Treść opublikowana przez nitro20
-
aeb szarpanie pomiędzy 1500 a 2300
Jeśli wymieniałeś ją już dwa razy, to trochę dziwne, że znowu przepustnica, ja bym w razie czego sprawdził jeszcze cewki. Rozumiem, że na Vagu nic nie wyrzuca ?
-
Zapach benzyny w oleju
Olej w zasadzie przy całkowicie szczelnym silniku nie powinien pachnieć benzyną, ale jeśli jeździ, nie dymi, wciąga ten litr oleju i nie więcej to bym się nie przejmował.
-
Co to za czujnik
Ta kostka gdzieś powinna być, powinna być wpięta, spójrz od dołu może gdzieś się zsuneła, ewentualnie popatrz czy gdzieś nie ma lużnego przewodu.
-
Dziwny hałas przy skręcaniu Kierownicą .
Sprawdź zawias, najlepiej podjedź gdzieś na szarpaki, pewnie masz jakieś luzy.
-
swap silnika 2.5tdi na 4.2 v8
Sprzedaj i kup auto z takim silnikiem jaki chcesz, swapy jeśli nie masz mega zadbanej budy, albo jakiegoś sentymentu to niestety kasa w gwizdek, a po wszystkim jak chcesz sprzedać, to każdy woli ori niż swap. Przemyśl to dwa razy .
-
Katalizator.
Wydaję mi się, że samo wycięcie kata bez zmiany w programie nic nie da. Też bez przesady odnośnie głośności, jeśli masz cały seryjny układ, to jeśli będzie jakakolwiek zmiana to pewnie ledwie zauważalna.
-
Prośba o diagnozę problemu.
Sprawdź poziomy płynów, głównie ten od wspomagania. Rozumiem, że przy kręceniu kierownicą dźwięk nie cichnie, ani nie zmienia się ?
-
AUTO stracilo moc i swista czy by to bylo turbo ?
Stawiałbym na jakąś nieszczelność w układzie.
-
AHU 90 KM Spada temp. na postoju.
Panowie, może jeszcze sprawdzić czy gdzieś nie jest zapowietrzony układ, płynu macie wystarczająco ?
-
Moje Audi odpala za 6-7 razem :(
Koniecznie sprawdź błędy vagiem, ja też jeszcze dwa tygodnie temu tego nie ogarniałem, nie jest to trudne. Kup kabelek i będziesz miał wszystko jak na ręku. Miałem podobne objawy z tym, że mi gasł po chwili, okazał się czujnik temperatury wody, ale wywaliło mi go w błędach na VAGu. Także przedewszystkim VAG, nie będziesz szukał po omacku.
-
Aputo odpala i gaśnie błędy VAG 4 sztuki
Czujnik wymieniony auto śmiga, bardzo dziękuje za pomoc ?
-
Aputo odpala i gaśnie błędy VAG 4 sztuki
Panowie, jakieś pomysły w takim razie ?
-
Aputo odpala i gaśnie błędy VAG 4 sztuki
Sprawdzałem komplet błędów. Zrobiłem autosan, immo nie wyrzuci ?
-
Aputo odpala i gaśnie błędy VAG 4 sztuki
Panowie, mam s4 b5 3 dni temu auto nie odpaliło, dzien wczesniej nim jeździłem i wszystko było ok. Teraz odpala na sekundę zapali i gaśnie. Po wielkich bojach udało mi sie odpalić VAGa i zczytać błędy poniżej screen. Sprawdziłem te błędy i jak pierwszy jest opisany tak kolejne: Błąd czujnika prędkości 16885 18010-terminal 30 zródła zasilania- niskie napiecie 16501 - czujnik temperatury płynu chłodzacego ECT Niskie napięcie, to pewnie przez ten biedny katowany aku od 3 dni... nie dziwie się mu... Reszta może ktoś podpowie co i jak... Aha wyjąłem i przeczyściłem szmatką przepływkę, wypiąłem z niej kabel przetarłem styki, ale i tak gaśnie zatrzęsie się chwilę i gaśnie. Wyjąłem świece jest ładna i sucha. Chodzi mi jeszcze po głowie immobiliser, niestety nie mam drugiego kluczyka... Gdzieś go wsiąkło...., więc nie mam jak sprawdzić czy inny by zadziałał. Czy wyrzucało by błąd immoblizera jeśli to by była jego wina ? Dziękuję za pomoc.