martinger416

• Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez martinger416

1. Siemano, też kiedyś jeździłem na OPR
  2. Ostatnio wziąłem się wkoncu za dołożenie oryginalnego bluetootha. I wszystko fajnie poszło. ALE.. Jest ktoś tutaj z Opola lub okolic kto mi to zakoduje lub urzyczy VCDS i kabla :)?
  3. Kolego @pila24 Jakiś czas temu kupiłem u Ciebie wiązkę i niestety dopiero teraz zabrałem się za montaz :/ Po przeczytaniu tematu malinka o dodaniu modułu bluetooth jestem ciekaw jak będzie u mnie. W samochodach w których zastosowano zestaw: concert2, bose i Navi w bagażniku (tak jak u mnie) piny: tel + tel- i Mute z modułu które standardowo podłącza się do Rnse trzeba podlaczyc do nawi w bagażniku bo rzekomo coś slabo słychać. Ja u siebie przesiadłem się z concert2 na rnse i mam nawi w bagażniku. Nie wiesz może jak będzie u mnie. Zostawiłem tylko te 3 piny i czekam z dalsza instalacja bo nwm czy ciągnąć kable do tyłu :/
  4. Powoli mam już dość. Strasznie często przepalają mi się zarowki H7. W tym roku już czwarta. Zawsze wymieniam parami i z regoly na Philipsa. KIlometrów wcale aż tak dużo nie robie. Nwm czy to problem instalacji czy nie ale dodatkowo dochodzi z często mrygajacym światłem stop . Zauważyłem że jak długo przytrzymam hamulec wtedy żarówka gasnie po czasie zapala się znowu. Dodatkowo częste przepalanie się postojowek a o ledach w tablicy rejestracyjnej nie wspomnę. Bezpieczniki całe, lampy suche, nigdzie nie jest mokro gdzie mogło by to mieć związek. Co radzicie?
  5. Ostatnio natknąłem się na okazje i kupiłem taka o to lotke. Nie ori ale pasuje i wygląda rewelacyjnie
  6. Jak myślicie czy wyjęcie BNS 4.2 navi w bagażniku wiąże się z jakimiś problemami? CANy anteny albo sam nwm. Robił to już ktoś?
  7. Ale wgl nie można. Ja myślałem raptem o kawałku 10x10cm. Czujniki deszczu razem z kamerami w innych samochodach są wieksze
  8. Cześć Panowie Zawsze broniłem się przed rejestratorami jazdy ale sytuacja parkingowa w końcu zmusiła mnie do jej założenia. Została już zamówiona i za parę dni będzie u mnie ViOFO A129 z GPSem. Przypuszczam że wielu z was też posiada taka lub inną. Proszę pokażcie jak macie je zamontowane na szybie. Ja chciałbym sobie ja ukryć tak aby była jak najmniej widoczna. Jak myślicie jak będzie nagrywać przez folie przyciemniająca? Zastanawiam się nad przyciemnieniem szyby przedniej ALE tylko mały fragment w okolicy lusterka i do niej kamerę ? Pokażcie jak macie zamontowane u siebie lub dajcie jakieś pomysły.
  9. I tak z Concerta2 poprzez chińskie androidowskie radio doszedłem do upragnionego RNS-E. Wszystko pięknie działa, navi na oryginalnej antenie GPS również chodzi pięknie Kupiłem rowniez licznik z anglika za 3 dyszki i i szybka znów jest cala. Muszę jeszcze znaleźć mechanizm podnoszenia szyb kierowcy bo coś trzeszczy i trochę strach że zostanę z otwartą szyba. Przydałby się również przełącznik otwierania szyb x4 bo również blokadę otwierania tylnych szyb szlag trafił i pasażer z tyłu nie może się przewietrzyć. Także jakby ktoś coś takiego miał to priv.
  10. Zwykły z subwooferem i wzmacniaczem w bagażniku.
  11. Ostatnio pozbyłem sie chińskiego radyjka które skończyło z pękniętym wyświetlaczem jak również nie działającym dotykiem w czesci ekranu. Dzięki koledze @biggmanstałem sie szczesliwym posiadaczem RNS-E z chromowanymi galeczkami. REWELKA Przy okazji chetnie skorzystam z rad kolegów którzy przesiadali sie z Concert2 lub czegoś innego na RNS-E. Sytuacja wyglada tak: Dodatkowo mam navi w zegarach i czytnik plyt navi w bagażniku. Jak przeczytałem już wczesniej na forum to właśnie do niej leci kabelek od fabryczego GPSa i potrzebuje przedłużkę kabla :/ Po radiu z androidem została mi również kamerka cofania z alli, którą również chciałbym wykorzystać. Jeśli ktoś chciałby podzielić sie wiedzą na ten temat i pomóc w montażu to chetnie wykorzystam każdy komentarz i podpowiedź.
  12. A o co chodzi z tym: czy modół BT obsłuży mój telefon? Gdzie to można sprawdzić ? No i czy modół z końcówka AA bedzie działał normalnie, jest lepszy od tego z końcówką Q skoro jest z młodszego rocznika?
  13. Może ma ktoś u siebie taki bajer i pokaże jak wygląda takie podświetlenie. Ta cala dioda zapala sie dopiero po otwarciu czy pali sie noc stop?
  14. No właśnie tylko to na poduszce, może to po środku czyszczacym?
  15. Panowie mam takie pytanko ? Czy z chromowanych elementów schodzi jakaś folia czy co to sie dzieje?
  16. Nie masz moze jakis fotek z montażu tego przekaznika. Albo jesli możesz nakresli mi dokladniej co jak i skad aktualnie sie zmagam ze skaczacym obrazem :/
  17. To o co chodzi, masz tam dziurę czy co?
  18. O ja masz te JR'y które snia mi sie po nocach
  19. Chromowana obwódkę da się ściągnąć. Ale żeby nie było tak prosto najpierw musisz zdjąć poduchę z kierownicy później rozebrać poduszkę tj wymontować worek z poduszki i dopiero możesz zabrać się za chrom od wewnętrznej strony poduszki. No i tez gwarantuje Ci ze chromem z Aliexpress nie nacieszysz się długo, zaraz będzie z nim cos nie tak.
  20. Jak już masz wyjętą popielniczkę to bodajże wystarczy mocno przesunąć dekielek w stronę otwierania. Jest on na kilku zatrzaskach. Łatwo jest ułamać dlatego uważaj.
  21. martinger416

Prośba

Czy Opole jest wystarczająco blisko ?