Treść opublikowana przez MurzynDDZ
-
Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z
Problem rozwiązany Jednak miałeś dobre przypuszczenia, okazało się, że przewód, który jest połączony z konektorem (od czujnika ciśnienia oleju) ledwo się jego trzymał i urwał się... Także wymieniłem konektor, wpiąłem go i problem znikł Pozdrawiam
-
Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z
Właśnie też o tym myślałem będę musiał sprawdzić, ale gdzie on się znajduje ? Dzisiaj jeździłem autem cały dzień i kontrolka w ogóle się nie zapaliła, więc może faktycznie to coś od czujnika ciśnienia bo jeśli zapewne były by problemy z ciśnieniem oleju to kontrolka zapalała by się ciągle - tak mi się przynajmniej wydaje.
-
Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z
Odczekałem z dobrą godzine i stan oleju jest w normie.
-
Czerwona kontrolka oleju - pomocy! 1.9 TDI 1Z
Witam, Dzisiaj jadąc sobie w trasie moją A4 1.9 TDI 90 KM 1Z nagle zapaliła mi się czerwona kontrolka oleju, wystraszyłem się bo myślałem, że może olej wyciekł... Zatrzymałem się i olej jest w porządku stan jest maximum, zapaliłem ponownie auto i kontrolka nie świeciła potem znów się zapaliła na jakieś 5 sekund i potem zgasła i od tej pory nie zapala się... Jaka może być przyczyna? Może czujnik ciśnienia oleju? Pozdrawiam...
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Czyli się nie różnią? Może ja jestem ślepy sorka
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Ale na który patrzysz? Twój i ten ze zdjęcia komory silnika są takie same, ale ten drugi szkic wydaje mi się, że się troszkę różni 1: 2:
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
W sumie masz racje, podłącze tak jak mówisz, zobaczymy co z tego wyniknie Oba schematy różnią się jedynie podłączeniem wężyka od dolotu
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Dzięki wielkie za schemat, podłącze zobaczymy jak to będzie się sprawowało Wyczytałem, że podobno ten schemat jest z ETKI i nie jest prawidłowy: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1876936.html Kurczę sam już nie wiem, jak to prawidłowo ma być podłączone. :/
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Tak może będzie prościej, opisz mi który do czego po numerach jak na zdjęciu: Gruszka i zasilanie to rozumiem ta część? Dziwne jest to dla mnie, że na każdym forum inaczej piszą, niby to połączenie na schemacie i na zdjęciu komory silnika jest dobre...
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Nie rozumiem zbytnio, możesz bardziej sprostować?
-
1.9 TDI 90 KM AHU - prawidłowe podłączenie zaworu n75
Witam, Mam pytanie odnośnie prawidłowego podłączenia zaworu n75 w silniku AHU 90 KM zarówno w Audi A4 B5 jak i Passacie B5. Dużo przeglądałem tematów na ten temat, lecz każdy pisze inaczej, sprostuje ktoś? Dużo osób sugeruje się tym schematem: A drudzy piszą, że prawidłowe podłączenie jest takie: Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
-
Pytanie odnośnie silnika AHU (dwumas?)
Witam Otóż mam pytanie odnośnie silników VW (aktualnie posiadam też passata B5 97 rok) czy silnik 1.9 TDI 90 KM AHU posiada koło dwumasowe? Da się to sprawdzić po numerze VIN? (Numer: WVWZZZ3BZWP054086) Pozdrawiam! edit: Nie wiem ile w tym prawdy ale po numerze vin i w katalogu zestawów sprzęgieł niby da się sprawdzić i niby dwumasy w AHU zaczynają się od numeru podwozia: WP123142, a ja mam numer WP054086 czyli chyba jest szansa że jest koło sztywne tutaj katalog z numerami (http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/pl/PKW/121/1568/5729/applicationSearch.xhtml?result=1442786006411&showResult=1) Co o tym sądzicie?
-
Z dwumasy na jednomas (koło sztywne)
Niby te Niby te drgania nie są tak bardzo odczuwalne tylko chodzi o moment obrotowy, żeby auto nie straciło na mocy. Znalazłem temat, że biorą chyba z silnika 1Z do AFN'a - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/51400-b5-afn-zamiana-kola-dwumasowgo-na-kolo-jednomasowe-afn-1z/
-
Z dwumasy na jednomas (koło sztywne)
Witam, Posiadam Audi A4 B5 z 96 roku z silnikiem 1.9 TDI 110 KM (kod silnika AFN) Mam teraz pytanie, ponieważ będę zmieniał sprzęgło i mechanik mi doradził, żeby przejść z dwumasy na jednomase koło sztywne (niższy koszt) no i teraz pytanie. Z czego przełożyć, mówił mi, że z benzyniaka można v6 i jeszcze czegoś bo chodzi o to, żeby nie stracić na momencie obrotowym czyli mocy po przekładce. Także może ktoś z Was będzie wiedział z czego najlepiej włożyć? Pozdrawiam
-
Podłączenie świateł dziennych LED DRL - pytanie
Czy na pewno? Bo po podłączeniu pod alternator przy napięciu 14v po chwili klosz był lekko ciepły od ledów. Poradziłem sobie, podpiąłem pod D+ alternatora (+14v) i zastosowałem stabilizator napięcia (l78s12cv) i na wyjsciu jest +12v, smiga Pozdrawiam
-
Podłączenie świateł dziennych LED DRL - pytanie
Witam Zakupiłem sobie Światła dzienne DRL ledy z automatem do mojej A4 1.9 TDI 110 KM 96 r.(dwa kable czerwony + oraz - czarny i biały na gaszenie ich poprzez wpięcie do świateł mijania) Chciałem podłączyć w ten sposób, aby po przekręceniu stacyjki lub ew. po uruchomieniu silnika świeciły, lecz nie mogłem znaleźć stałego napięcia +12 po uruchomieniu silnika (wiadomo, że po rozruchu alternator ładuje i jest +14V), światełka są przeznaczone pod napięcie 12V i mam obawy, że się uszkodzą pod 14V (chyba, że różnica 2V nie będzie miała wpływu na ich żywotność?). Próbowałem jeszcze z alternatora z którego wychodzi pin i tam jest napięcie ~11v lecz gdy podepnę się pod niego to światełka lekko mrugają (jest jeszcze duża śruba z przykręconym kablem ale tam jest właśnie 14V). Szukałem dalej multimetrem pod maską stałego napięcia +12 i znalazłem przy pompie wtryskowej i pytanie czy mogę się tam wpiąć? Z ciekawości wpiąłem się tam na krótko aby sprawdzić i działają bez zarzutu, ale czy to nie zaszkodzi? Może jakieś inne rozwiązanie znacie? Pozdrawiam.
-
Trzęsie przy przyspieszeniu
Witam Mam problem, ponieważ na wyższym biegu (4,5) i przyspieszeniu na niskich obrotach buda auta wchodzi w rezonans (trzęsie się), przy zdjęciu nogi z gazu przestaje trząść. Problem ustępuje jak auto wkręci się powyżej 2 tyś obr. Jak myślicie co może być przyczyną? Podczas gaszenia też mi zatelepie budą, może do wymiany poduchy silnika, skrzyni biegów?
-
Nagła utrata mocy - dziwny problem
Przepływkę sprawdzał pod kompem, kazał jedynie zwiększyć obroty, żeby sprawdzić parametry przepływu powietrza no i niby mówił, że przepływka była siadnięta. Tak na prawdę to sam zauważyłem po zmianie przepływki i braku rezultatów, że sztanga od turbo się nie podnosi przy doładowaniu, także ja mu o tym powiedziałem i dopiero wtedy sprawdził wężyki, a co do tej przepływki to powiedział, że "tak czy siak" trzeba było ją wymienić bo była uszkodzona (ale to mógł być pretekst, bo po prostu nie zdiagnozował dobrze usterki). No tak to jest z dzisiejszymi mechanikami lepiej nie raz warto poświęcić czasu, pogrzebać w necie, poczytać i samemu problem się zdiagnozuje i tyle Pozdrawiam
-
Nagła utrata mocy - dziwny problem
Byłem u mechanika podłączył pod kompa i stwierdził, że przepływka (przepływomierz) wariuje, zobaczymy, zamówiłem w sklepie jak wymienię dam znać czy to coś pomogło. Pozdrawiam. edit: Przepływomierz wymieniłem, lecz problem nadal ten sam był. Okazało się, że sztanga turbiny nie pracowała w ogóle. A dlaczego? Sparciały wężyki ciśnieniowe od zaworu N75 i przepuszczały, wymiana na nowe załatwiły sprawę i auto idzie jak burza Pozdrawiam!
-
Nagła utrata mocy - dziwny problem
No nic tylko pod kompa, okaże się jutro, napisze jeśli będę już wiedział.
-
Nagła utrata mocy - dziwny problem
Witam Dzisiaj doznałem dziwnego spadku mocy mojej A4 B5 1.9 TDI 110 KM, otóż po odpaleniu auta i jechaniu w trasie chciałem przyspieszyć ostro a tutaj silnik stracił moc, w ogóle nie odczuwałem tzw. przyspieszenia przy ponad 2 tyś obrotów, stanąłem na pobocze i zastanawiałem się co jest grane, pomyślałem, jeszcze że mogły się kierowniczki turbiny zapchać i przegoniłem na niskich biegach ok. 4 tyś obrotów przez kilka razy i o dziwo problem znikł, czyżby faktycznie zapchały się kierowniczki turbiny? Może przepływomierz? Filtr paliwa? Może zatkany katalizator i następuje przeładowanie? Co o tym myślicie? Jutro chyba podjadę podłączyć pod kompa zobaczymy co pokażą logi.. Jeszcze chciałem zapytać czy wycięcie kata wpływa dobrze na silnik a przede wszystkim na turbo? Pozdrawiam I jak miał ktoś podobny przypadek? Dodam, że dzisiaj znów to samo się stało i tak raz ma moc raz nie, coś wariuje.. Jutro pod kompa podłącze, jestem umówiony z mechanikiem.
-
Kontrolka ładowania raz świeci raz nie
Czyli zakładasz szczotki? No możliwe..
-
Kontrolka ładowania raz świeci raz nie
Witam, Mam problem z kontrolką ładowania akumulatora, problem polega na tym, że gdy zapalę silnik (zdarza się to sporadycznie) świeci się kontrolka ładowania, a gdy go zgaszę i uruchomię ponownie przestaje świecić i jest wszystko okej. Co myślicie o tym?
-
Alufelgi do A4 B5 - czy będą pasować?
Widzę, że groszowe sprawy Oki, dzięki za pomoc edit: Oto efekt Musiałem zastosować jednak te pierścienie centrujące, temat do zamknięcia
-
Alufelgi do A4 B5 - czy będą pasować?
Hmm, to będę musiał zobaczyć czy te mi podejdą jeśli chodzi o tą średnice piasty, najwyżej te pierścienie bym założył. Orientujecie się gdzie takie można dostać w razie czego? W motoryzacyjnym dostane? Duży jest ich koszt?