Treść opublikowana przez scania1213
-
BRAD brak mocy
Powiedz mi, wcześniej miałeś problem trzepaczki z dołu obrotów? Bo ja u siebie mam od kupna auta i zastanawiam się czym yo może być spowodowane.. Co do tematu, założyli wężyk podcisnienia od pokrywy?
-
Pocący się dolot do EGR AUDI A4 2.0
Z odmy pewnie chlapie OCT można by założyć. A samo połączenie egr lepiej uszczelnic
-
BRAK MOCY 2.0 tdi BRD
Sprawdź sobie gruszke strzykawka, zamiast wydawać pieniądze na lewo i prawo.
-
[ALL TDI PD] Buczenie przy przyśpieszaniu 2000 - 3000 obrotów
Wiesz co, też miałem przed usunięciem dpf takie buczenie. Między innymi właśnie wtedy wiedziałem, że albo filtr się dopala, albo już jest po wypaleniu.. Nigdy nie doszlem do wniosku kiedy i co się dzieje. Teraz, 5 kkm po wywaleniu dpf, słyszę od nowa buczenie co jakiś czas. Ktoś chyba zj***l sprawę w sofcie..
-
2.5 TDI 180 KM Twardy hamulec
Czyżby guma w grodzi silnika,już się zaciskala od podcisnienia?
-
Potencjometr gazu.
Jak to zdiagnozować bez wymiany na nową? Po odłączeniu jej, nic się nie zmienia, oprócz strasznych wibracji przy gaszeniu.
-
A4 B7 [BPW] pomoc
Najmniej awaryjny(ponoć) i poprawiony to BRD, choć w każdym 2.0 występuje problem pompy oleju a w BRD dochodzą p.wtryski. Są chopy z futurum którzy regenerują pompy i to wcale nie duży koszt.
-
Potencjometr gazu.
Błędów w sterowniku brak. No właśnie też zastanawiałem się nad tą klapą, sprawdzę i wyczyszcze ja dziś + zajrzę pod plastikowa pokrywę może coś nie halo jest. W vcds w której grupie sprawdzić ja? No i czy ona wpływa na pracę silnika podczas jazdy? Czy służy tylko do poprawnego gaszenia? Potencjometr sprawdzałem wczoraj, czy może nie ma zasniedzialych wtykow, ale niestety nie.. Przeglądając wczoraj tematy w dziale silników 2.5, również spotkałem się na taki post z kwietnia br. Ale autor nie napisał czy rozwiązał problem.
-
Dziwnie przyspiesza 2.5 TDI AKE
Rozwiązałes problem? Mam to samo, tylko że w 2.0 -.-
-
Potencjometr gazu.
Cześć. Znowu ja, z nowym problemem który pewnie jest przyczyną złego przyspieszania. Mianowicie, na biegu jałowym (manual, BRD) gdy dodaje gazu np: od 1000 do 1200 i zatrzymuje pedał w miejscu, to obroty stoją na tych 1200, i tak mogę robić aż do 2000 obr. Powyżej 2000, gdy chce zatrzymać pedał gazu i obroty na np 2200, auto samo dodaje gazu do ponad 3000. W vcds pedał gazu chodzi dobrze do 99%, ale w rzeczywistości jest inaczej. O co chodzi!? Miał ktoś taki objaw? Zastanawiam się nad wymianą, tylko nie jestem pewien czy to Napewno potencjometr, i jakiej firmy wziąć... #co dodam, może coś to znaczy. Na naklejce która jest na obudowie potencjometru, jest kreska od białego flamastru praktycznie od góry do dołu.
-
A4 b7 2.0 TDI BRD 170KM
To jest BRD? Dziwnie te wężyki u Ciebie idą od podcisnienia
-
Przekaźnik zasilania ECu 2,0 TDI BRD
A z autem co się działo?
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
Pomysł nie głupi, tyle że jeśli było by coś nie tak, to ma Vagu nie dobjie do 99%. Tak sądzę bynajmniej Zastanawia mnie jeszcze, czy poprawa u tunera wyeleminiwala by tą dziurę.
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
No to szukamy problemu razem :-)
-
A4 b7 2.0 TDI BRD 170KM
Egr się nie domyka,lub nieszczelnośc w podcisnieniu. Warto sprawdzić.
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
Nawet przed usunięciem dpf był problem z tym gazem... Czyli przynajmniej akcelerometr mogę wykluczyć. Jutro sprawdzę podcisnienie ile daje. Powinno być od vacum w stronę n75 0,9 a z n75 do vnt też 0,9?? I te logi, może dzięki nim wyjdzie problem..Tylko ten czas -.-
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
99%, tyle że tak jak pisałem. 99% jest już 1-2 cm przed końcem ruchu pedału gazu. Czy czujnik ciśnienia spalin może powodować ubytki mocy, jeśli auto już nie.ma.dpf? Wyczytałem coś takiego na forum VW, ale chłopaki nie dokonczyli tematu i nic się nie dowiedziałem...
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
Co dodam, u mnie po wyczyszczeniu MAP semsora, auto przestało być takie mulowate na wlaczonej klimie. A z tego czujnika, po psiknieciu cx leciał czarny osad... Nawet nie chce wiedzieć jak to w środku wyglądało
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
Dpf i egr wywalony z kompa, dodatkowo egr zaslepiony bo i tak puszczal, jeszcze muszę na lato zablokować chlodniczkę. Z ESP nie sprawdzałem, ale zerknę. A może problem tkwi w akcelerometrze? Jak sprawdzałem, to pedał gazu 1-2 cm przed końcem już jest w 99% Sonda lambda po wyrzuceniu dpf ma jakieś znaczenie? I czy ten n75 można zamienić z innym zaworkiem
-
Wibracje przy skręcie lewo prawo w Audi A4 B7
No nic, to też wleje i zobaczymy co to będzie...
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
Ok. Ale które grupy zrobić?
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
Da radę go sprawdzić przez vcdsa, czy poprawnie działa? Bo nie mam u siebie w okolicy nikogo z BRD... Tak ogólnie, to gdzie on się znajduje? Ok, zdiagnozowalem go, wyczyscilem. Auto chodzi inaczej, ale problem nadal występuje.
-
Wibracje przy skręcie lewo prawo w Audi A4 B7
I jak kolego, jakieś rezultaty??
-
[BRD] Co wylicza masę powietrza / n75
Cześć Panowie. Borykam się od momentu zakupu auta z dziwną przypadłością. Auto po dodania gazu w 100% przyśpiesza gorzej niż z gazem dodanym w 50-70%, po prostu czuć przy odpuszczeniu gazu że auto lepiej ciągnie. I teraz nasuwa mi się pytanie, co to może powodować.. Wyeleminowalem już egr i DPF więc to nie to, szczelność w układzie dolotowym jest, podcianieniowym także. Jak czytałem,dowiedziałem się, że tu już przeplywka nie wpływa na moc i faktycznie, po odpieciu kostki zero reakcji. Więc co mierzy masę powietrza zasysanego? Bo chyba przecież coś musi mierzyć dawkę powietrza. Druga sprawa n75, próbowałem czyścić ale chyba źle złożyłem i buczy po zgaszeniu auta, czy zaworki od egr i klapy gaszacej dadzą radę sterowac vnt zamiast n75?
-
Wibracje przy skręcie lewo prawo w Audi A4 B7
Czyli wystarczyło rozruszanie tego?? Podpora, czyli mam rozumie że z innych aut również pasuje?m