Treść opublikowana przez zbyszek190
-
Ubytek oleju.smierdzi olejem
Zakladalem ja jak robilem głowice zastanawiam sie nad odpietrznikiem skrzyni korbowej.wymieniany 2 lata temu i jeszcze jak tip jest taki zawor od odmy
-
Ubytek oleju.smierdzi olejem
Witam pacjent to 1.8t 150seria teraz ppnad 200 Ostatni czasy sa straszne ubytki oleju. Glowica 5000km temu byla cala robiona turbo ma ponad pół roku Dużo oleju w fmic jest do tego na wezu ktory jest od przepustnocy do ic na zakręcie mam gumowa złączke i naeet przez nią delikatnie olej wychodzi Jak jade przykładowo z gory na biegu bez gazu strasznie śmierdzi olejem ktos pomoże
-
Jaka większa chłodnica oleju
U mnie mam ponad 200 koni mam zalozona 13 urzędową chlodniczke .staly oplot węże i podstawka z termostatem
-
Zmiana przedniego hamulca na 312mm
Witam zakupilem juz jakis czas temu zregenerowane 4tloczkowe zaciski brembo Chce zalozyc tarcze 312mm (Uprzedzajac czego nie zakladam wiekszego.nie chce.wymieniac zwrotnicy polosi.mam nowr przeguby ktore nie kosztowały po 50 zl a wtedy juz pasuje nowe Czy taki zacisk zalozy przy odpowiednim jarzmie czy tylko zostaje dorobienie adapterów Nigdzie nie moge znalesc adapterow do a4b5 Przewaznie tylko sa do tt albo a3 Pomoże ktos dziękuję
-
Wymiana linki hamulca ręcznego.tylny zacisk
Da radę to zregenerować jak tak jaki koszt mniej więcej czy tylko inny zacisk
-
Wymiana linki hamulca ręcznego.tylny zacisk
Witam.moze ktoś wymieniał linki hamulca ręcznego bo szCzerze nie wiem.czy trzeba demontowac środkowy tłumik żeby dostać się do linek Chce wymienić linki bo coś delikatnie mi hamulec trzyma i nie wiem czy to przez linki czy może w zaciski coś jest. Jakby ktoś.mogl pomóc co i jak bo to juz robił byłbym wdzieczny
-
Wymiana na 4 tłoki brembo.
Auto to audi a4 b5.1.8t 06.06.200 zakupiłem takie zaciski.gdzie dostanę do tego adaptery bądź czy jakieś jarzma będą pasować. Czy muszę miec ściągnięta zwrotnice żeby dorobić adaptery.Chce założyć tarcze 312mm z czego w miarę w dobrych pieniądzach będą jak i z czego klocki Auto po programie C
-
[ALL B5] Montaż Blow Off'a do 1.8T
Witam Panowie posiadam pytanko jaką dv kupić żeby trzymała do 1.5 Bara . Widzę na properfect ale nie wiem który kupić pozdroa
-
Wymiana sprzegla 1.8t
Nic nie stuka nie buczy . Poprostu coraz wyżej zaczyna brać Takze pomału trzeba sie szykować na wymianę.sam komplet 500 zł no i olej do skrzyni pasuje wymienić
-
Wymiana sprzegla 1.8t
Ale dwumas też trZeba wymieniać czy tylko komplet kupić
-
Wymiana sprzegla 1.8t
Witam już za nie Długo wiem.ze będę.musial sie szykować na wymianę sprzegla auto w.moich rękach jest 3 lata i widzę że już coraz wyżej bierze teraz takie pytanie Jak z wymianą czy wystarczy tylko kompletne sprzęgło czy dwumas też trZeba ew jak sprawdzić czy dobry a drugie pytanie chciałbym coś dobrego w dobrych pieniądzach auto jest podkręcanepodkręcanie więc.moze jakaś silniejsza tarcze sprzeglowa ktoś przerabiać temat pozdrawiam
-
Dodatkowa chłodnica oleju
Witam Panowie będę zakładał dodatkową chłodnice oleju posiadam 13 Rzedowa wejścia an10 i podstawkę z termostatem też wejścia an10 i pytanie czy mogę zredukować te węże na mniejsze pozdrawiam
-
montaz dodatkowej chłodnicy oleju
Witam potrzebuje pomocy w montażu dodatkowej chłodnicy oleju bo jeden temat znalazłem ale link w tym temacie był niedostępny Wiec moje pytania ile rzędowa chlodnice potrzebuje do 200km podstawkę kupić z termostatem czy nie Jak z montażem co musze kupić czy chłodnicźle przed filtrem oleju musze usunąć czy zostawiam za każde rady każde informacje dziekuje
-
prośba o analizę logów .problem z turbem 1.8t anb
tak
-
prośba o analizę logów .problem z turbem 1.8t anb
witam posiadam 1.8t problem jest slabe przyspieszenie a przy wysokich obrotach wylacza turbo i wyskakuje blad sterowanie cisnieniem ladowania granicy regulacyjnej nie osiagnieta pol roku turbo moze ma a luz na boki do 2,5mm turbo z wiekszym kolem kompresji teraz podam stare logi miesiac po zalazeniu turba http://vaglog.pl/log_244215.html http://vaglog.pl/log_244216.html http://vaglog.pl/log_244217.html a te logi robilem godzine temu http://vaglog.pl/log_263392.html http://vaglog.pl/log_263393.html http://vaglog.pl/log_263394.html turbo ma chyba gwaracje jeszcze z gory dzieki pozdraiwam
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Jak narazie przejechalem 700km i nie dolewalem. Tylko co z tym luzem bo Turbo mam na gwarancji a zauważyłem że np przy 180km tryb awaryjny błąd sterowanie ciśnieniem ładowania granicy regulacyjnej nie osiągnięta nie dawno przekladalem inne n75
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Turbo swoje dalem zamiast kaucję płacić a oni mi wysłali z taką samą obudowa tylko jest rozwiercane i koło kompresji jest z Audi ty 225km bo tak chciałem .później to ciśnienie sptawdzr i napisze jakie dokładnie luzy są na wirniku bi pasuje mi dokładnie dojść bo mam Turbo jeszcze na gwarancji jak mi się dobrze wydaje pomiar zrobiony 1 cylinder od rozrzadu na sucho 13,80 proba olejowa dobilo do 17 ale jak wyciagnelem zostalo 12 na zegarze 2 cylinder lecac w strone akumulatora 12,90 proba olejowa dobilo do 16,90 zostalo 13 3 cylinder 12.10 dobilo do 16 zostalo 12,20 i czwarty 12.40 dobilo do 18 a zostalo po wyciagnieciu 12 i nastepne luz na wirniku na boki to 2,5 mm prawie i w tipie olej jest tylko teraz pytanie dlaczego taki luz zrobil sie na wirniku turbo ma moze pol roku
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Sprawdzalem auto stało jakieś 2dni i odpalilem żadnego dymienia nie zobaczyłem . pod obciążeniem jak odpuściłem gazu to kolegą jakas tam chmurkę zobaczył.zapomnialem wcześniej napisać że wywalalo mi błąd sterowanie ładowania granicy regulacyjnej nie osiągnięta wymieniłem zawór n75bo miałem używkę i było git i dzisiaj wywalilp ten sam błąd skasowwlem i jak narazie nie ma .luzy są na wirniku góra dół i teraz to już sam nie wiem Turbo ma może nie całe pół roku co o tym myślicie jutro zmierze cylindry na ciepłym i zrobię próbę olejowa
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
ten olej platinum co wlales ten 5w to byl syntetyk dzieki za rady i szybkie odpowiedzi napewno tez sprobuje moze akurat uda sie uniknac tak duzych kosztow jak przeprowadze plukanke i te czynnosci to napisze co i jak i czy u mnie pomoglo
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Wiem kolego i takiego czegoś bym nie kupował nawet za darmo bym nie wlał. Powiedz mi jeszcze czym plukales albo czym mi ptoponujeszz płukać
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Tak jak napisałem dymienie pod obciążeniem czasami rzuci chmurkę na postoju na ciepłym nie dymi może jak się gwałtownie wcisnir gaz i puści to minimalne niebieski ale to bardzo mały trzeba bliski wydechu patrzeć żeby ją zobaczyć. A płukanka w niczym teraz nie pomoze
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
Auto po mocnyn programie na starych gratach teraz są nowe graty Turbo z większym kołem kompresji ale program nie poprawiony jeszcze .program przed kupnem był zrobiony i nie było problemow tylko jakie rozwiazanie teraz znalezienie magika ktory zmieni gumki bez sciagania glowicy i plukanka przed wymiana sciagniecie glowicy sprawdzenie wymiana popychaczy gumek i plukanka wczesniej i jakie koszta jak ktos sie orientuje i przerabial temat
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
auto posiadam 3 lata. po zakupie oczywiscie byla zmiana oleju mechanik zalal polsyntetyk bo nie wiadomo jaki byl wczesniej .ja tez duzo wiedzy nie mialem na jakim oleju ta jednostka ma pracowac. ostatni czasy i troche poczytalem ze wlasnie ten silnik ma jezdzic na syntetyku wiec zrobilem zmiane chwile pojezdzili i nie bylo jakis ubytkow no i pozniej wieksze sie zaczely robic wszystko tak jak opisalem wyzej. chodzi mi o zalozenie dodatkowej chlodnicy bo ta napewno nie zbytnio ta co jest sobie daje rade szczegolnie kiedy jest naprawde goraco i kiedy silnik dostaje po d*pie
-
z przejscia na syntetyk ubuwa oleju. smierci olej 1.8t
witam po przejsciu z polsyntetyka na syntetyk po jakies moze 3000 km zaczelo ubywac strasznie oleju na poczatku w malych ilosciach teraz natomiast duzo bo 100ml na jakies 150km nieraz wiecej km zrobi nie wiem od czego to zalezy moze jak jest zimn to sie tak nie grzeje i wtedy robie wiecej podczas garowania czuc spalony olej na postoju tez czuc czasami dymnie pod obciazeniem a na postoju jak mu sie gwaltownie depnie w gaz i pusci to delikatnie bardzo malo kolor niebieski a tak to wogole nie dymi. takie minimalne wycieki z pod miski i tam kolo rurki turba ale to naprawde znikome po 2 do 3 tygodniach jak auto stalo to byla 100ml ubytku przez te wycieki. turbo ma poł roku .co moge sprawdzic na poczatek widze ze olej sie zrobil troszke czarny po zrobieniu tego mysle zalozyc chlodniczke oleju dla lepszego chlodzenia ale to dopiero po naprawie silnik to 1.8 t ser 150 ogólnie ponad 200km 06.06.2000r anb olej obecny motula 8100 x-clean 5w40 dzieki za odpowiedzi pozdrawiam
-
maly problem przy przyśpieszeniu 1.8t aeb
witam wszystkich ostatni czasy zauważyłem mały problem ] podczas jazdy i trzymaniu go na 3000 obrotów np auto nagle tak jakby hamowalo i zaraz przyspiesza i tak dalej hamuje i przyspiesza ale gaz trzymam bez ruszania błędów nie ma sprawdzałem węzyki od podciśnien wzrokowo i niby całe czy miał ktoś podobny objaw czyżby jakieś węzyki albo zaworek n75 albo ten pod kolektorem ssacym szwankowal czy moze cos iinnego z gory dzieki i pozdrawiam