Treść opublikowana przez nike166
-
Wymiana rozrządu w pojedynkę
No właśnie nie wiem czy warto się w to bawić samemu kwestia ile dany mechanik weźmie za wymianę Ale ogólnie bardzo trudne to chyba nie jest ?
-
Wymiana rozrządu w pojedynkę
Siemanko, Większość napraw w samochodzie dokonuje sam, nie wierzę mechanikom w 100% i oddaje auto do nich w ostateczności, gdy nie mam specjalistycznych narzędzi lub gdy nie mam warunków do przeprowadzenia naprawy. Od zawsze myślałem, że wymiana rozrządu to coś trudnego i najlepiej powierzyć to mechanikowi, który już ileś tych rozrządów wymienił i ma o tym jakieś pojęcie ale czy to takie straszne ? Przecież to tylko odkręcenie kilku kółek zdjęcie paska i włożenie wszystkiego nowego z zestawu... Jak wiadomo przy wymianie rozrządu wszystkie znaki muszą się ze sobą chyba zgrywać ? Kiedyś mechanik wymieniał mi uszczelkę pod głowicą we fiacie ściągnął rozrząd i znaki narysował sam po prostu w takim położeniu w jakim były tłoki i wałki czy przy wymianie samego rozrządu taki sposób się zda ? Ważne pewnie aby nie ruszyć wałem po zdjęciu paska aby tłoki pozostały w takiej pozycji jak przed demontażem rozrządu ? Druga sprawa nad którą się zastanawiam to jak to jest gdy po zdjęciu paska nie zabezpieczymy górnego/ych koła/kół wałka rozrządu . Przecież znaki są... po rozjechaniu się wałka lub wałków potem możemy przecież wałki przekręcić z powrotem na znaki założyć pasek i wsio. Czy te wałki kręcą się jakoś bardzo ciężko po zdjęciu paska i dlatego potrzebna jest blokada tych kół ? Chciałbym sam zacząć wymieniać rozrządy w swoich samochodach dlatego pomóżcie mi odpowiadając na dręczące mnie pytania lub swoje jakieś wskazówki na ten temat Dzięki pozdrawiam Piotr
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Super, nie mam już wątpliwość dzięki
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Dzięki za wyczerpujące wypowiedzi wszystkie mi pomogły
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
A ruville ?
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Napisałem dopiero o nr do typka bo nie podał jak dostanę to podam
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Bardzo możliwe ruville ma dobre przeguby?
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Dzięki wielkie za pomoc teraz już wszystko wiem Tylko nie wiem kurcze czemu od strony kierowcy nie mam imbusowej śruby tylko szesciokat...
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Piasty da się jakoś sprawdZić żeby wiedzieć ? A to duży przegub względem małego ma inny gwint skoro te śruby są inne ? Pomoże ktoś ?
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Ni nie wiem jak z tą zasadą jest bo z jednej strony mam na imbus, a z drugiej na klucz tak, do auta z profilu .
-
Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Cześć, Panowie, muszę zmienić przegub zewnętrzny bo zaczął się odzywać, znalazłem w swojej okolicy nówkę ruville bo ktoś kupić do passka b5, a się okazało, że ma duży i chce sprzedać za 50 zł... Tylko abym i ja się nie wkopał powiecie mi jaki u mnie może siedzieć lub czym to się miało, że montowali duże i małe ? Na aledrogo również są zaznaczone duże i małe.
-
Przepisanie samochodu na siebie
A co z ubezpieczeniem w takim przypadku ? Jeśli nie zgłoszę ze przerejestrowalem samochód tylko na siebie ? Bo w polisie są teraz moje dane ale są zniżki z racji osoby w dowodzie ze znizkami dowiedzą się skądś że już dowód jest tylko na mnie ? Przy przedłużeniu polisy jak o tym nie wspomnę to co ?
-
Przepisanie samochodu na siebie
Karta pojazdu bo muszą wykreślić dziadka Skasują Cię 73,50zł za wymianę dowodu rejestracyjnego. I pamiętaj zgłosić darowiznę do Urzędu Skarbowego. Karty pojazdu nie ma Tego nie wiedziałem, że trzeba zgłaszać darowizne do skarbowki i że jest jakiś podatek od sprzedaży w czasie 6 miesięcy .
-
Przepisanie samochodu na siebie
Podatku nie ma w przypadku przepisywania na wnuczka I z umowa darowizny i dowodem do wydziału komunikacji ? Czy jakiś papier jeszcze ?
-
Przepisanie samochodu na siebie
Cześć, Koledzy mam pytanie kto ogarnia tematy prawne, swoją audiówkę mam zarejestrowaną na dziadka lecz ja jestem współwłaścicielem wiadomo w jakim celu. Dziadek jest na pierwszej stronie dowodu, ja dopisany jako współwłaściciel. OC mam na siebie tzn ze zniżkami dziadka, w tamtym roku było na niego ale jakoś dało rade zrobić tak, że przy opłacie na ten rok przepisałem na siebie ubezpieczenie lecz ze zniżkami dziadka i zapłaciłem tyle samo jak w tamtym roku zrobiłem to po to abym później z jakąś sprawą mógł samodzielnie rozwiązywać spór np wypowiedzenie umowy i nie ciągać dziadka Teraz chciałbym przepisać samochód na siebie. Czy przez umowe darowizny wystarczy to zrobić ? Wystarczy, że z umową darowizny pójdę do wydziału komunikacji opłacę kwotę za nowy dowód i wydadzą mi przepiszą auto na mnie ? Chcę to zrobić w razie gdybym chciał sprzedać samochód abym mógł to zrobić samoistnie bez ciągania dziadka itp.
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Dzięki pomogłeś mi tym postem A jeszcze jedno, czy te napinacze rozrządu co są tak koszmarnie drogie występują też w 2.4 ? Na jaki przebieg wystarcza wymiana ?
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Dzięki za uprzedzenie i wiem o co pytać bo można się nieźle wykopać To już lepiej poszukać krajowego A jak pisze, że po opłatach celno skarobowych to nie te o których piszesz ?
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Ile wynosi akcyza, a ile recykling ? Zawsze jak jest auto na Niemca to jest haczyk z tymi oplatami? Albo pytać na wstępie czy oplacil
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
A jeśli sprzedawca pisze że auto przygotowane do rejestracji to potrzebuje załatwiać jeszcze jakieś dokumenty czy wszystko on mi da przy kupnie i z tym do urzędu ? Bo po kupnie takiego sprowadzonego z dodatkowych opłat to tylko chyba urząd skarbowy dobrze mówię ? 2% płaciłem po kupnie swojego 1.6, a od powyżej 2 litrów ile % ? Koszt rejestracji taki sam przy sprowadzonym aucie ?
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Tzn ? Napisał że auto przygotowane do rejestracji czy do oc ? Ile ogólnie oc przy takim silniku ? Dodam że mam zwyzki za wiek ale zawsze oplacam na wspolwlascicela . Za swojego 1.6 wyszło mi 500zl na rok
-
Proszę o wycenę mojego audi
Tylko czy to dobry czas na sprzedaż auta ?
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Dziś jeszcze taka sztuka się pojawiła się moich okolicach http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-2-8-quattro-manual-sedan-lpg-ID6yfTnN.html
-
Proszę o wycenę mojego audi
No 7 to by było ok , nie wymaga wkładu finansowego i nikt kto by kupił nie martwiłby się o te części , że coś może niedomagac dlatego myślę że 7 powinienem wziąć .
-
Proszę o wycenę mojego audi
Znudziło mi się brak mocy i brak klimy to największe 2 bolaczki ...
-
Zmiana auta czy mi sie oplaca ? Prosze o fachowe porady
Myślę że 4.2 pali jeszcze więcej ale dyskusja już odchodzi od tematu , teraz pytam się czy opłaca mi się zmieniać moje mocno doinwestowane 1.6 na a6 2.4/2.8 ? Wziąłbym 7/8 tys za swoją obecną a4? Patrzyłem na olx to ceny naprawdę są zróżnicowane jeśli chodzi o rocznik 98. Aha i jestem przeciwnikiem LPG