Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

scania1213

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez scania1213

  1. scania1213 odpowiedział(a) na Marcin Kaszyński temat w 2.0TDI
    Powiedz mi, wcześniej miałeś problem trzepaczki z dołu obrotów? Bo ja u siebie mam od kupna auta i zastanawiam się czym yo może być spowodowane.. Co do tematu, założyli wężyk podcisnienia od pokrywy?
  2. Z odmy pewnie chlapie OCT można by założyć. A samo połączenie egr lepiej uszczelnic
  3. scania1213 odpowiedział(a) na 84hugo temat w 2.0TDI
    Sprawdź sobie gruszke strzykawka, zamiast wydawać pieniądze na lewo i prawo.
  4. Wiesz co, też miałem przed usunięciem dpf takie buczenie. Między innymi właśnie wtedy wiedziałem, że albo filtr się dopala, albo już jest po wypaleniu.. Nigdy nie doszlem do wniosku kiedy i co się dzieje. Teraz, 5 kkm po wywaleniu dpf, słyszę od nowa buczenie co jakiś czas. Ktoś chyba zj***l sprawę w sofcie..
  5. Czyżby guma w grodzi silnika,już się zaciskala od podcisnienia?
  6. scania1213 odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    Jak to zdiagnozować bez wymiany na nową? Po odłączeniu jej, nic się nie zmienia, oprócz strasznych wibracji przy gaszeniu.
  7. scania1213 odpowiedział(a) na pawson89 temat w 2.0TDI
    Najmniej awaryjny(ponoć) i poprawiony to BRD, choć w każdym 2.0 występuje problem pompy oleju a w BRD dochodzą p.wtryski. Są chopy z futurum którzy regenerują pompy i to wcale nie duży koszt.
  8. scania1213 odpowiedział(a) na scania1213 temat w 2.0TDI
    Błędów w sterowniku brak. No właśnie też zastanawiałem się nad tą klapą, sprawdzę i wyczyszcze ja dziś + zajrzę pod plastikowa pokrywę może coś nie halo jest. W vcds w której grupie sprawdzić ja? No i czy ona wpływa na pracę silnika podczas jazdy? Czy służy tylko do poprawnego gaszenia? Potencjometr sprawdzałem wczoraj, czy może nie ma zasniedzialych wtykow, ale niestety nie.. Przeglądając wczoraj tematy w dziale silników 2.5, również spotkałem się na taki post z kwietnia br. Ale autor nie napisał czy rozwiązał problem.
  9. Rozwiązałes problem? Mam to samo, tylko że w 2.0 -.-
  10. scania1213 opublikował(a) temat w 2.0TDI
    Cześć. Znowu ja, z nowym problemem który pewnie jest przyczyną złego przyspieszania. Mianowicie, na biegu jałowym (manual, BRD) gdy dodaje gazu np: od 1000 do 1200 i zatrzymuje pedał w miejscu, to obroty stoją na tych 1200, i tak mogę robić aż do 2000 obr. Powyżej 2000, gdy chce zatrzymać pedał gazu i obroty na np 2200, auto samo dodaje gazu do ponad 3000. W vcds pedał gazu chodzi dobrze do 99%, ale w rzeczywistości jest inaczej. O co chodzi!? Miał ktoś taki objaw? Zastanawiam się nad wymianą, tylko nie jestem pewien czy to Napewno potencjometr, i jakiej firmy wziąć... #co dodam, może coś to znaczy. Na naklejce która jest na obudowie potencjometru, jest kreska od białego flamastru praktycznie od góry do dołu.
  11. scania1213 odpowiedział(a) na Vassyli temat w 2.0TDI
    To jest BRD? Dziwnie te wężyki u Ciebie idą od podcisnienia
  12. A z autem co się działo?
  13. Pomysł nie głupi, tyle że jeśli było by coś nie tak, to ma Vagu nie dobjie do 99%. Tak sądzę bynajmniej Zastanawia mnie jeszcze, czy poprawa u tunera wyeleminiwala by tą dziurę.
  14. No to szukamy problemu razem :-)
  15. scania1213 odpowiedział(a) na Vassyli temat w 2.0TDI
    Egr się nie domyka,lub nieszczelnośc w podcisnieniu. Warto sprawdzić.
  16. Nawet przed usunięciem dpf był problem z tym gazem... Czyli przynajmniej akcelerometr mogę wykluczyć. Jutro sprawdzę podcisnienie ile daje. Powinno być od vacum w stronę n75 0,9 a z n75 do vnt też 0,9?? I te logi, może dzięki nim wyjdzie problem..Tylko ten czas -.-
  17. 99%, tyle że tak jak pisałem. 99% jest już 1-2 cm przed końcem ruchu pedału gazu. Czy czujnik ciśnienia spalin może powodować ubytki mocy, jeśli auto już nie.ma.dpf? Wyczytałem coś takiego na forum VW, ale chłopaki nie dokonczyli tematu i nic się nie dowiedziałem...
  18. Co dodam, u mnie po wyczyszczeniu MAP semsora, auto przestało być takie mulowate na wlaczonej klimie. A z tego czujnika, po psiknieciu cx leciał czarny osad... Nawet nie chce wiedzieć jak to w środku wyglądało
  19. Dpf i egr wywalony z kompa, dodatkowo egr zaslepiony bo i tak puszczal, jeszcze muszę na lato zablokować chlodniczkę. Z ESP nie sprawdzałem, ale zerknę. A może problem tkwi w akcelerometrze? Jak sprawdzałem, to pedał gazu 1-2 cm przed końcem już jest w 99% Sonda lambda po wyrzuceniu dpf ma jakieś znaczenie? I czy ten n75 można zamienić z innym zaworkiem
  20. No nic, to też wleje i zobaczymy co to będzie...
  21. Ok. Ale które grupy zrobić?
  22. Da radę go sprawdzić przez vcdsa, czy poprawnie działa? Bo nie mam u siebie w okolicy nikogo z BRD... Tak ogólnie, to gdzie on się znajduje? Ok, zdiagnozowalem go, wyczyscilem. Auto chodzi inaczej, ale problem nadal występuje.
  23. I jak kolego, jakieś rezultaty??
  24. Cześć Panowie. Borykam się od momentu zakupu auta z dziwną przypadłością. Auto po dodania gazu w 100% przyśpiesza gorzej niż z gazem dodanym w 50-70%, po prostu czuć przy odpuszczeniu gazu że auto lepiej ciągnie. I teraz nasuwa mi się pytanie, co to może powodować.. Wyeleminowalem już egr i DPF więc to nie to, szczelność w układzie dolotowym jest, podcianieniowym także. Jak czytałem,dowiedziałem się, że tu już przeplywka nie wpływa na moc i faktycznie, po odpieciu kostki zero reakcji. Więc co mierzy masę powietrza zasysanego? Bo chyba przecież coś musi mierzyć dawkę powietrza. Druga sprawa n75, próbowałem czyścić ale chyba źle złożyłem i buczy po zgaszeniu auta, czy zaworki od egr i klapy gaszacej dadzą radę sterowac vnt zamiast n75?
  25. Czyli wystarczyło rozruszanie tego?? Podpora, czyli mam rozumie że z innych aut również pasuje?m

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.