Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

setho

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez setho

  1. Witam. Panowie może wiecie jak ta część się nazywa ? Posiada ona numer katalogowy ? Można dostać to jakoś oddzielnie ?
  2. A o co chodzi z tym zakodowaniem sterownika ? Jak to się wykonuje ?
  3. Takie numery mam w vagu i na obudowach sterowników. Wnioskuję że sterownik w przednich drzwiach jest zmieniony ponieważ posiada inny numer ( z tyłu jest para 801A i 802A a z przodu dwa różne) a widziałem jak przeglądałem forum ze u innych użytkowników w VAGu pokazuje sterowniki parami na przykład tutaj: Poza tym znalazłem gdzies informację że ten silniczek 8E1959802E był montowany od 2003r. do 2006r ale nie wiem czy to prawda
  4. Prawe drzwi przednie były bite i siedzi tam inny moduł podnosnika szyb. Przód lewe 8E1959801 Przód prawe 8E1959802E (ten jest inny) Tył lewe 8E0959801A Tyl prawe 8E0959802A O co chodzi z tym przekodowaniem ?
  5. Moduł powinien być pod nogami kierowcy czy pasażera ?
  6. Dobra a więc tak. Tak jak napisałem wyżej rozebrałem wszystko do cna każdy wtyk i mikrostyk w drzwiach przeczyściłem środkiem Kontakt S. Modułu komfortu nie ruszałem ani vagiem ani fizycznie Złożyłem wszystko do kupy, powciskałem, poskręcałem bo pomyślałem że siur z tym pojeżdzę tak i zobaczę co będzie. Podłączyłem vag sczytałem błędy z MK i o dziwo nie wyskoczył żaden błąd ;o więc otwieram drzwi od strony kierowcy i jak na razie wszystko jest OK. FIS wszystko pokazuje tak jak ma być i wszędzie podświetlenie działa jak należy.
  7. Auto od miesiąca u mnie. Auto kupione od niemca więc wersja że angol jakos niezbyt pasuje (zeby niemiec sobie z UK sprowadzał i przekładał) Ja sam w aucie nic poważnego nie robiłem zmieniłem wszystko na ledy, i poczyściłem mikrostyki w zamkach. Zeby zakodowac moduł to muszę wejść w: 46 Moduł Komfortu => Kodowanie => wpisać sumę potrzebnych funkcji jakie da radę dzwignac moduł i to wszystko ?
  8. Wraca ten sam błąd. Denerwuje mnie to wyświetlanie na FISie przednich drzwi że otwieram lewe a pokazuje że prawe i na odwrót ;/ Czy wiązka elektryczna drzwi idzie w taki sposób żę: - każde drzwi maja oddzielna wiązke i łączą się w jednym miejscu - każda ze stron ma oddzielna wiązkę (lewe przednie lewe tylne jedną a prawe przód i tył drugą) - wszystkie drzwi mają jedną wiązką Można poprosić o jakiś schemat elektryki drzwi w całym aucie ?? Temat można usunąć.
  9. Panowie w FISie pokazuje mi odwrotnie otwarte drzwi przednie. Otwieram lewe na FISie zapala się że otworzyły się prawe. Rozpierniczyłem tapicerkę jednych i drugich drzwi, poczyściłem mirkostyki w zamkach i dalej to samo. Myślałem że może któreś drzwi robią zwarcie więc odłączyłem jedne i sprawdziłem wtedy drugie jednak bez skutku. Po otwarciu drzwi wszystko się podświetla bez żadnych problemów jedynie ten FIS ;/ Dodam że po podłączeniu VAG pojawia mi się błąd 01561 - Left Rear Door 61-00 - Won't De-Safe (lecz w tych drzwiach nic złego się nie dzieje,podswietlanie działa, zamykają się, szyba się opuszcza), który po usunięciu błędów dalej wraca. Stąd moje pytanie: Czy wiązka elektryczna drzwi idzie w taki sposób że: - każde drzwi maja oddzielna wiązkę i łączą się w jednym miejscu - każda ze stron ma oddzielna wiązkę (lewe przednie lewe tylne jedną a prawe przód i tył drugą) - wszystkie drzwi mają jedną wiązkę - wiązki od drzwi żeby został wyświetlony komunikat o ich otwarciu łączą się w module komfortu ? Podłączyłem się do modułu komfortu i jest tam zapisana wartość 6976. Z tego co zaobserwowoałem to u mnie zakodowane są takie funkcje: +2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy +8 – aktywacja alarmu +512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami +2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi) Więc chyba wartość zapisana w module jest błędna ? ;/ Czy przez złą wartość w module mogą się dziać takie rzeczy jak błędne wskazania FIS ?
  10. Panowie w FISie pokazuje mi odwrotnie otwarte drzwi przednie. Otwieram lewe na FISie zapala się że otworzyły się prawe. Rozpierniczyłem tapicerkę jednych i drugich drzwi, poczyściłem mirkostyki w zamkach i dalej to samo. Myślałem że może któreś drzwi robią zwarcie więc odłączyłem jedne i sprawdziłem wtedy drugie jednak bez skutku. Po otwarciu drzwi wszystko się podświetla bez żadnych problemów jedynie ten FIS ;/ Dodam że po podłączeniu VAG pojawia mi się błąd 01561 - Left Rear Door 61-00 - Won't De-Safe, który po usunięciu błędów dalej wraca. Stąd moje pytanie: Czy wiązka elektryczna drzwi idzie w taki sposób że: - każde drzwi maja oddzielna wiązkę i łączą się w jednym miejscu - każda ze stron ma oddzielna wiązkę (lewe przednie lewe tylne jedną a prawe przód i tył drugą) - wszystkie drzwi mają jedną wiązkę - wiązki od drzwi żeby został wyświetlony komunikat o ich otwarciu łączą się w module komfortu ?
  11. Dzisiaj naprawiłem prawą strona bo nie bylo oświetlenia stóp. Błąd mówi o lewych tylnych drzwiach, które akurat działaja dobrze nie wiem o co chodzi.
  12. Mam problem z drzwiami o następującej treści Jak otwieram prawe przednie drzwi to FIS pokazuje mi że otwarte są lewe i odwrotnie. Dodatkowo nie świeciła mi prawa strona auta ( podswietlenie stóp i drzwi) rozebrałem tapicerkę poczyściłem styki i podświetlenie jest ale FIS dalej ma problem z drzwiami. Myli strony kierowcy i pasażera obok kierowcy. VAG wywalił taki błąd: 01561 - Left Rear Door 61-00 - Won't De-Safe
  13. Więc czy do mojej B6 1.9 TDI 2002r. potrzebuję interfejsu Vag + KKL ?
  14. Spróbuję za 2 dni bo na razie to sylwestrowy klimat zaczyna się udzielać ;-) Więc jeżeli chcę np. zrobić sobie w B6 domykanie szyb z pilota to muszę wyłozyć 1700 zł ? Czy da się to zrobić innym programem i kablem ? ( zakładając że program sobie jakoś zdobędę :-) )
  15. Witam. Mam stary kabel OBD II, którym w swojej B5 łączyłem się bez problemu na XP. Teraz mam B6 WIndows 7 i jeżeli użyje VCDS Lite to przy teście połączenia COM wszystko jest ok natomiast jeżeli chcę użyć normalnego VCDS to wyskakuje że " Nie wykryto interfejsu". Czy muszę wymienić kabel na jakiś nowszej daty ? :>
  16. setho opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Nie ma może ktoś do opchnięcia takiego bolca rolety ? Brakuje mi jednego z prawej strony
  17. Ma ktoś może opis wtyczek tego tunera ? Chodzi mi o wyjście i wejścia. Jak odpalę u siebie TV to mam jeszcze AV do którego pewnie da się puścić jakiś sygnał poprzez wpięcie się do kabli czyli dzwięk i obraz ( powinny być po 2 kabelki dla dzwięku i obrazu) ale które to ?
  18. Tak zrobię :-) Dzięki za odpowiedź mozna zamknac temat.
  19. Witam. Czy mógłby ktoś na pw wysłac mi link do najbardziej aktualnej wersji map dla RNS D którą wypala się na płytkę ? Gdzie w RNS-D jest wejście AV bo jak włączyłem tuner TV to można sie przełączyć pomiędzy TV/AV1/AV2 więc chyba gdzieś byś musi ?!
  20. Nie wiem czy sub gral, działają wszystkie głośniki oprócz suba. Patrzę na wtyczkę co idzie do suba to tam w ogóle nie ma napięcia :/ Dobra rozwaliłem całą stronę i wyciągnąłem całe te pudło ze wzmakiem i subem. Wyszło na to że głośnik nie trybi I tu pojawia sie pytanie co mozna by wsadzić na zastępstwo ? Chodzi żeby wymienić sam głośnik na jakiś inny ? Coś do 150 zł da się kupić ? Otwór żeby osadzić glośnik w tej skrzynce to 135 mm.
  21. setho odpowiedział(a) na setho temat w Audi A4 B6/B7
    Przepraszam za znak zapytania. Oczywiście twierdziełm. Ciekawi mnie fakt że w instruckji jedno w aucie drugie :-) PS Możcie polecić jakas z tanich firm xenonów tak żeby wydzierżyła rok ?
  22. setho opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam. W intrukcji jest napisane że żarnik to D2S a u mnie na kloszach napisane że D1S i takie siedzą w środku ? Więc jakie kupić ?
  23. Witam. Posiadam radio RNS-D w którym grają wszystkie głośniki oprócz subwoofera. Do wzmacniacza umieszczonego w bagażniku dochodzi prąd natomiast na wtyczce wychodzącej do suba już nie ma napięcia O co może chodzić ?
  24. No więc kupiłem nowy czujnik. Stary czujnik działa na zasadzie(sprawdzone na diodzie): Silnik wyłączony dioda nie świeci, odpale silnik dioda świeci. Nowy czujnik działa odwrotnie cały czas świecąc a po odpaleniu silnika gaśnie. A teraz ciekawostka: Niezależnie czy czujnik jest podlączony czy odłączony kontrolka na desce rozdzielczej zapala się tak samo. Czy możliwe jest że to coś ze sterownikiem pod który jest podpięta ta kontorlka oleju ? Edit: Taka ciekawostka Byłem ponownie w sklepie i sprawdziliśmy czujniki. Ten co był u mnie zamontowany od początku po sprawdzeniu na aku poprzez diodę ledwo się rzaży a po wepchnięciu kulki świeci mocno. Nowy sklepowy czujnik świeci bardzo mocno a po wepchnięciu kulki świeci ledwo ledwo.Sprzedawca poszukał innych czujników do A4 i znalazł czujnik, który działa tak samo jak ten co był w moim Audi ( czyli że ledwo się rzaży). Problem rozwiązany. Wina leżała po stronie czujnika. Zakupiony w sklepie nowy działał odwrotnie niż stary.
  25. No właśnie tak mi się wydaje ew. komputer dałby sygnał ze jest brak odpowiedzi z czujnika. Skoro czujnik bez kabli dalej działa to po co te kable ? Gdzie tu sens ? Podejrzewam że czujnik działa na zasadzie: jest ciśnienie=nacisk na czujnik=połączone styki w czujniku= wszystko OK. Słabe ciśnienie=styki nie połączone= pojawienie się kontrolki że coś nie gra. W tym przypadku czy czujnik jest podłączony czy też nie kontrolka zachowuje się tak samo. Silnik pracuje równo, bez żadnych spadków mocy szarpań czy czegoś innego.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.