Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Recenzje i testy narzędzi warsztatowych


icemerc

Rekomendowane odpowiedzi

7R - 005,  kilka lat temu zapłaciłem za nie 670zl

Masz Whatsaapa ? Wyślę Ci foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JawoR36 napisał:

Z kluczami odpadam, ale zaciski wyślę :)

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima się kończy ale wkoncu zebrałem sie na pokazanie pieca nad którym siedziałem jakieś dwa miesiące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile łącznie Cię wyszedł ten piec i ile godzin przy tym siedziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik przewracal się po garażu parę lat, blacha 3mm  również została po jakiejs przeróbce. Ruszt zostal zrobiony z kwadratu ktory zostal z barierki.

Za cegły szamotowe zapłaciłem 30zł, farba 60zl, dmuchawa 220 zł sterownik jeden został po starym piecu a drugi kosztował 44zl.

Nie liczę tarcz, elektrod i prądu.

Czasowo zeszło się ok dwa miesiące ale ile godzin pracy to ci nie powiem bo ciężko wyliczyć wszystkie wolne chwile w ciągu dwóch miesięcy. 

Jeśli miał bym to robić zarobkowo to nie wiem czy opłacało by mi się to robić za 2000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zwykły używany piec ze sterownikiem, do tego trzy grzejniki w cenie złomu, rurki plastik puścić po ścianach, ścisnąć i po robocie? Cenowo wyjdzie na pewno taniej. Nie wiem jak z efektywnością, bo nie spotkałem się z ogrzewaniem "na powietrze". Na tą chwilę mam takie rozwiązanie w starej chacie do remontu, chata ok 100m2, zwykły najtańszy piec, do tego 8 grzejników i cała chata ogrzana, można mieszkać, a cenowo wyszło mnie 800 piec, ok 800zł grzejniki uzywki z demontażu, rury plastik akurat miałem (nawet nie wiem ile kosztuje) i do tego ok 500zł pierdół typu złączki, redukcje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpalaj tam przez tydzień to będziesz musiał palić pół dnia żeby było ciepło a nie mowie juz o tym ze żeby nie zamarzło trzeba by mieć borygo w grzejnikach.

 Ja w swój piec wsadzam 4 drewienka, czekam 20 min i po garażu chodzę w samej bluzie. Druga sprawa to w garażu nie siedzę codziennie i rozpala dwa trzy razy w tygodniu.  Ciebie ogrzewanie wyszło 1600 plus robota, mnie wyszło 300zl plus robota. 

Nie wiem czy zauważyłeś ale 20 lat temu ogrzewanie było tylko statyczne czyli grzejnikami. W dzisiejszych czasach wszędzie wsadzaNe jest ogrzewanie nadmuchowe bo jest dużo bardziej efektywne. Wchodzisz do sklepu nadmuch, na dworcu nadmuch, w pociągu nadmuch, na hali nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia kto, kiedy i ile czasu spędza w danym pomieszczeniu. Jak hobbistycznie to faktycznie nadmuch ma sens. Ja siedzę w swoim 200m2 i 5 metrów do stropu (którego brak, a potem jeszcze ok 3 metrów wys dachu) co dziennie, a nadal nie mam pomysłu jak to ogrzać. Całego pomieszczenia nie ma sensu, dach wymieniony, ale nie ocieplony, stropu brak, to jedynie jakieś punktowe ogrzewanie wchodzi w grę.. a z drugiej strony, zima się kończy.. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa odmienne przypadki więc nie ma co porównywać.

W mojej pracy największa hala ma ok 80m x 70m i jakieś 10m wys, sześć kanałów o długości 75m i na hali jest ogrzewanie nadmuchowe z nagrzewnic a dodatkowo przy wszystkich bramach wjazdowych na kanały są nadmuchy przeciwstawne a czasami przez pół dnia drzwi są otwarte bo skład nie mieści się na hali, przy mrozach -20 na hali było ok 12-15C  więc w dzisiejszych czasach na duze powierzchnie jest to najbardziej efektywne wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://postimg.org/image/3rzrtahyt/

Mały ale wariat. Ręka boli jak się nim pracuje. :kox:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dev napisał:

https://postimg.org/image/3rzrtahyt/

Mały ale wariat. Ręka boli jak się nim pracuje. :kox:

jeszcze powiedz ile za niego dałeś .:co: fajny bo mały  :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryba85 napisał:

jeszcze powiedz ile za niego dałeś .:co: fajny bo mały  :hi:

860zl plus gratisy za 200zl.

Na allegro są też klucze Hazeta, tańsze ale Würth ma lepsze warunki gwarancji.

Ogólnie lepiej kupić ten mini niż standardowy klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2017 o 13:29, Dev napisał:

860zl plus gratisy za 200zl.

Na allegro są też klucze Hazeta, tańsze ale Würth ma lepsze warunki gwarancji.

Ogólnie lepiej kupić ten mini niż standardowy klucz.

fajny fajny .:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2017 o 13:47, lukaszooo napisał:

Ile NM ma ta bestia ?

To samo co Hazet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile NM ma ta bestia ?

65b99d682964e1a25af399e3ecd32367.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na akumulatorowym.
Do maks 1016 Nm ( moment dokręcania) i do 1626 Nm (moment zrywający). Milwaukee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...