Treść opublikowana przez nomad999
-
Mechanik źle założył napinacz paska wielorowkowego?
Ale na początku po wymianie było ok . Dopiero po 2 miesiącach zaczęło terkotać. Może nie trzyma sprężyna?
-
Mechanik źle założył napinacz paska wielorowkowego?
-
Wypalone gniazdo zaworów przez LPG w 1.8T . Jakie koszty.
Zrobione drugie pomiary. Wyszło podobnie. Czy ktoś ma pojęcie co to może być , że ciśnienie mamy: Na 1 cyl. 3,5 bar na 2 cyl. 6,5 bar na 3 cyl. 10 bar na 4 cyl. 13 bar. na jałowym, a auto nie straciło mocy przy jeździe. Jedyne co to kuleje na wolnych obrotach. Ściągać głowę , czy spróbować czegoś innego?
-
Wypalone gniazdo zaworów przez LPG w 1.8T . Jakie koszty.
To jeden pomiar na czterech cylindrach, silnik kręcony rozrusznikiem. Oleju nie bierze prawie w ogóle. Oddałem dzisiaj na drugie pomiary. Jak okaże się że mech. wali w kulki to przejadę się do niego. Bo też mi coś nie pasuje, a zrobić wała na remoncie generalnym można bardzo łatwo bo i kto to zweryfikuje bez dobrej kamery. BTW polecisz jakiś zestaw do pomiarów?
-
Wypalone gniazdo zaworów przez LPG w 1.8T . Jakie koszty.
Na 1 cyl. 3,5 bar na 2 cyl. 6,5 bar na 3 cyl. 10 bar na 4 cyl. 13 bar. Zrobiona próba olejowa- bez zmian, więc to nie wina pierścionków. Jak to możliwe że śmigałem nim z tym 200 km/h . Chyba, że kompresja spadła tuż przed wjechaniem do warsztatu na badanie. Jest też opcja uszkodzonego barometru albo oszustwo mechanika. Bo chyba mało możliwe , że nie ma kompresji tylko na wolnych obrotach, a przy ich zwiększeniu jakimś cudem powraca do normy :)
-
Wypalone gniazdo zaworów przez LPG w 1.8T . Jakie koszty.
Czołem ! 1.8 t BFB 2003 Przejechałem na LPG 100k km bez większych problemów. Ostatnio wymieniłem reduktor. Więc strojenie LPG od nowa. Dzisiaj najprawdopodobniej okazuje się , że wypaliło 1 albo 2 gniazda ( wypadanie zapłonu, kompresja 30% nominalnej). Pomimo że nie zauważyłem spadków mocy. Tylko kuleje na jałowym. Może to przypadek, ale chyba przejadę się do gazownika ? Jestem z Wrocławia. Ktoś borykał się z problemem wypalonych zaworów 1.8 t już, zna koszt naprawy i sprawdzony serwis?
-
Problem chyba z odmą.
A jak nie zawór, to jaka może być inna przyczyna podciśnienia? Pewnie zablokowany przepływ któegos z węży.
-
Problem chyba z odmą.
Sprawdzę, mimo że zaworek z ASO.
-
Problem chyba z odmą.
Dzięki. Już zamówiłem . FEBI za 70 zł ( drogo). Zaworek wymieniałem w zeszłym roku. W dalszym ciągu mam podciśnienie w silniku. Korek wlewu oleju jest wsysany. Może to być wina pękniętego kolana? Spalanie przez to może być wyższe?
-
Problem chyba z odmą.
Dzięki Panowie za rady. Jak to kolano się nazywa ?
-
Problem chyba z odmą.
Zauważyłem , że pękło u mnie kolano ( nr 2) . Może to mieć wpływ na zwiększone spalanie? Ciężki dostęp. Wymieniał ktoś może bez wyciągania kolektora?
-
Recenzje i testy narzędzi warsztatowych
Cześć Wpadło mi w oko takie coś: http://reasonableplaza.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=7&zenid=94ms06vpd6euhce722dc9p9s62 Myślicie że to oryginał , bo cena za tyle sprzętu wydaje się niska. A może macie coś do polecenia ? Z góry dzięki.
-
Jakie opony zamiast 225/50/R17
A czy 205/55/17 wejdzie dobrze na felgę?
-
Jakie opony zamiast 225/50/R17
Dzięki. I rozumiem że to optymalny rozmiar pod kątem spalania i hałasu?
-
Jakie opony zamiast 225/50/R17
Mam założone na alufeldze 225/50/R17 Felgi jak na zdjęciu ( poglądowe). Z racji że chcę kupić letnie , chcę coś węższego . Sporo jeżdżę po autostradach - spalanie , hałas. Jaki rozmiar opon węższych kupić żeby pasowały to felg ? 205/55R17 ? albo jakaś szerokość 195 . Tylko żeby weszły na felgi.
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
W jaki sposób?
-
Prośba o OCENĘ LOGÓW 1.8T Faluje na niskich, mało mocy.
Membrana zaworu była uszkodzona. Do tego wężyk z kolektora do zaworu był zgnieciony w jednym miejscu, co mogło zmniejszyć przepustowość. Wymieniłem zawór (49 zł ASO ) , skasowałem błędy i póki co bangla Dzięki za pomoc .
-
Prośba o OCENĘ LOGÓW 1.8T Faluje na niskich, mało mocy.
Po zablokowaniu przepływu u mnie- zero reakcji silnika. Po zablokowaniu przepływu u mnie- zero reakcji silnika.
-
Prośba o OCENĘ LOGÓW 1.8T Faluje na niskich, mało mocy.
Po czym oceniasz zalewanie na gazie ? Mass Flow ? Odczyt z Lambdy? Wykasowałem błędy , pojawiły się z powrotem po 50 km jazdy na PB i 40 km na LPG.
-
Dziwny wyciek płynu chłodzącego
Mam Podobny problem. Płyn wycieka z dziwną częstotliwością. A przy naciskaniu węża górnego od chłodnicy słyszeć syczenie powietrza gdzieś przy grodzi przy wężu do nagrzewnicy . Dostęp ciężki . Ma ktoś pomysł jak się do tego dobrać?
-
16891 - podwyższone obroty biegu jałowego
45 zł w ASO
-
Prośba o OCENĘ LOGÓW 1.8T Faluje na niskich, mało mocy.
Proszę o ocenę: Wywaliło mi 2 błędy: 16891 Regulacja biegu jałowego - obroty powyżej założonych zbyt mała oporność 17544 Mieszanka za bogata strona 1 - regulacja długoterminowa - wolne obroty zbyt mała oporność do tego faluje na niskich obrotach i stracił na mocy. Jak to wygląda po logach? Można ocenić stan turbo? LOGI NA BENZYNIE: Grupy 031, 115, 118: http://vaglog.pl/log-115_118_031_eW11c1M.html Grupy 002, 003, 033: http://vaglog.pl/log-002_033_003_ru1EJto.html Grupy 002, 003, 020: http://vaglog.pl/log-002_003_020_a7L5dvg.html LOGI NA LPG: Grupy 031, 115, 118: http://vaglog.pl/log-115_118_031_rK8zI.html Grupy 002, 003, 033: http://vaglog.pl/log-002_033_003_tuA4g.html Grupy 002, 003, 020: http://vaglog.pl/log-002_003_020_4ikisQ.html
-
Wymiana filra powietrza, czyszczenie przepustnicy
Jest możliwość diagnostyki działania przepustnicy przy pomocy vag-com ?
-
16891 - podwyższone obroty biegu jałowego
W ASO powiedzieli, że nazywa się to śruba odpowietrzająca . To to samo?
-
16891 - podwyższone obroty biegu jałowego
Dzięki. A jest jakiś sposób żeby go sprawdzić , czy bez sprawdzania wymienić?