Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Recenzje i testy narzędzi warsztatowych


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

Proxxon to pierwsza klasa jeżeli chodzi o narzedzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxxon to pierwsza klasa jeżeli chodzi o narzedzia

No ja nie wiem.. ostatnio mi się udało pierwszą z pięciu grzechotek 1/4 Proxxona złamać :decayed: Nie wytrzymała odkręcania jarzma tylnego w S4 z bitem 8', po tym, gdy nie radząc sobie z powodu braku miejsca na użycie siły ręcznej, użyłem młotka :grin: A już kiedyś waliłem młotkiem w grzechotkę 1/4 i wytrzymała, zawiodłem się :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor, grzechotka 1/4" nie służy do takich obciążeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca ja se jaja robię :grin: Miałem na myśli to, że te grzechotki w normalnych warunkach są niezniszczalne, a przez głupotę znalazłem granicę ich wytrzymałości w "nienormalnych" warunkach. Za to 1/4 dobrze znosi przedłużki :grin: 60zł za grzechotkę, która pracuje w błocie, śniegu i przedłużkami to śmieszna cena. Trzeba je tylko tak raz na pół roku rozebrać i wazeliną techniczną nasmarować, bo jak się wypłuka (deszcz, błoto, śnieg) z nich smar (z mechanizmu zapadkowego) to dość ciężko ustawić ją w odpowiednią stronę. Po nasmarowaniu grzechotka chodzi jak nowa, a na pewno CISZEJ niż po oryginalnym smarowaniu przez producenta. Dużej 1/2 nie udało mi się załatwić żadnej.. może to kwestia wielkości młotka, za małe mam :grin:

Zdaję sobie sprawę, że jarzma nie odkręca się 1/4 i najchętniej odkręciłbym to udarem w elek kluczu lub sztywnym pokrętłem metra długości, ale gdy nie ma możliwości dojścia to trzeba sobie radzić inaczej, liczy się efekt. Doskonale wiem jak się używa grzechotki 1/4, ale gdy mogła pomóc (a siedziałem już tam z godzinę przy jarzmach) to trzeba było spróbować, a że się rozleciała, trudno, pójdzie w koszty :)

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uwazam, ze Yato to szmelc jakich malo. Grzechotki nie boja sie przedłużek i kluczy udarowych.

w twoich rękach z metrowymi rurami żadna grzechotka nie wytrzyma :facepalm::facepalm:

Proxxon to pierwsza klasa jeżeli chodzi o narzedzia

A już kiedyś waliłem młotkiem w grzechotkę 1/4 i wytrzymała, zawiodłem się :decayed:

brak słów :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje klucze, moje pieniądze, moje zasady używania :hi:


A już kiedyś waliłem młotkiem w grzechotkę 1/4 i wytrzymała, zawiodłem się :decayed:

Przecież to była ironia, jak można się spodziewać, że jakakolwiek grzechotka wytrzyma walenie w nią młotkiem? Zbyt poważnie odebraliście :grin: Myślisz, że się nie spodziewałem, że się rozleci grzechotka 1/4 po tym jak uderzę w nią młotkiem? Wiedziałem, że się może rozwalić, tylko miałem odrobinę nadziei, że przy okazji podda się śruba :lol: Grzechotki są naprawdę dobre, a jako granicę ich wytrzymałości uznałem uderzenie młotkiem, moim zdaniem dobry wynik. W normalnych warunkach, zgodnych z przeznaczeniem nie do zajechania sprzęt.

Żeś się przejął jakbym to Twoją grzechotkę młotkiem poczęstował :decayed:

Aha, nadal uważam, że Yato to szmelc jakich mało, w NORMALNYCH WARUNKACH poddają się po około pół roku częstego, lecz nie warsztatowego używania, końcówki np bity mogą się wyłożyć nawet na pierwszych śrubach, a dodatkowo skręcają się regularnie, przez co trzeba je wymieniać co jakiś czas, bo objeżdżają tylko śruby. Grzechotek Yato mam na kupce uszkodzonych ok 5 sztuk i stertę bitów, a także nasadek, potem zmądrzałem i przeszedłem z całymi narzędziami na Betę/Proxxona/Gedorę/Bernera i póki co, załatwiłem na własne życzenie tylko jedną 1/4 Proxxona waląc w nią młotkiem i kilka bitów "z dziurą", bo potraktowałem je udarem, z pełnymi nie ma problemu. Jak na 4 lata kręcenia, myślę, że to świetny wynik.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zbyt poważnie odebraliście

No niektórzy zapewne nie wiedzą do czego są emotikony. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aha, nadal uważam, że Yato to szmelc jakich mało, w NORMALNYCH WARUNKACH poddają się po około pół roku częstego, lecz nie warsztatowego używania, końcówki np bity mogą się wyłożyć nawet na pierwszych śrubach, a dodatkowo skręcają się regularnie, przez co trzeba je wymieniać co jakiś czas, bo objeżdżają tylko śruby. Grzechotek Yato mam na kupce uszkodzonych ok 5 sztuk i stertę bitów, a także nasadek, potem zmądrzałem i przeszedłem z całymi narzędziami na Betę/Proxxona/Gedorę/Bernera i póki co, załatwiłem na własne życzenie tylko jedną 1/4 Proxxona waląc w nią młotkiem i kilka bitów "z dziurą", bo potraktowałem je udarem, z pełnymi nie ma problemu. Jak na 4 lata kręcenia, myślę, że to świetny wynik.

Ilość ząbków w grzechotce ma znaczenie? Gdzieś słyszałem, że tę z mniejszą ilością ząbków trudniej zerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z zerwaniem, ale w ciasnych miejscach bardzo sie przydaje wieksza ilosc zabkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej ząbków tym ząbki bardziej wystają i grzechotka więcej wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta grzechotka Jonneswaya, jeśli chodzi o dźwięk mechanizmu to już chodzi jakby się mała rozpaść. Trzeba było przesmarować mechanizm zapadkowy, łatwiej mu się pracuje, wolniej zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie tam jest sucho, w kazdej jednej grzechotce którą rozkręcisz jest sucho.

- smar/olej zbira brud

- smar techniczny przy niskich temp twardnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manometr cisnienia sprężania YATO

 

 

Manometr Podciśnienia (tego akurat nie polecam)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś zakupić klucze płaskie oczkowe z grzechotką firmy Gedore ?

8 10 13 17 19

Mało używane, w pudełku wyłożonym twardą gąbką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dev napisał:

Chce ktoś zakupić klucze płaskie oczkowe z grzechotką firmy Gedore ?

8 10 13 17 19

Mało używane, w pudełku wyłożonym twardą gąbką

Właśnie w tym momencie przypomniałem sobie o zaciskach dla Cb. Daj info za ile te klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JawoR36 napisał:

Właśnie w tym momencie przypomniałem sobie o zaciskach dla Cb. Daj info za ile te klucze.

Oj to nie są tanie rzeczy....

No właśnie co z zaciskami dla mnie ?...

Dla Ciebie tez jeszcze nic nie mam, posucha. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dev napisał:

Oj to nie są tanie rzeczy....

No właśnie co z zaciskami dla mnie ?...

Dla Ciebie tez jeszcze nic nie mam, posucha. ...

Totalnie zapomniałem o wysyłce. Gadaliśmy na prywatnym numerze, a tam nie zaglądam celem szukania zamówień części :) Jutro wyślę.  Ile kto komu miałby dopłacić? :grin: Masz jakiś nr katalogowy tych kluczy?

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JawoR36 napisał:

Totalnie zapomniałem o wysyłce. Gadaliśmy na prywatnym numerze, a tam nie zaglądam celem szukania zamówień części :) Jutro wyślę. To ile za te klucze ;-)

Wyślesz zaciski ja wysyłam klucze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...