Treść opublikowana przez jedrus1
-
[ALL] Mandat z Holandii
Wczoraj dostałem wezwanie do zapłacenia mandatu za złe parkowanie w Holandii w 2009 r. Byłem wtedy na wakacjach w Hadze, jak chciałem zapłacić wtedy w ich gminie to nie chcieli przyjąć pieniędzy i powiedzieli,że mam czekać na przysłanie mandatu do domu w Polsce i po 2 latach dostałem wezwanie do zapłacenia tylko trochę dziwne ponieważ jest to "Duplikat podwyżki mandatu" z firmy "CANNOCK CHASE" i straszą mnie, ze jak nie zapłacę to roszczenia przekażą firmie Kruk z Wrocławia. Czy ktoś już się spotkał z czymś takim?
-
[ALL B6] Rdzewiejące a4 2004 r nie bite
Kilka lat temu jak kupowałem to Audi to wahałem się co wybrać Audi czy mercedesa C, wybór padł na audi właśnie ze względu na dobre zabezpieczenie antykorozyjne, według potocznej opinii mercedes miał być bardziej podatny na korozję. Po kilku latach okazało się, że jest akurat odwrotnie. Daje to dużo do myślenia przy zakupie następnego auta.
-
[ALL B6] Rdzewiejące a4 2004 r nie bite
Na jesieni lakiernik miejscowo oczyścił i polakierował na rantach przednich błotników ale teraz widzę, że wychodzi rdza w nowych miejscach. Może na wiosnę całe przednie błotniki wymienić bo nie wiem czy wyczyszczenie rantów na całej długości na długo pomoże?
-
[B5 AFN] Termometr nie łapie pionu, termostat wymieniony
Dwa tygodnie temu wymieniłem i czujnik i termostat, do wczoraj było OK teraz znowu pokazuje tylko około 75 stopni po przejechaniu 20 km, więc zadzwoniłem do warsztatu i powiedzieli mi, że trzeba najpierw nagrzać silnik do 90 st. bez włączonego ogrzewania wnętrza a dopiero później włączać ogrzewanie ponieważ całe ciepło przy tej temperaturze idzie na ogrzewanie kabiny i silnik trudno ogrzać jeszcze dodatkowo przy wolnej jeździe po mieście i w korkach.
-
[ALL B6] Co to za część silnika?
EGR jest umiejscowiony prosto nad plecionką od wydechu i o ile zawór się tylko poci to pół biedy, natomiast jak zaczyna z niego kapać to prosto na tą plecionkę i istnieje niebezpieczeństwo, że się przepali (informacja od mojego mechanika)
-
[ALL B6] Sygnał dźwiękowy (piszczek)
W warszawie od kilku miesięcy szukam elektryka co wymieni tylko sam brzęczyk a nie cały licznik. W ASO wymieniają tylko cały licznik koszt około 600 zł. Może ktoś ma namiar w Warszawie na wymianę samego brzęczka.
-
[B5 AVV] Problem po złym włożeniu bezpiecznika
Często różne dziwne przypadłości mijają po odłączeniu na chwilę akumulatora.
-
[ALL B6] Przykrywka akumulatora
OK już zamówiłem w ASO Szewczyk na Grochowskiej, koszt - 30 zł
-
[ALL B6] Przykrywka akumulatora
Gdzie mogę kupić plastikową przykrywkę akumulatora. Starą przygniotłem klapą i połamałem na kawałki.
-
[B6 ALT] Regulator napięcia ? aleternator ?
Alternatora nie demontował, zdjął tylko plastikową obudowę z tyłu alternatora i wyjął tę część ze szczotkami i je wylutował. Koszt 220 zł. Na samym akumulatorze dojechałem prawie od Hanoweru do Świebodzina.
-
[B6 ALT] Regulator napięcia ? aleternator ?
W sobotę wracałem z urlopu w Holandii, najpierw zapaliła się lampka AQ więc wyłączyłem wszystkie odbiorniki i jakoś dotoczyłem się do Polski do momentu całkowitego rozładowania aku, samochód stanął. Zadzwoniłem po serwis ADAC i facet który przyjechał od razu zdiagnozował-brak ładowania, albo szczotki albo cewka alternatora. Zdjął z tyłu plastikową obudowę alternatora wyjął część ze szczotkami i okazało się, że jedna szczotka jest cała czarna i nie ma styku więc wylutował obie szczotki wlutował nowe, złożył całość do kupy i chulaj dusza. Niby drobiazg a stresu co niemiara. Radzę wszystkim co mają na liczniku ok 200 tyś przejechane aby przed dłuższą podróżą sprawdzili jakość szczotek alternatora.
-
[ALL] Uszkodzenie błotnika jak to naprawić
Szkoda "iwadrian" nie nie pracujesz w Warszawie. Pozdrawiam
-
[ALL] Uszkodzenie błotnika jak to naprawić
Może i macie rację. Dla mnie najważniejsze było to, ze odebrałem samochód po kilku godzinach Samochód na pewno nie był szpachlowany i w przyszłości przy odsprzedaży nie będą mi wmawiali, że był walnięty w tym miejscu bo jest inna grubość lakieru. Lakiernik w Warszawie za 200 zł? Może pacykarz ale nie porządny lakiernik. Minimalna cena za element to 450 zł i czas-kilka dni. Suma sumarum ja jestem zadowolony.
-
[ALL] Uszkodzenie błotnika jak to naprawić
Warto spróbować w warsztatach SMART Repair np: "S PLUS". I nie jest to reklama bez pokrycia. Miałem podobne zarysowanie jeszcze dodatkowo z wgnieceniem. Objechałem kilka warsztatów w Warszawie i okolicy, które się reklamowały w usuwaniu wgnieceń bez lakierowania i wszyscy mówili, że w tym miejscu błotnika gdzie jest załamanie jest to niemożliwe jedynie w "S PLUS Saska Kępa" podjęli się naprawy. Wczoraj rano oddałem samochód a wieczorem odebrałem. Efekt zaskakujący -po zadrapaniu i wgnieceniu ani śladu. Koszt 534 zł. Może i wysoki, ale co lepsze szpachlowanie i lakierowanie całego elementu i niewiadoma czy szpachla kiedyś nie odpadnie czy zapłacenie takiej kwoty i mieć błotnik jak nowy. Samochód oddałem brudny jak diabli a odebrałem czyściuteńki ,że ledwo poznałem swój pojazd. Naprawdę było warto.
-
[ALL] Obszycie kierownicy i nowy mieszek ze skóry
Gdzie tak ładnie można zrobić obszycie?
-
[B5 AFN] Po ilu km temperatura wskazuje 90C w 1.9Tdi 110KM 99r
czy jest gdzieś na forum fotka tego tego czujnika
-
[B5 ALL] Wytarta kierownica
Kobieta z pierścieniami na rękach potrafi bardzo szybko wytrzeć kierownicę. Natomiast renowacja to tylko lakierem rozpuszczalnikowym, wodne lakiery wytrą się w kilka miesięcy.
-
[ALL B5] Co sądzicie o tej kierownicy??
raggaman - kiedy i gdzie?
-
[ALL B7] Problem z oświetleniem w drzwiach
Gdzie jest czujnik otwartych drzwi. W drzwiach od strony pasażera lampki czerwona z boku i biała u dołu świecą tylko przy minimalnym otwarciu , jak otworzę drzwi szeroko obie gasną natomiast fis pokazuje otwarte drzwi. Żaróweczki sprawdziłem-obie są dobre.
-
[B5 ADR] Sygnalizacja akustyczna włączonych świateł
Czy zna ktoś warsztat w Warszawie, który potrafi ten brzęczyk naprawić
-
[ALL] Godny polecenia AUTO-Serwis
Czy facet zajmuje się też elektroniką?
-
Które wybrać radio ?
Też jestem przed zakupem jakiegoś w miarę porządnego radia, niestety gapiostwo kosztowało mnie wybitą szybę i utratę radia. W tej chwili wstawiłem starego Pioneera ale jest problem z wyszukiwaniem stacji poza miastem, lata w kółko i nic nie znajduje, jak znam konkretną częstotliwość stacji i ją ustawię to gra bardzo dobrze, które radia są na tyle czułe żeby nie było takiego efektu. Antenę mam tylko fabryczną w tylnej szybie. Może polecicie jeszcze do kompletu jakąś bardzo dobrą nawigację z mapą polski i EU.
-
[B6 AVF] Plastikowa linka
Dzięki Diego za podpowiedź.
-
[B6 AVF] Plastikowa linka
Przy wymianie żaróweczki w tylnej prawej lampie i otworzeniu maskownicy śruby, pod tapicerką zauważyłem plastikową linkę zakończoną kółeczkiem. Domyślam się , że jak pociągnę to coś otworzę albo odblokuję tylko nie wiem co. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.
-
[ALL B5] Problem z podłokietnikiem
Ja mam zamknięcie na czarną gumkę do włosów, nie rzuca się w oczy i po odchyleniu nic nie wypada.