Treść opublikowana przez Sajmoon
-
Czy w każdym a4 b5 jest termometr zewnętrzny?
Tak jak w temacie,czy w każdym a4 b5 jest termometr zew. ? Mam a4 z 95 r i nie pokazuje mi się żadna temperatura na cyferblacie a słyszałem ,że termometr był w każdym montowany.Czy to może jakieś bajki? Mam dokładnie takie zegary
-
Audi 80 2.6E V6 Ogoniastego
Oglądałem na własne oczy ,aż przyjemnie było pooglądać i przejechać się nią Lepszej 80 od dawna nie widziałem Pozdro Marcin !
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
W planie jest 17'' 8j na przód i 17'' 8,5j na tył.. Nie wiem czy to słuszne połączenie,może coś doradzicie? Poprzedni rok przejeździłem na 15'' BBS z oponą o szer 215. Różnicy w mocy wydaje mi się ,że nie odczułem ale odczułem większy opór na kierownicy przy kręceniu na postoju Tak jak pisałem wcześniej - Będę zakładał jakieś felgi na przymiarki od kumpli (liczę na ich pomoc ) i mam nadzieje,że metodą prób i błędów trafie na to czego szukam. Właśnie wpadły w moje ręce 2 nowe osłony.Jedna pod silnik ,druga pod skrzynie Czekają do jutra na montaż
-
1.9 TDI 66kW ciężka praca lewarka
Byłem u machera ale powiedział mi to samo co ja podejrzewałem i dodał,że też by rozbierał od początku.Zaczynając od wybieraka a kończąc na skrzyni/sprzęgle i 2 masie.Może nie jest to jakiś super znachor od tego typu usterek Popytam jeszcze na mieście.Ale jeśli to będzie sprzęgło i 2 masa albo skrzynia to już koszt naprawy jest dość znaczny.Mogę pojechać do profesjonalnego serwisu,rozbiorą mi go na części a jak okaże się,że trzeba grubej forsy ,której na obecną chwile nie posiadam a poskładanie z powrotem na walniętych częściach nie wiem czy ma sens i jest możliwe w ogóle... Napisałem z nadzieją,że ktoś podpowie mi co to może tam być z takich błahych rzeczy,które jestem sam w stanie sprawdzić i może akurat trafie na to.Ogólnie jeździć się da trzeba włożyć tylko więcej siły we wrzucanie 1 i R . Wiem,że trochę piernicze smutki ale gdybym miał forsy jak lodu to nie zakładałbym tematu tylko samochód już dawno wrócił by z serwisu
-
1.9 TDI 66kW ciężka praca lewarka
Sprawdzę ,dzięki za radę Dodam jeszcze,że przy próbie wrzucenia wstecznego czuje pod tyłkiem ,że coś puknęło i tak za każdym razem jak przesuwam wciśniety drążek w pozycje wstecznego. Właśnie byłem na kanale i to nie to Na "sucho" czyli gdy silnik nie pracuje biegi wchodzą płynnie.Dopiero gdy się zapali to pojawia się wyżej opisany problem.
-
1.9 TDI 66kW ciężka praca lewarka
Witam,mam problem,ponieważ po pewnym nieszczęśliwym odpaleniu silnika skrzynia nie pracuje już jak wcześniej.Z trudem wchodzi 1 bieg a wsteczny już jest prawie niemożliwy do wbicia dla osoby nie uczęszczającej regularnie na siłownię. Wymienione zostały już : *pompka sprzęgła *drążek wybieraka A nie ma żadnej poprawy... nie wiem już co może być przyczyną.Wymieniłem takie tańsze rzeczy ,które mogły być przyczyną usterki ale zastanawiam się czy to nie jest problem w skrzyni albo ze sprzęgłem - (co prawdopodobnie wiąże się z dwu masą ) A to już są dość pokaźne koszty wszystkie pozostałe biegi wchodzą płynnie...nawet 1 bieg przy dohamowaniu z dwójki czasem wejdzie płynnie ale wsteczny zawsze się opiera.Jeśli spotkaliście się z czymś podobnym albo wiecie co jest przyczyną to proszę o pomoc.Wpakowałem już w to 500 zł a nie widać różnicy. Chodzi o sinik 1.9 TDI 66kW
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
O ! Można ?! Można !
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
Słuszna uwaga Błotniki pochodzą z 1 lifta. Wzajemnie ,radości z jazdy Mam możliwość pierwsze przymiarki 17'' i zobaczenia jak to będzie grało.Myślę,że i tak 1.6 demonem prędkości nie jest więc przeżyłbym mam nadzieje mniejszy nie większy spadek mocy Jeśli okaże się,że jest tragicznie to prawdopodobnie zostanie w tym roku jak jest a ja będę dalej kombinował
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
Halogeny są w planach na ten rok .Chciałem założyć w tamtym ale nie wyszło
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
Hm..można powiedzieć,że zakładałem bo go zdejmowałem już raz Ale kupiłem go z takim zderzakiem.Dokładka już jest zmieniona.
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
Właśnie tego się obawiam,że 1.6 nie poradzi sobie z dużym kołem...Założyłem 16'' wiem,że to nie jest nic wielkiego ale nie odczułem różnicy w przyspieszeniu.Dlatego też myśle,że 17'' będzie w sam raz. To właśnie na 16'' Wnętrze - pewnie w oczy rzuci się tuningowa gałka i podłokietnik.Z gałką się już uporałem co widać na 3 zdj niestety oryginalnego podłokietnika wciąż poszukuję oczywiście w dobrych pieniądzach
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
Dziękuję Staram się dbać o nią na tyle na ile jestem w stanie.W tym roku jeśli będą fundusze powinna polecieć do dołu i może jakieś większe kółka Ale pierwsze co to polerka
-
Audi A4 B5 sedan 1995
Witam.Chciałbym przestawić wam moje audi,nie ma w nim na obecną chwile nic specjalnego dlatego wahałem się i dalej nie jestem pewny czy słusznie robię,że go tu umieszczam Jest to A4 B5 sedan z 1995 r. z silnikiem 1.6. Audika kupiłem mniej więcej pół roku temu.Od tego czasu jestem bardziej skupiony na ogarnięciu go pod względem mechanicznym i estetycznym wnętrza.We wnętrzu brakowało kilku drobiazgów a z mechanicznych rzeczy na dzień dobry do zrobienia był tłumik,łożysko wiskozy oraz konieczność kupna nowego akumulatora Za jakiś czas założyłem nowy szyberdach,ponieważ stary miał uszkodzony mechanizm.Brakowało kilku drobiazgów - uchwyt wew. klapy bagażnika,kilka drobiazgów we wnętrzu. Obiłem także podsufitkę na nowo bo tradycyjnie wspierała się na głowach pasażerów z tyłu. Co do mechaniki *Nowe tarcze Bosch wraz z klockami *Nowe tuleje belki Swag *Nowe amortyzatory - tył *Nowe łożyska kół - tył Założony jest zderzak poliftowy w związku z tym miałem plan aby założyć halogeny. Niestety plany pokrzyżowała mi brama garażowa która spadła rozbijając tylną szybę w drobny mak i tak szczęście w nieszczęściu ,że nie uszkodziła karoserii tylko zatrzymała się na uszczelkach tylnej szyby,wyginając je. Teraz musiałem zainwestować w szybę,wymianę,uszczelki i chyba tyle...tak myślałem.Oczywiście to nie było tyle. Plastiki tylnych słupków oczywiście też się połamały przy zmianie szyby i nadawały się tylko do wyrzucenia.Mam z nimi problem do dziś.Założyłem poliftowe w innym kolorze a oryginałów niepołamanych szukam już kilka miesięcy...Na szrotach nie chcą tego nawet wyciągać twierdząc,że i tak się złamie. ( Więc tu prośba jakby ktoś miał ten nieuchwytny element proszę dać znać ) Głośniki w przednich boczkach zmieniłem na Nokie.Obecnie z tyłu na półce zamontowałem głośniki Peyinga ale planuje założyć poliftową deske z maskownicami i 3 stopem.Chciałbym ukryć trochę te głośniki. Może teraz napisze w co jest wyposażony.Ogólnie szału nie ma..ale jest mniej rzeczy do zepsucia -el.szyby -el.lusterka podgrzewane -lusterko fotochromatyczne -el.szyberdach -radyjko JVC cd/aux -abs -wysuwany uchwyt na napoje -immo/alarm -C.Z. -el.reg.lamp ale to chyba standard -super wypasiona oryginalna audi apteczka ! Planów jest wiele ale myślę,że jeśli ogólnie temat nie spotka się z falą krytyki to będę dodawał opisy i zdjęcia z dalszych poczynań To może kilka zdjęć
-
Audi A4 B5 sedan 1995 | rolki RS6 | dystanse 20mm | h&r -30 mm | Bose | kubełki | kiera S | mała sesja str.11
Witam.Chciałbym przedstawić wam moje audi Jest to A4 B5 sedan z 1995 r. z silnikiem R4 1.6 ADP lakier LY7T Crystal Silver nadwozie 8D2 na wlepie: X0A = National sales program germany B0A = Poj. bez szczególnych krajowych wymogów techn. G0C = Manualna 5-biegowa skrzynia b. (przelozenia sport.) H6S = Opony 195/65 r 15 v M57 = 4-cylindrowy silnik z wtryskiem paliwa 1,6 l Q1A = Siedzenia normalne N4A = Tapicerka oparcia i siedzenia rhythmik 1AC = System przeciwblokujĄcy -abs- 1G2 = Koło zapasowe dojazdówka 6TB = Lusterko zew.(konwex),el.regulowane prawo kzl 6UA = Lusterko zew. plaskie,el.regul. lewo kzl T6S = 4-cylinder gasoline engine 1.6 l unit 050.a 3S0 = Bez poręczy dachowych 2PG = Kierownica do inst.pod.powietrz. 4UE = Lewo/prawo 0G1 = Przedłużenie okresu przeglĄdu 8AC = Radio 8GM = Alternator 8RE = 4 glosnik (passiv) 1LA = Faustsattelbremse przod 3FE = Dach odsuwany/odchylany z napędem elektrycznym 1BA = Pakiet zawiesz. komfortowe J0A = Battery 175 a (36 ah) 1AC = Sys -zderzak poliftowy był jak kupiłem -dołożyłem halogeny i kratki z polifta -nowa dokładka zderzaka -osłony pod silnik i skrzynie -błotniki przód po 1 lifcie bez emblematów -lampy zespolone po 2 lifcie - soczewki -nowe lampy tył depo ale mysle o zmianie na 2 lift -kierunki boczne wymienione na białe -podsufitka obita na nowo -nowy szyberdach -nowa lampka ze sterowaniem szybrem -nowa popielniczko zapalniczka przednia - nareszcie działa jak należy -zmienione fotele i kanapa ( przednie podgrzewane z reg ledzwi i góra dół ) -gałka zmiany biegow z polifta -nowa obudowa konsoli srodkowej -mniej porysowana ogolnie lepsza -nowy tunel srodkowy -dołożyłem podłokietnik z 2 lifta -w tunelu wyrezałem obracane gniazdo 12 v z drugiego lifta -ledy w bagazniku -8 glosnikow (blaupunkt i peying) -radio JVC cd aux -maskownice BOSE -nowa osłona poduszki pow pasażera -nowe gniazdo obd -nowy czujnik recznego -wyrezane obrysy w tylnych boczkach -nowe plastiki przednich słupkow ( ze starych odchodzil material ) -ori maskownice na tylna deske -ori trojkat w tylna klape -nie bylo plastikowej burty w bagazniku wiec dolozylem -kiera 3 ramienna -nowa oslona bezpiecznikow ( stara byla troche polamana ) -dolozylem w konsole przyciski a raczej pokretla od grzanych stolkow i przednich halogenow -nowa tylna szyba ( wybiłem poprzednia ) -w zwiazku z wybiciem szyby popekaly plastiki slupkow tylnych wiec tez nowe plastiki .. wymieniłem tez uszczelki tylnej szyby -nowe osłony silnika Teraz przejdę chyba do bardziej mechanicznych spraw -nowa przepustnica -nowa pompa wspom -lozysko wiskotyczne -akumulator -hamulce tył seria nowe -hamulce przod swap na wieksze (tarcze i zaciski) -tuleje belki -amortyzatory przod tyl -przod obnizony na sprezynach h&r'a cos kolo -40 mm -nowe wahacze -nowe koncowki drazka -plyny oleje wiadomo -nowy kpl uklad wydechowy -nowe lozyska kół -nowe nadkola przednie Jeszcze by dużo wymieniać ale jakiś tam zarys z grubsza co się dzieje jest reszte widać na zdjęciach tak było tak jest