym sprzęgle cisza. Pozdrawiam
-
Temperatura znacznie spada podczas otwarcia termostatu
Ale znowu na niedogrzanym silniku więcej pali mam trochę przetarte kable na wtyczce czujnika , izolacja ze starości sparciala chyba może to przez to ale nie dotykają do siebie czy do masy .
-
Temperatura znacznie spada podczas otwarcia termostatu
Koledzy a jeszcze zapytam dla pewności , poprawnie włożony termostat powinien być tą ostrą strona do kroćca ? Bo teraz tak się zastanawiam czy oby nie pomyliłem stron bo trochę się śpieszyłem Najdziwniejsze jest to se temp. Spadnie np do 60 stopni a z nawiewu leci gorące powietrze takie jak przy 90 stopniach . Może ten czujnik temp wariuje sam już nie wiem. A jeszcze mam tak że np mam 90 stopni stoję na światłach dam gazu na postoju do 4-5 tys i temp momentalnie spada do 60/70 stopni ...
-
Temperatura znacznie spada podczas otwarcia termostatu
Hmm no to mnie uspokiiliscie , ja wymieniałem 2 termoststy różnych firm i to samo dlatego dziwne mi się wydało w sumie w ciepłe dni takich spadkow nie odnotowalem myślałem nad zmianą czujnika jeszcze ale skoro mówicie że macie to samo to dam sobie chyba spokój z wydawaniem na marne pieniędzy
-
Temperatura znacznie spada podczas otwarcia termostatu
Siemanko, Panowie mam mały problem i w sumie już kiedyś o tym pisałem ale nie rozwiązałam go tak jak należy. Chodzi o to, że gdy jadę w trasie do 120km/h wszystko jest Oki temperaturę ładnie trzyma 90'C szybko się nagrzewa ale problem pojawia się podczas wyprzedzania bądź już naprawdę szybkiej jazdy np typu autostrada , od 3.5 tys obr temperatura zaczyna spadać tak jakby termostat się otwierał i silnik na dużym obiegu nie mógł się dogrzac , zależy jak długo jadę z obrotami powyżej 3.5 tys to temperatura spada nawet do 60'C. Potem przejadę około 4km w normalnej prędkości typu 100km/h i temperatura wraca na 90'C. Termostat wymieniałem 2x wahler teraz gates i identyczne objawy . Możecie mi podpowiedzieć co jest nie tak że takie dziwactwa mi się dzieją ? Czy ten silnik tak ma i na dużym obiegu w zimę nie potrafi się dogrzac bo termostat wykluczam skoro siedziały 2 nowe różnych firm i identyczne objawy . Pod kompem żadnych błędów ...
-
Wahacze Master Sport opinie znalezione w internecie
Ja już ponad 40 tyś na MS zrobiłem i nie narzekam, cisza i spokój w zawieszeniu wszystkie uszczelnienia sworzni całe tak samo jak i tuleje. Felga 17' + Eibach -30mm. Zawias zmieniałem ponad 2 lata temu w lipcu, robię rocznie 20 tyś po kiepskich drogach (uroki wsi) i nieszczególnie oszczędzam zawias. PS: nie jestem zatrudniony do pisania pozytywnych opinii na temat w/w wahaczy Pozdrawiam
-
Halogen przenośny LED 30W akumulatorowy opinie
Hmm tylko własnie u Ciebie jest wbudowany akumulator 7.4V / 5.2 Ah, a w tej co ja patrze 30W są 3 akumulatorki wymienne 3.7V / po 8800 mAh każdy. Ciekawe jak z czasem świecenia... Niby na niektórych aukcjach podają około 3 godzin na pełnej mocy halogenu ale ile w tym prawdy...
-
Halogen przenośny LED 30W akumulatorowy opinie
Dlaczego na 230 v bedzie lepszy ?
-
Halogen przenośny LED 30W akumulatorowy opinie
No tutaj są normalnie wymienne i typ to 18650 8800 mAh. W razie jakby coś się z nimi stało to można dokupić identyczne na allegro za śmieszne pieniądze http://allegro.pl/akumulator-8800-mah-18650-li-ion-3-7v-i5567454498.html Są i nawet 10800 mAh także teoretycznie powinny być jeszcze żywotniejsze .
-
Halogen przenośny LED 30W akumulatorowy opinie
To myślicie, że to będzie tak szybko będą mogły paść akumulatory ? Ciekawe czy podczas ładowania jest możliwość korzystania z lampy. No tutaj jest 30W także mocniejsza. Jakiej mocy masz akumulatorki ?
-
Halogen przenośny LED 30W akumulatorowy opinie
Siemka, Z racji iż często grzebię przy samochodzie/motocyklu w garażu chciałem sprawić sobie dodatkowe źródło światła. Upatrzyłem sobie taki halogen bezprzewodowy http://allegro.pl/h10-halogen-przenosny-lampa-led-smd-akumulator-30w-i5761185996.html Moc 30W świeci jak żarówka 300W z regulacją 50%/100%. Może posiada ktoś takie cacko i może coś o nim powiedzieć czy warto w coś takiego inwestować ? Lub może są jakieś lepsze ? Pozdrówki