Treść opublikowana przez HatefulEvil
-
Zmiana blach z przedliftu na polift
Generalnie chyba polakieruje sobie cały samochód, żeby go odświeżyć z zewnątrz, zresztą niestety lekko zachodzą mi rdzą ranty tylnich i przednich błotników. Chce wymienić blachy drzwi na polift. Niestety mojego lakieru nie ma w polifcie, więc rozważałem opcje kupienia blach w "idealnym" stanie i pomalowania reszty pod ten kolor, która i tak tego wymaga, ale w sumie podoba mi się kolor "szmaragdowej perły" w związku z tym chyba całość walnę jeszcze raz w zieleń, tym bardziej, że nie będzie mnie ta zieleń razić później w żadnych schowanych miejscach po zmianie koloru. Do drzwi pasuje też zmienić przednie błotniki i znalazłem taką ofertę: http://allegro.pl/blotnik-audi-a4-a-4-b5-b-5-94-01-wszystkie-kolory-i4928775708.html. Co o niej sądzicie, bo z pewnością wychodzi to taniej jak kupno używki i jeszcze malowanie później - jedynie listwy musiałbym sobie ogarnąć, pomalować i dokleić. Czy to będzie jakiś badziew? Chciałbym też się doradzić w kwestii klapy do avanta, w związku z czym mam pytanie jak jest z zamkami w przed i polifcie czy każdy pasuje zamiennie, czy to tak nie działa, bo jeśli nie to od razu będę szukać klapy z poliftu, kompletu zamków ze stacyjką, scyzorem i pompką.
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
to przeładowywać może jak ma się "za czysta turbinę/ ^^'
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Znaczy ze N75 nie pompuje - sprawdzałem organoleptycznie na włączonym silniki i z dodawaniem gazu czy coś tam zasysa i nic, a auto nie swiruje tyle ze da sie max 140 jechac.
-
Błąd po odpaleniu silnika
Świece żarowe mogę walnąć kablem od akumulatora i patrzeć za iskra tak? A te ustawianie katu doczytałem ze to niestety na kompie się nie da, wiec raczej nie dam rady xd sprawdzę jedynie jakie jest Swoją drogą wymieniłem aku na inną uzywke i nie pada tak szybko w sensie poprzedni padał jak trzeba było podkręcić dłużej jak 5 sek <lol> a ten 6/7 wytrzymuje xD i faktycznie tak lekko mrygnie kontrolka ABS, to mnie pocieszyles kolego infem ze można tak jeździć aż padnie całkiem [emoji14]
-
AFN 110 km/h i zdycha moc
Zastanawia mnie jedna rzecz, wszyscy piszą o trybie awaryjnym co chwile a ja jeżdżę bez sterowania turbo i żadnego trybu awaryjnego nie mam... O co c"mon?
-
Łopatologiczny test zaworu N75
zawór zwrotny puszcza w obie strony ^^ do trójnika dochodzi podciśnienie, ale nie miałem jak sprawdzić czy dalsza część układu jest szczelna - czy np zbiornik nie puszcza czy coś. Nic tylko czekać aż się trochę ociepli.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Skoro czuję, że wężyk od gruszki nic nie zasysa to chyb jednak zregeneruję N75 jak się ociepli.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Błąd ten skasowałem vagiem (spowodowany był prawodpoodobnie czyszczeniem dolotu, bo rozpiąłem tam kilka czujników, bez odpinania aku) i się już nie pojawił, coś mi jęczy przy zapłonie, ale żadnego błędu nie ma - może to aku, ale póki pali nie wymieniam. W między czasie jeździłem 100+ i żadnego trybu awaryjnego nie było... nawet jak miałem wypięty zbiornik podciśnienia na trójniku.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Przecież własnie takie logi tu wrzucilem na pierwszej stronie z czego wywnioskowales ze mam problem z map sensorem... i jak turbo ma dzialac jak N75 nic nie zasysa - proba na biegu jalowym, włącznie z dodawaniem gazu (niby wlasciwa) i przez rurke nie czuc zeby cokolwiek zasysało...
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Czytam czytam, tylko rozważałem opcje, że tryb awaryjny łapie tylko jak jest błądmN75 - jeśli nie działa mechanicznie to tego nie widzi i nie ma trybu awaryjnego. To skoro nie chodzi mi turbo to czemu nie mam trybu awaryjnego żadnego? ^^' Rozpędzam się do 140 z trudem ale rozpędzam.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Przeladowanie ktore nie skutkuje trybem awaryjnym?
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Niesprawnym N75 w sensie z błędem w elektronice? Jak jest niesprawny praktycznie bez błedu w vagu to po prostu jest brak mocy? :>
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Klucz muszę sobie sprawić. Zresztą pizgo teraz strasznie, a ja amator bez garażu :< Błąd nie powrócił i nie mam żadnych trybów awaryjnych powyżej 100 (mimo, że w aucie połowa rzeczy nie działa lol )
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Ostatnio miałem takie coś po czyszczeniu dolotu: 575Ciœnienie w przewodzie dolotowym ró¿nica dorególowania - B£¥D SPORADYCZNY, ale skasowałem i już się nie pojawił.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Przecież sam stwierdziłes ze złe ciśnienie ma
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Pozatym zostaje wciąż nie rozwiązany problem map sensora... idzie go wymienić czy coś?
-
Łopatologiczny test zaworu N75
jeszcze nie czyli rozumiem,. ze moze byc nie sprawny bez bledu w vagu?
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Hezen ale jeśli próbowałem z jednej strony zassać powietrze strzykawką to znaczy, żę z drugiej raczej przetarty nie będzie prawda? Mianowicie wypiąłem rureczke z dolotu; wpiąłem w nią strzykawkę i pociągłem za... za coś tam ;p i od razu mi ją cofało. Chyba, że tam za jakimś zaworem jest jeszcze jeden przewód, ale z tego co widziałem do obudowy ecu na bank wchodzi ten sam. Chyba, że w środku coś jest.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Sprawdziłem szczelność węża z dolotu do ecu strzykawką i (nie)stety jest szczelny... Co teraz? Hezen mistrzu ratuj
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Sprawdzałem nic nie zasysa. N18 wgl mam nie podpięty tak więc go nie sprawdzę (czekam na wężyki które zamówiłem). Rozumiem, że trzeba wyjąć N75 żeby zamienić go z N18 dlatego pytałem wcześniej o jakiś patent, bo tam dość ciasno jest a rozumiem, że robi się to bez rozbierania pasa przedniego swoją drogą teoretycznie jeśli map sensoor dostaje ciśnienie atmosferyczne a nie z dolotu, to chyba jest ono mniejsza jak te w dolocie i zastanawiam się czemu nie pompuje wtedy na maxa zamaist wcale? Pozatym czy przypadkiem błędny pomiar przez map sensor nie mógłby przypadkiem skutkować, krótkim alarmem z wykrzyknikiem po odpaleniu silnika? Właśnie borykam się z takim problemem, tylko nie zawsze odpalenie silnika wywołuje ten alarm i w innym wątku doradzali, że może być to uszkodzone aku.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Chodzi o to, ze moj N75 wgl nie pompuje bo sprawdzalem przy odpietym wezyku czy cos zasysa - czy na biegu jalowym tak ma byc, bo z tego co napisales wnioskuje ze "cos" ma jednak pompowac. Dodatkowo W takim razie do czego służy ten czujnik ktory wsadzony jest w rure dolotu jesli to nie jest map sensor?
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Bo w układzie jest zawór jednokierunkowy, żeby podciśnienie przy n75 nie spadało jak się gwałtownie hamuje czy coś tam. A co do wężyka od map sensora to chodzi o ten co się do dolotu wpina, obok zaworu N18? EDIT: Wiem wiem wiem, że da się zregenerować, powiedz lepiej co to map sensor i o jaki wężyk Ci chodzi i rozumiem, że z tego powodu n75 moze wgl nie sterowac wcale? Czy map sensor to ten czujnik po lewej na tej rurze dolotu, która jest na zdjęciu, a wężyk to to po prawej w materiałowym oplocie? http://www.gg.pl/dysk/QXy47zQkNoT3QHy47zQktcM/Dolot%20czujniki.JPG i swoją drogą nie rozumiem jak olej z dolotu ma się znaleźć w ecu, chyba, że źle dedukuję co jest co.
-
Łopatologiczny test zaworu N75
Macie jakiś patent jak wyciągnąć zawór N75? Łącznik, który ma przepuszczać powietrze tylko w jedną stronę, puszcza w obie i zastanawiam się czy zbiornik jest szczelny, ale łącznik ma chyba mały wpływ na to, a zbiornik mógłbym tymczasowo wywalić?. Jakby zawór N75 był nie sprawny to miałbym w sekcji silnika błąd tego zaworu? Swoją drogą czy turbo bez sterowania nie powinno dawać mniejszego dołądowania? Nie można w tym momencie wywnioskować, że jest zacięte w połowie np? EDIT: mogę takie coś wykorzystać jako zawór jednokierunkowy w układzie podciśnienia? http://allegro.pl/aai030-zawor-zwrotny-przeciwzwrotny-4x6-mm-i4838235394.html
-
Łopatologiczny test zaworu N75
http://vaglog.pl/log_197479.html http://vaglog.pl/log_197480.html Pomoże ktoś łąskawy w interpretacji? sterowanie egrem napewno nie działa, bo mam wężyk wypięty, ale nie wiem czy jest zaślepiony, a turbawka "przeładowuje" z tego co widzę (jeśli dobrze to interpretuje). Zaworek n75 chyba nie ma podciśnienia, ale wtedy by "niedoładowywało" chyba prawda? Tak więc pewno jest zablokowana... ps.czy któryś program otwiera to ładnie w kolumnach czy coś?
-
Błąd po odpaleniu silnika
Miałem z nim większe problemy wczesniej i nie bylo takiego bledu, a ostatnio podladowalem do pelna i pali "jak igla" :>