Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Recenzje i testy narzędzi warsztatowych


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Nasadek używam Proxxona, grzechotek też, czas na zakupy względem kluczy płasko-oczkowych, gdyż z moich obecnych marketowych zadowolony nie jestem ( YATO, STALSHON) bo gną się, i juz mi poobrabiały nie jedna nakrętke...

Co możecie polecic?

SATA

King Tony

Jonesway

coś mi sie jeszcze o uszy obiło Coval i Corona...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klucze z Corony kupione z 5 lat temu i trzymają się bardzo dobrze. A używane są często.

Polecam też biedronkowe klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do biedronkowych kluczy, to faktycznie muszę potwierdzić, że są rewelacyjnej jakości ! Zwłaszcza zestaw nasadek z grzechotka 1/2. Potrzebowałem zrzucić koło, a nie miałem pod reką klucza do kół. Prawdziwym testem grzechotki było odkręcenie koła... Udało się bez szwanku dla klucza czy nasadki. Na codzień używam tych kluczy w pracy na kopalni, a tak śruby są w rozmiarach M12 M16 M20 dokręcone często bardzo bardzo mocno :)
Polecam :)
A co do KingTony równiez używam, ale w duzej grzechotce , gdzie nasadki są rzedu M24 M36 :)
W kwestii kluczy ze stahlsona (produkowane dla castoramy:) ) To używałem i nie narzekałem, obecnie z płasko oczkowych mam klucze Macallister (castorama) oraz Dexter (Leroy Merlin) W dzisiejszych czasach marketowe klucze sa naprawdę niezłej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam giętych i plasko-oczkowych neo tools i nie narzekam :) mam tez zestaw lux tools i juz długo służy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego są potrzebne te klucze, jeśli do domowego użytku to marketowce dadzą rade, jeśli grzebiesz coś w warsztacie to Yato, Coval, Jonesway, Corona to jest jedno i to samo co juz nie raz udowodniłem, Yato najtańsze wiec to polecam. Według mnie ze średniej półki cenowej najlepiej sprawują sie Honitony. Ostatnio bardzo zawiodłem sie na Joneswayu i juz nigdy nie przepłacę nawet złotówki za tą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena?? myslałem o kwocie ok 150 zł....

no właśnie Honington lub Sata.... chodza mi po głowie?

do czego będą używane? głownie do grzebania przy autach oraz jakieś prace domowe też muszą znieśc....

a i metrowa rurke jako przedłuzke tez musza wytrzymać...:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz zestawu od 6 do 32 ok 22-25 sztuk, za 150zł kupisz jakieś GECO lub inne plastikowce które są luźne jak leśne ssaki. Honiton kosztuje ok 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie do domowego użytku do garażu nie trzeba kupować z najwyższej półki. Ja kupiłem kiedyś zestaw budget z praktikera juz 5 lat je mecze i dalej sprawują się bardzo dobrze. Mam też jonesway yato coval wszystkie te klucze są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zainteresowac sie marką Custor

Pracowałem na takich kuczach w warsztacie.

Warsztat normalny mechaniczny, skrzynka custor była jedynym sprzetem w tym warsztacie i klucze tam obecne wystarczaly do kompleksowej oblusgi.

Slabe były imbusy z nasadką, bo pekały, ale klucze oczkowe to najwyzsza półka, naprawdę, tak samo jak duze/male nasadki. 17 i 19 było katowane na kluczu pneumatycznym do odkrecania kół, zero pęknieć, wiadomo troche wyrobiona, ale nadal sluzy, a nasadki yato czy neo, czysto do kół (czarne), wyrabiały sie bardzo szybko mimo, ze byly o wiele wieksze i grubsze.

Wkretaki takze słabowate, treszczotki, szczegolnie duza jest super.

3 czy 4 ty rok te klucze jada w komercyjnym uzytku, a nadal nie ma potrzeby ich wymiany.

Taka mała uwaga, klucze oczkowe od 7ki do 24, ale brak 15stki (?) czemu, nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o NEO Tools ?

Mam tej firmy torxy i imbusy, jak narazie nic się nie dzieje a mają już 4 lata, za to jeżeli chodzi o klucze płasko-oczkowe to polecam covala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak pracuję w warsztacie i wszystkie zestawy yato jakie mieliśmy grzechotki się porozwalały a bity połamały tylko nasadki są do wykorzystania. Jeśli chcesz kolego kupić raz na całe życie to poświęć 500zł kup duży zestaw Wurth i masz wszystko w jednej walizce i zapomnisz o innych kluczach. Jak chcesz tanio to se kup nasadki z yato a grzechodkę wurtch , z tych nie za drogich tylko sata i bacho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiele osób z naszego forum amatorsko bawi się w mechanikę, wiele osób szuka recenzji narzędzi które zamierza kupić lecz z racji na chińskie pochodzenie ciężko jest coś znaleźć.
Jestem mega gadżeciażem i mam sporo tanich i dobrych narzędzi ale mam też sporo badziewia które nie warte jest złamanej złotówki, chętnie będę dzielił się moimi opiniami i chętnie będę uzupełniał pierwszy post filmami innych użytkowników (filmy prywatne a nie producentów).

Klucz pneumatyczny Yato YT09511

Zestaw Nasadek Yato YT-3879 po 5 latach użytkowania

Porównanie grzechotek 1/4 Yato/Yonnesway

Test Interfejsu bluetooth ELM + Aplikacja Torqe

Zestaw Nasadek NEO 08-665

za***isty test kluczy płaskich

Recenzja narzędzi do wymiany wahaczy

Recenzja Bitów typu TORX

Recenzja: Magnes, pazurki, lusterko YATO

Wkretarka Hitachi

https://www.youtube.com/watch?v=8lb5D8Ps1x4

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiele osób z naszego forum amatorsko bawi się w mechanikę, wiele osób szuka recenzji narzędzi które zamierza kupić lecz z racji na chińskie pochodzenie ciężko jest coś znaleźć.

Chciał bym aby w tym temacie były umieszczane fajne filmiki dotyczące narzędzi bardziej budżetowych a nie filmy przygotowywane przez producentów.

Sam mam sporo tanich i dobrych narzędzi i chętnie będę dzielił się moimi opiniami.

ja od 2 lat używam "yato 3890".

I do auta i do roweru i jak szafy skręcałem.

Ani jeden element mi się nie wytrał, nie zepsuł, nie złamał.

Na dziś dzień uważam ten zestaw jako dobrze wydane pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka, można w nieskończoność wyliczać badziewie.

Po drugie dla jednego jest ok a inny będzie to wyśmiewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...